Gümüşlük Brands

Gümüşlük Müzik festivali 006
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Meral Polat Trio’dan Gümüşlük Sahilinde caz konseri

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, “Suda” konserleri kapsamında Meral Polat Trio’yu Gümüşlük sahilinde konuk etti. Bosfor Turizm’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilen festivale konuk olan Meral Polat Trio, günbatımında başlayan konserle Bodrumlu caz severlere unutulmaz bir akşam yaşattı…

Meral Polat Trio’dan Gümüşlük konseri 3

Meral Polat Trio’dan Gümüşlük konseri

Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğunun destekleriyle Gümüşlük’e gelen Meral Polat Trio, Anadolu halk müziğini temel alarak, doğudan batıya yani bilinenin aksine, geriye doğru bir yolculuk yaşatıyor dinleyicisine. Kendi metinlerini ve Meral'in babasının şiirlerini kullanan Trio, şarkılarını ilgi çekici ve etkileyici soundlarla ortaya koyuyor.

Meral Polat Trio’dan Gümüşlük konseri 1

Meral Polat Trio’dan Gümüşlük konseri

Günbatımında, Gümüşlük sahilinde yerli ve yabancı caz severlerin ilgisiyle başlayan konserde, Türkçe, Kürtçe, Farsça ve Yunanca şarkıları caz formunda icra eden grup, bazen hüzünlü, bazen hasret kokan şarkılarıyla alkış aldı. Aşk, özgürlük ve yaşamı kutlayan yüksek tempolu şarkılarla da izleyiciyi coşturan grup, müzikal renk ve birden çok çağın müzik geleneğinin zengin etkisini de birleştirerek benzersiz bir müzik deneyimi yaşattı. Konserin sonunda izleyicide büyük hayranlık uyandıran grup, tekrar sahneye gelerek iki parça daha seslendirdi.

Meral Polat Trio’dan Gümüşlük konseri 2

Meral Polat Trio’dan Gümüşlük konseri

Yaşamını aktris, şarkıcı ve tiyatro yapımcısı olarak Hollanda’da sürdüren Meral Polat, Amsterdam Sanat Üniversitesi, Drama ve Çağdaş Müzik Tiyatrosu'ndan mezun oldu. Polat’ın sanatsal disiplinleri arasında, tiyatro, sinema ve müzik prodüksiyonlarını saymak mümkün. Sanatçı, Chris Doyle ve Frank Rosaly ile meydana getirdiği trio’yu, şarkı söylemek, yeni ve eklektik müzik yaratmak için sanatsal ve içsel arayışının bir sonraki adımı olarak değerlendiriyor.

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  BURAYA TIKLAYIN

Güncel | Kültür & Sanat | 01 Ağustos 2021 | HABER 006 HABER
Gümüşlük Müzik festivali 005
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Gümüşlük Festivali Güney Koreli piyanist Kwon’u misafir etti

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Güney Koreli piyanist Kisuk Kwon konseriyle devam etti.

Aktur A.Ş’nin destekleriyle, Bitez’deki Zefirya Kültür Merkezinde Bodrumlu klasik müzikseverlerin karşısına çıkan Güney Koreli genç piyanist Kisuk Kwon, konserde Bach, Schubert, Chopin, Liszt gibi bestecilerin eserlerine yer verdi.

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Güney Koreli piyanist Kisuk Kwon konseri 1

Güney Koreli piyanist Kisuk Kwon konseri

Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivalinin, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ile gerçekleştirdiği proje kapsamında sahneye çıkan Güney Koreli piyanist, geçtiğimiz yıl Uluslararası İstanbul Orchestra’Sion Piyano Yarışmasında birincilik ödülüne layık görülmüştü. Notre Dame de Sion ile karşılıklı gerçekleştirilen proje ile her iki kurumun yarışmasında birincilik kazanan yarışmacılar, bir sonraki yıl diğer projede bir konser verme imkanına sahip oluyor.

Günbatımında Bitez’deki Zefirya Kültür Merkezinde izleyici karşısına çıkan Kisuk Kwon programında ilk olarak Alman barok müzik bestecisi Johann Sebastian Bach’ın bir eserini seslendirdi.18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Güney Koreli piyanist Kisuk Kwon konseri

Güney Koreli piyanist Kisuk Kwon konseri

The Well Tempered Clavier, Book I: Fa Minör Prelüd ve Füg No. 12, BWV 857” başlığını taşıyan bu eserden sonra Kwon, Avusturyalı besteci Franz Schubert’in, “Do Minör, No. 19, D. 958” başlıklı bir piyano sonatı icra etti. Program, Polonyalı romantik dönem bestecisi Frederic Chopin’in, “Polonaise – Fantasy, La bemol Majör, Op. 61” adlı eseriyle devam etti. Güney Koreli piyanist, Ege denizinin eşsiz fonunda gerçekleşen konserini, Franz Liszt’ten sunduğu, “Macar Rhapsody No. 12, Do diyez minör, S.244/12” adlı eserle sonlandırdı.

Programın ardından ayakta alkışlanan sanatçı tekrar sahneye gelerek bis yaptı. Güney Koreli piyanist, Isaac Albeniz’in, “El Albaicín from Iberia suite” adlı eseri seslendirerek sahneden ayrıldı.

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  BURAYA TIKLAYIN

Güncel | Kültür & Sanat | 29 Temmuz 2021 | HABER 005 HABER
Gümüşlük Müzik festivali 004
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - North Sea String Quartet'den mükemmel performans

Hollandalı North Sea String Quartet grubu Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nde sahne aldı. Gümüşlük Antik Taş Ocağında gerçekleşen konserde yaylılar ve doğaçlamalarla müziğe doyduk.

Bosfor Turizm’in ana sponsorluğunda düzenlenen 18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali North Sea String Quartet konseriyle devam etti. Kemancılar Pablo Rodriguez ve George Dumitriu, viyolacı Yanna Pelser ve çellist Thomas van Geelen'den oluşan grup klasik müziğin yanı sıra Güney Amerika, Avrupa ve Afrika halk müzikleri, caz ve doğaçlamayla festival sahnesinde coştu ve coşturdu.

North Sea String Quartet

North Sea String Quartet, Gümüşlük Antik Taş Ocağı

North Sea String Quartet, çok yönlülükleri ve kendi bestelerini doğaçlama ile birleştiren müzik anlayışlarıyla, caz, folklor ve dünya müziklerini bir araya getiriyor. Klasik müzik geçmişlerinin yanı sıra Güney Amerika, Avrupa ve Afrika halk müzikleri, caz ve doğaçlamaya olan ortak tutkularıyla, yenilikçi tekniklerini, 2018’de yayınladıkları EP’leri “Feldwerk” de yaylı çalgılar dörtlüsü olarak ortaya koyuyorlar.

Kendi besteleri

Festival izleyicisinin karşısına kendi bestelerinden oluşan Ponteio, Snow Suite, Intergalactic coffee break, Bodin’s Waltz, Pasific, Choroesque, Indecisive, Isa y Tanganillos gibi parçalarla çıkan North Sea String Quartet, sempatik tavırlarıyla beğeni toplarken, bir yandan da seslendirdikleri parçaların hikayelerini izleyiciyle paylaşmayı da ihmal etmedi.

North Sea String Quartet, Gümüşlük Antik Taş Ocağı 2

North Sea String Quartet, Gümüşlük Antik Taş Ocağı

Programın sonunda Bodrumlu müzikseverler, North Sea String Quartet’in performansını ayakta alkışladı. Daha sonra tekrar sahneye gelen grup üyeleri, bu defa bis yaparak bestesi Michael McGoldrick’a ait “Paddy in the smoke” adlı eseri kendi düzenlemeleri ile seslendirdiler.

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  BURAYA TIKLAYIN

Güncel | Kültür & Sanat | 26 Temmuz 2021 | HABER 004 HABER
Gümüşlük Müzik festivali 003
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA -Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali Gülsin Onay ve Ancyra Ensemble konseri ile açıldı.

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, şef Nisan Ak yönetimindeki konserle bir yıl aradan sonra klasik müzikseverlere buluştu. Piyanist Gülsin Onay ve Ancyra Ensemble’ı bir araya getiren konserde, klasik dönemin etkili ve üretken bestecilerinden Wolfgang Amadeus Mozart’ın iki; geç klasik dönemin bestecilerinden Edward Elgar’ın bir eserine yer verildi

Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış, 24 Temmuz 2021 1

Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış.

İki bin beş yüz yıllık tarihi taş ocağında, yıldızların altında gerçekleşen konserin ilk bölümünde, W.A. Mozart'ın, "Piyano Konçertosu No.12, K.414" adlı eserine yer verildi. Bu eser, I. Allegro; II. Andante; III. Allegretto başlıklı üç bölümden oluşuyordu. Konserin ikinci bölümü yine W.A Mozart'ın bir eseriyle başladı. "Divertimento, Fa Majör, KV 138" başlıklı bu eser ise yine üç bölümden oluşuyordu; I. Allegro; II. Andante; III. Presto. Programda son eser Edward Elgar'ın "Yaylılar için Serenad, Mi minör, Op. 20" başlığını taşıyordu. Bu eser, I. Allegro piacevole; II. Larghetto ve III. Allegretto başlıklarıyla klasik müzikseverlerle buluştu.

Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış 3

Gümüşlük Klasik Müzik Fastivali'ne muhteşem açılış, Gülsin Onay

Sanat Yönetmeni Piyanist Eren Levendoğlu ve Sanat Danışmanı Piyanist Gülsin Onay’ın önderliğinde Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivalinin açılışında sanatçılar 3 kez bis yaptı. Önce Piyanist Gülsin Onay, Ludvig van Beethoven’dan, “Moonlight Sonat 1. Movement” adlı eseri seslendirdi. Ardından Ancyra Ensemble ile sahneye gelen Gülsin Onay, bu defa Mozart Konçerto’dan bir kesit ve son olarak da Frédéric Chopin’den “Nocturne, mi bemol major Op.9 No.2” adlı eseri seslendirdi.

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali ana sponsorluğunu Bosfor Turizm üstleniyor. Festivalin diğer destekçileri ise Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu, Institut Français Türkiye İzmir, Liba Laboratuarları, Aktur A.Ş., Barbaros Yachting, Sistem A.Ş. ve Bodrum Belediyesi.

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  BURAYA TIKLAYIN

Güncel | Kültür & Sanat | 24 Temmuz 2021 | HABER 003 HABER
Gümüşlük Müzik festivali 002
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - GÜMÜŞLÜK - Festivalde bu hafta neler var?

22-24 Temmuz’da Caner-Tamer Kardeşler’in atölye çalışması ile çocukları büyüleyici bir yolculuk beklerken, festival 24 Temmuz akşamı Gülsin Onay (Piyano), Ancyra Ensemble & Nisan Ak (Şef) ile notalarını serbest bırakıyor!

Gümüşlük Müzik Festivalinde bu hafta neler var?

Gümüşlük Müzik Festivalinde bu hafta neler var?

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

Gümüşlük Müzik Festivali dahil tüm etkinliklere de buradan ulaşabilirsiniz;

MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ

Güncel | Kültür & Sanat | 21 Temmuz 2021 | HABER 002 HABER
Gümüşlük Müzik festivali 001
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - GÜMÜŞLÜK - Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor

18. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, bu yıl da dopdolu bir konser programıyla ve çocukları da eksenine aldığı “Yeşil yaşam etkinlikleri”yle, 24 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Kovid-19 salgını önlemlerinin eksiksiz uygulanacağı bir ortamda bu yıl 18.’si gerçekleştirilecek olan Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, 24 Temmuz Cumartesi akşamı Gümüşlük Antik Taş Ocağı’nda başlayacak.

Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor 2

Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor

Devlet Sanatçısı, Piyanist Gülsin Onay ve Ancyra
Ensemble
’ın birlikte sahne alacağı açılış konserini, Şef Nisan Ak yönetecek.

Gümüşlük’e yıldız yağacak

Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor 3

Gümüşlük Müzik Festivali başlıyor

Çok yoğun bir tempoda geçecek olan 5 haftalık programda bu yıl yine dünyanın dört bir yanından sanatçılar Gümüşlük’te buluşacak.

Programın tamamına gün gün buradan ulaşabilirsiniz;

GÜMÜŞLÜK MÜZİK FESTİVALİ PROGRAM

Gümüşlük Müzik Festivali dahil tüm etkinliklere de buradan ulaşabilirsiniz;

MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ

Güncel | Kültür & Sanat | 05 Temmuz 2021 | HABER 001 HABER

Gümüşlük Müzik Festivali 2020 yılı arşiv ve haberleri için TIKLAYIN

 

MUĞLA ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  BURAYA TIKLAYIN

HOSTING

Natro Host

QR KOD

Sabim - Sinan Sert

ANA SPONSOR

Sabim - Sinan Sert