Gümüşlük Rehberi; Gümüşlük Top 10; Gümüşlük kışılık mekanlar
GÜMÜŞLÜK TOP 10

Gümüşlük'te kışın nerelere gidilir? Neler yapılır?

Gümüşlük  | Top 10  |  İnceleme

99%

Gümüşlük'te kışlık mekanlar. Gezilecek yerler. Yapılacak etkinlikler.....

Muğla ilimiz, Bodrum ilçemizin şirin beldesi Gümüşlük'te gezilecek görülecek çok yer var ama bazıları kış aylarında bir başka güzel oluyor.

Cuma günü izin alıp 3 günlüğüne bile kaçabileceğiniz, serin aylarda muhteşem havası, mükemmel manzarası, lezzetli mutfakları, yürüme yolları, tarihi mekanlarıyla Gümüşlük kış aylarında stres atıp, sağlık bulacağınız bir yöre.

Yazlık belde... Yazlık mekan... Bu tanımlar kışın hayalet şehir, yazın cıvıl cıvıl olan yerler için kullanılır, değil mi? Ama Gümüşlük gibi yörelerimizde hayat 12 ay devam ediyor. Gümüşlük'te kış aylarında da harika zaman geçirebilirsiniz. Peki ama nerelere gidilir? Neler yapılır? Nerelerde kalınır? Hepsi bir arada... Hadi mükemmel bir Gümüşlük turuna var mısınız?

HAVA DURUMU

Güney Ege denizi kıyısındaki beldemiz Gümüşlük'te kış aylarında hava sıcaklığı genelde gündüzleri 8-18 derece arasında oluyor. Geceleri de 3-9 derece arası sıcaklıklar ölçülüyor.

Ancak rüzgarlarıyla meşhur beldemiz Gümüşlük'te kış aylarında zaman geçireceklere önerimiz mutlaka yanlarına yağmurluk, şapka, mont ve kazak almalarıdır.

Hava ne kadar serin olursa olsun Gümüşlük sahilinde kumsallarında, koylarında keyifle yürüyebilir, yaz kış açık mekanlarda çayınızı, ıhlamurunuzu yudumlayabilirsiniz. Kahvaltı, yemek, eğlence amaçlı onlarca mekan kış aylarında da faaliyette.

TIKLA  →  Gümüşlük canlı hava durumu

NASIL GELİNİR?

Gümüşlüğe nasıl geliriz. Gümüşlüğe uçakla, şehirlerarası otobüslerle, özel araçlarınız ya da beldemize komşu il, ilçelerden gelecekseniz toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

TIKLA  →  Gümüşlük Uçakla Ulaşım Firmalar

TIKLA  →  Gümüşlük Milas Hava Alanı Uçuşlar

TIKLA  →  Gümüşlük Otobüs firmaları

ÖZEL ARAÇLA ULAŞIM

Özel aracınızla gelecekseniz yapmanız gereken tek şey Gümüşlük sahil tabelalarını takip etmek. Sahile yaklaşınca karşınıza belediye otoparkı (aynı zamanda dolmuş, minibüs durakları) çıkacak.

Gümüşlük Belediye Otoparkı; Gümüşlük; Bodrum; Muğla

Gümüşlük Belediye Otoparkı - Fotoğraf Yalçın Çakır - 2017 Aralık

Aracınızı buradaki otoparka bırakabilirsiniz. Ardından yürüyerek (1.5 dakika) sahile iniyoruz.

"Aman canım şimdi trafik vardır" falan diye bahaneler üretmeyin. Tıklayın aşağıdaki bağlantıya yol durumu ve trafiğin durumunu canlı canlı görün.

TIKLA  →  Gümüşlük, Bodrum, Muğla Yol Durumu

DOLMUŞ, MİNİBÜSLE ULAŞIM

Peki toplu taşıma araçlarıyla nasıl geliriz bu güzel beldeye?

Toplu taşıma araçlarıyla geleceklere ilk tavsiyem şoför yönündeki cam kenarını kapın. Mükemmel manzaralar eşliğinde bir yolculuk sizi bekliyor. Bodrum'dan gelmek isteyenler Bodrum otogarından, Turgutreis'den gelecekler de Turgutreis otogarından Gümüşlük minübüslerine ya da belediye otobüsüne binecekler.

TIKLA  →  Gümüşlük Turgutreis Toplu Taşıma Saatleri

TIKLA  →  Gümüşlük Bodrum Toplu Taşıma Saatleri

Bodrum - Gümüşlük kişi başı 5 TL (2018 Tarifesi)

Turgutreis - Gümüşlük kişi başı 3 TL (2018 Tarifesi)

Ve yukardaki fotoğrafta da görülen dolmuş son durağında (Gümüşlük) inecekler. Ardından Gümüşlük El Sanatlları Çarşısının her iki tarafını da (çarşımızın bir de arka sokağı var ki kaçırmayın) geze geze sahile yürüyecekler. O çarşıda neler var neler. Daha doğrusu neler yok ki. Bayılacaksınız. Hepsi el emeği, göz nuru, bir kısmı da sanat eseri sayılabilecek ürünler.

Çarşı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen → TIKLAYIN.

HARİTA

Haritaya tıklayarak büyütebilirsiniz.

NERELERDE KALINIR, KIŞIN AÇIK OTEL, APART, PANSİYONLAR

Gümüşlük'te eviniz yoksa dert etmeyin. Yaz, kış açık pansiyon, apart, otel ve moteller sayesinde haftasonunuzu değerlendireblirsiniz. Aşağıdaki "Gümüşlük Rehber" bağlantısına tıklayarak açılacak sayfada "Yaz, Kış Açık" butonuna tıklayın yeter. Yaz ve kış açık tüm mekanlar karşınıza gelecek.

TIKLA  →  Gümüşlük Rehber

TIKLA  →  Gümüşlük Apart ve Pansiyonlar

TIKLA  →  Gümüşlük Otel, Motel

RESTAURANT, CLUB, CANLI MÜZİK, BAR

Gümüşlük'te yaz kış hizmet veren birbirinden güzel lezzet mekanlarında kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, balık ve deniz ürünlerine ulaşabilirsiniz.

TIKLA  →  Gümüşlük yemek, eğlence, dinlence mekanları

RENKLİ GECELER, CANLI MÜZİK VE KONSERLER

Varsayalım ki Cuma gününden izin ayarladınız. Cuma akşamı, Cumartesi ve Pazar'ı Gümüşlük'te geçirip Pazartesi sabahı uçakla geri döneceksiz. Ve bu 3 akşam dolu dolu eğlenmek, romantizm yaşamak, dalga sesleriyle dalıp gitmek isterseniz alternatif çok. Evet yanlış duymadınız Gümüşlük'de canlı müzik kış aylarında da aralıksız sürüyor.

TIKLA  →  Gümüşlük yaz kış canlı

TARİHİ KEŞFEDELİM Mİ?..

Gümüşlük (Myndos) çağlar öncesinde yerleşimlere, krallıklara, medeniyetere ev sahiplği yapmış her yanından tarih fışkıran mükemmel bir yöre. Merak edenler aşağıdaki bağlantılara tıklayarak hem bu yörenin tarihini öğreneblir hem de yürüyüş yollarından o bölgelere gidip havayı soluyabilirsiniz.

Mesela herkesin aşk adası sandığı, denizin içinden yürüyerek ulaşılabilen meşhur Tavşan Adası'nın gerçek hikayesine de aşağıdaki bağlantıdan ulaşmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz. Okuduktan sonra çıkartın ayakkabı ve çoraplarınızı yürüyerek bu tarih kokan adaya ulaşın, isterseniz.

TIKLA  →  Gümüşlük tarihi

TIKLA  →  Tavşan Adası

DEĞERLENDİRME

HAVASI 99
DOĞASI 99
YEMEK GIDA ÇEŞİT 95
OTEL MOTEL APART 96
GEZİLECEK YERLER 97

99%

Artıları (+): Havası, doğası, sakinliği, mekan çeşitliliği, fiyatları

Eksileri (-) Özel bisiklet yollları olmaması, toplu taşıma saatleri (Kış ayları için)