Gümüşlük Çarşı
ÇARŞI

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı

Gümüşlük | Bazaar | Çarşı

GÜMÜŞLÜK ÇARŞI

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı

Gümüşlük el yapımı eserler, sanatçılar çarşısı

Muğla ili, Bodrum ilçesine bağlı bir mahalle olan Gümüşlük'ün sahilinde yer alan el sanatları çarşısı mutlaka gezilip, görülmesi gereken noktalardan.

Çarşı çeşitli sergi alanlarından oluşuyor. Yerel ya da sonradan Gümüşlük'e yerleşen sanatkarların elinde şekillenen ahşap, kumaş, kağıt, cam, toprak, deri, kabak vb... ile üretilen ürünlere bu çarşıda ulaşabilirsiniz.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı'nda aşağıdaki sergiler ve ürünler yer almaktadır. Ürün ve sergi isimlerinde sezona göre değişiklikler olabilir.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı 2

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı - Ağustos 2018

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı 2009 yılındaki çalışmalar sonucunda modern bir görünüm kazandı. Sanatçı ve zanaatkârların kendi el emekleri ile ürettikleri ürünler sahile inmek isteyenlerin içinden geçeceği sağlı sollu sergilerin yer aldığı bir sokak ve bir de önü otoparka açık arka sokaktan oluşuyor.

Gümüşlük Çarşı arka sokak

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı - Ağustos 2018

Ayrıca çarşının çıkışında hemen sağda çarşının devamı olan sergi alanları yer alıyor. Hatta burada çalışır vaziyette bir fırında üretim yapan çamur ve cam ustalarına bile denk gelip sıcağı sıcağına ürünlerin hazırlanışına da tanıklık edebilirsiniz.

Gümüşlük Brands

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı 6

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı - Ağustos 2018

Neler var?

Duvarlara asılacak seramik ve cam ürünler, yel değirmenleri, nazar boncukları, camdan, deriden kumaştan karma kapı rüzgarlıkları, kabak oyma işçiliği el yapımı abajurlar, masa lambaları, deri, kağıt, kumaş sanatının en incelikli örnekleri, rüzgar çanları, meşhur Bodrum sandaletleri, değerli taşlar, tesbih, çanta, giysi, şapkalar, peştemal, sabun, nakış, bilezik, bileklik, küpe, yüzük, kolye, anahtarlık, süs şişeleri, ayna, çerçeve, şifalı olduğu iddia edilen taşlar ve çok ilginç tasarımlı takılar da bu sergi alanlarında yer alıyor.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı 3

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı - Ağustos 2018

Ne zaman açık?

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı her sene Nisan ayında açılıyor ve hava durumuna göre Ekim ayı ortası ya da sonunda kapanıyor. Ancak kış aylarında bile sergi alanını açan ve ürünlerini sergileyen sanatkarlar bulunabiliyor.

Yaz aylarında (genelde Mayıs / Ekim arası) saat 10:30 gibi sergiler açılmaya başlıyor ve gece yarısına kadar açık kalıyor.

Kış aylarında çoğu sergi kapalı olsa da eğer hava güzelse sergisini açan sanatçılar da oluyor. Genelde 11:00 gibi açılan sergiler 20:00 gibi kapanıyor.

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı 7

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı - Ağustos 2018

Sergiler ve ürünler:

Deri, cam, kumaş, kağıt, kabak, plastik, sunta, baskı, boyama, karışık teknikler, eşantiyon, çanta, giysi, kolye, takı, bilezik, bileklik, sandalet, resim, hat, seramk, çini, kabak oyma abajur ve lambalar, duvar süsleri, ayna, çam eşyalar ve daha pek çok el yapımı sanatsal ürün hatta antika eserlere ulaşabilirsiniz.

Nakit mi kart mı?

Çarşıda nakit TL, Avro, Dolar geçerli ayrıca çoğu dükkanda kredi kartı da geçerli.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı - Aralık 2017Gümüşlük El Sanatları Çarşısı - Ağustos 2018

El Sanatları Dükkanları

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı sergi alanlarının bitimindeki binaların giriş katlarında ünlü markalar ile yine el yapımı ürünlerin ve hatta antikaların satıldığı dükkanlar da yer alıyor.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı; Cadı Gümüşlük

Gümüşlük - Cadı Gümüşlük - Aralık 2017

Gümüşlük Çarşı

Gümüşlük - Aga - Cadı - Liman - Aralık 2017

Nasıl Gelinir?

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı'na ulaşmak çok kolay. Kendi aracınızla gelecekseniz navigasyona Gümüşlük sahil ya da Gümüşlük Çarşı yazmanız ya da söylemeniz yeterli. Ya da aşağıdaki haritadan yolu takip edebilirsiniz.

Otopark durumu

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı'nın hemen yanı başında Bodrum Belediye A.Ş.'nin işlettiği ücretli otopark var. Bu açık otoparka aracınızı park edip rahat rahat çarşıyı gezebilirsiniz. Eğer bu otopark doluysa hiç merak etmeyin çevrede başka ücretli otoparklar da var. Yerlerine bu bağlantıdan ulaşabilirisiniz. TIKLA - GÜMÜŞLÜK OTOPARKLAR

Gümüşlük Çarşı otoparklar

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı, dolmuş durakları ve otopark girişi - Aralık 2017

Toplu taşıma

Toplu taşıma kullanarak gelecekseniz işiniz daha da kolay. Turgutreis, Gümüşkaya, Yalıkavak, Bodrum'dan Gümüşlük son durağa (ya da ilk durak) hem belediyenin (MUTTAŞ) hem de Gümüşlük Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin toplu taşıma araçları çalışıyor. Otobüs ve minibüs saatleri için lütfen yandaki bağlantıya tıklayın. TIKLA - GÜMÜŞLÜK OTOBÜS, MİNİBÜS, DOLMUŞ SAATLERİ.

E ne diyelim... Eğer geldiyseniz; hoşgeldiniz Gümüşlük'e... Ha bir de unutmadan sayfanın sonundaki gün batımı videosu Gümüşlük sahilde Aralık ayında kaydedildi. Gümüşlük El Sanatları Çarşısı'nı gezmeniz bitince mutlaka 3 adımda sahile inin ve dünyanın en güzel (bana göre) gün batımına tanıklık edin.

Gümüşlük albümleri

Yok hala Gümüşlük'e gelmediyseniz (veya özlediyseniz) o zaman fotoğraf ve videolarımızı takip edebilirsiniz. Sürekli güncellenmektedir.

TIKLA - GÜMÜŞLÜK FOTOĞRAFLARI

TIKLA - GÜMÜŞLÜK VİDEOLARI

Yeme, içme, konaklama, eğlence

Eğer karnınız açıktıysa restoran, kafe ya da çay bahçelerinden birine kurulun. İsterseniz bara geçin. Ya da mükemmel manzarada müzik eşliğinde keyfinize keyif katın. Canınız coşmak istiyorsa canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenebileceğiniz onlarca mekan da cabası... Yeme, içme, dinleme, dinlenme mekanları için yandaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. TIKLA - GÜMÜŞLÜK MEKANLAR

Gümüşlük Gün Batımı

Gümüşlük Gün Batımı - Club Gümüşlük manzarası - Aralık 2017

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı adresi:

Gümüşlük Mahallesi, 48970 Bodrum/Muğla

HARİTA

Haritaya tıklayarak büyütebilirsiniz.

VİDEO