Genel Haber 063
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Bir sağlık emekçisi daha korona kurbanı

TTB paylaştı: "Bir sağlık çalışanı daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti"

Koronavirüs salgını can almaya devam ediyor. Türk Tabipleri Birliği, Elazığ'da görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Orhan Özediller'in koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Dr. Orhan Özediller

Dr. Orhan Özediller korona kurbanı

#Ölüyoruz etiketiyle yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Elazığ'da çalışan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı meslektaşımız Dr. Orhan Özdiller’i COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileriz."

İşte o paylaşım;

Güncel | Genel Haber | 20 Eylül 2020 | HABER 063 GENEL HABER
Genel Haber 062
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - CHP'de bir milletvekili daha korona pozitif

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un koronavirüs testi pozitif çıktı.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un koronavirüs testi pozitif çıktı. Güzelmansur sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur

Güzelmansur, açıklamasında şunları kaydetti:

"Değerli hemşehrilerim yaptırdığım Covid-19 testinin pozitif çıktığını öğrenmiş bulunmaktayım. Şu anda evde dinleniyorum. Sağlık durumum gayet iyi. Son günlerde Covid-19 hızla yayılıyor, artan vakalar bunu açıkça gösteriyor. Dikkatli olmaya özen gösterelim.

Ayrıca pandeminin ülkemizde görüldüğü ilk günden bu zamana kadar fedakarca mücadele veren tüm sağlık çalışanlarımıza, eczacılarımıza şükranlarımı sunuyor, sağlıklı günlerde tekrar bir araya gelmeyi temenni ediyorum. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız."

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur 1

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur
Güncel | Genel Haber | 18 Eylül 2020 | HABER 062 GENEL HABER
Genel Haber 061
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Halil Sezai tutuklandı

Tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen Halil Sezai "Silahla kasten yaralama" suçundan tutuklandı.

Tuzla'da 67 yaşındaki komşusunu darp ettiği iddiasıyla mahkemeye sevk edilen şarkıcı Halil Sezai'nin, "Silahla kasten yaralama" suçundan tutuklandığı belirtildi.

Halil Sezai tutuklandı

Halil Sezai tutuklandı

Sezai, yaklaşık 2 saat savcılıkta ifade vermesinin ardından "Kasten silahlı yaralama" ve "Silahla tehdit" suçlarından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti. Halil Sezai, "Silahla kasten yaralama" suçundan tutuklandı.

Güncel | Genel Haber | 18 Eylül 2020 | HABER 061 GENEL HABER
Genel Haber 060
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Suna Kıraç son yolculuğuna uğurlandı

Koç Holding eski Başkan Vekili Suna Kıraç, son yolculuğuna uğurlandı. Kıraç'ın kızı İpek Kıraç, törendeki konuşmasında, "Hayatımda yazdığım en zor konuşmaya hoş geldiniz. İnsan kendini 'bazı şeylere hazırım' diye düşünse de tekrar yaşadım ki aslında asla hazır olunmuyor" dedi.

Suna Kıraç yaşamını yitirdi

Suna Kıraç yaşamını yitirdi

Koç Holding’de düzenlenen Veda Töreni’nin ardından cenaze merasimi ise saat 12:00’de Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde gerçekleştirildi.

Merasimin ardından Suna Kıraç’ın cenazesi Aile üyelerinin katılımı ile Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedildi.

Cenaze merasiminde ve törende pandemi kurallarına riayet edilirken, katılımcı kapasitesi sınırlı tutuldu.

Güncel | Genel Haber | 15 Eylül 2020 | HABER 060 GENEL HABER
Genel Haber 059
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - NTV Cumhurbaşkanlığı muhabiri koronavirüse yakalandı

NTV Cumhurbaşkanlığı muhabiri Serkan Kaya koronavirüse yakalandığını duyurdu. PCR testi negatif çıkan Kaya'nın korona pozitif olduğu akciğer tomografisi ile anlaşıldı.

NTV Cumhurbaşkanlığı muhabiri Serkan Kaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla koronavirüse yakalandığını duyurdu.

NTV Cumhurbaşkanlığı muhabiri Serkan Kaya

NTV Cumhurbaşkanlığı muhabiri Serkan Kaya

Kaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Cuma akşamı başlayan semptomlar sonrasında PCR sonucum negatif çıktı... Ancak akciğer tomografisi ile covid olduğum kesinlik kazandı... PCR testi önemli ama kesin sonuç değil. Semptomları iyi takip etmek gerekiyor..."

G.R. Notu: Değerli meslekdaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Bir an önce sağlığına kavuşması en büyük dileğimiz. Yalçın Çakır

Güncel | Genel Haber | 14 Eylül 2020 | HABER 059 GENEL HABER
Genel Haber 058
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Ege Denizi'nde deprem

Ege Denizi'nde saat 06.01'de Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Yunanistan'ın Ksironomi bölgesi yakınlarında oluştu.

Ege Denizi deprem, 11 Eylül 2020, 1

Ege Denizi deprem, 11 Eylül 2020

AFAD'a göre, depremin merkez üssüne Türkiye'den en yakın yerleşim yerinin 244 kilometre ile İzmir'in Çeşme ilçesi olduğu kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) verilerine göre, bu sabah saat 06.01'de Ege Denizi'nde Yunanistan açıklarında 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ege Denizi deprem, 11 Eylül 2020, 2

Ege Denizi deprem, 11 Eylül 2020

15 kilometre derinlikte gerçekleşen depremin merkez üssüne Türkiye'den en yakın yerleşim yerinin 244 kilometre ile İzmir'in Çeşme ilçesi olduğu kaydedildi.

Öte yandan, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) ise depremin büyüklüğünü 4.2, derinliğini 2.1 kilometre olarak duyurdu.

Ege Denizi deprem, 11 Eylül 2020, 3

Ege Denizi deprem, 11 Eylül 2020
Görseller AFAD ve KRDAE alıntıdır.
Güncel | Genel Haber | 11 Eylül 2020 | HABER 058 GENEL HABER
Genel Haber 057
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Deniz Gezmiş'lerin arkadaşı 92 yaşındaki yazar önce tutuklandı ardından cezaevinden salıverildi

92 yaşındaki yazar, eski bakanlara hakaret iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu. 92 yaşındaki emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Hasan Basri Aydın Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne gönderildi. Ancak cezaevine giren Aydın denetimli serbestliklle gece yarısı serbest bırakıldığı duyuruldu.

“Tanrıya Mektuplar”, “Tanrıyla Polemikler” ve “Ateist Tanrı ile Söyleşi” kitaplarının yazarı, 92 yaşındaki emekli edebiyat öğretmeni Hasan Basri Aydın, sağlık sorunları nedeniyle geldiği İstanbul’da eski bakanlar Cemil Çiçek ve Şevket Kazan’a ‘hakaret’ ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Hasan Basri Aydın - GHA

Emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Hasan Basri Aydın - GHA

İstanbul Havalimanında gözaltına alınışını sosyal medya hesabından duyuran Aydın, Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne götürüldü. Aydın’ın, eski adalet bakanları Cemil Çiçek ve Şevket Kazan’a hakaret ettiği iddiası ile ilgili düşen eski davaların adli sicilden resmi olarak silinmediği için gözaltına alındığı ifade edildi.

Emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Hasan Basri Aydın - GHA 2

Emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Hasan Basri Aydın - GHA

Adliyede ifade veren Aydın’ın tutuklamasına karar verildi. Aydın’ın sosyal medya hesabından tutuklandığı ve Silivri Cezaevi’ne (Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü) götürüldüğü açıklandı.

Emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Hasan Basri Aydın - GHA 4

Emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Hasan Basri Aydın - GHA

92 yaşında tutuklanıp ceaevine gönderilen Aydın’ın Alzheimer hastası olduğu ve ciddi sağlık sorunları nedeniyle yaşamını tek başına sürdürmesinin imkansız olduğu belirtildi.

92 yaşındaki emekli edebiyat öğretmeni Hasan Basri Aydın'ın tutuklanmasının ardından CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'dan tepki geldi.

Serbest kaldı

Haberimiz yayına hazırlandığı sırada Hasan Basri Aydın'ın tutuklanıp götürüldüğü cezaevinden salıverildiği bilgisi geldi. Paylaşımların yapıldığı sosyal medya hesabından bir video eşliğinde Aydın'ın evine bırakldığı duyurulldu.

Emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Hasan Basri Aydın - GHA 3

Emekli edebiyat öğretmeni ve yazar Hasan Basri Aydın - GHA

Hasan Basri Aydın kimdir?

1954 yılında öğretmenliğe başlayan Aydın, ilk olarak 1960 yılında Menderes hükümetine karşı yapılan öğrenci eylemlerinde tutuklandı.

33 yıllık meslek hayatının 21 senesini açıkta geçirdi. Öğretmenliği süresince 27 kez sürüldü, 27 defa cezaevine girdi, 1981 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından vatandaşlıktan çıkarıldı.

1968’de Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla beraber Filistin’e gitti. Öğretmenler Sendikası’nın kuruluşunda görev aldı. Tiyatro sanatçısı Levent Kırca onun yaşamını konu edinen “Haymatlos” adıyla bir tiyatro oyunu sergilemişti.

https://www.facebook.com/hasanbasri.aydin.1

Güncel | Genel Haber | 10 Eylül 2020 | HABER 057 GENEL HABER
Genel Haber 056
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - ÖSYM Başkanı: KPSS kitapçık ve cevap anahtarı 14 Eylül'de dağıtılacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları sorularını ve cevap anahtarını 14 Eylül Pazartesi günü yayımlayacaklarını duyurdu.

Açıklama şöyle;

ÖSYM Başkanı Halis Aygün:

"Geçtiğimiz hafta sonu uyguladığımız KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları sorularını ve cevap anahtarını 12-13 Eylül tarihlerinde yapılacak KPSS Alan Bilgisi oturumları ile birlikte 14 Eylül Pazartesi günü yayımlayacağız."

ÖSYM Başkanı Halis Aygün

ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den KPSS açıklaması - GHA

İşte o açıklama;

Güncel | Genel Haber | 10 Eylül 2020 | HABER 056 GENEL HABER
Genel Haber 055
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - CHP'li Faik Öztrak koronavirüse yakalandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, koronavirüse yakalandığını duyurarak "Yakın zamanda benimle maskesiz temasta bulunanların test yaptırmasını rica ediyorum" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, koronavirüse yakalandığını açıkladı.

Öztrak sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak - GHA

"Yaptırdığım Covid-19 testinin pozitif çıktığını az önce öğrendim. Sağlık durumum şu an gayet iyi. Fakat birkaç hafta evden çalışacağım. Arayıp soran herkese çok teşekkür ederim. Yakın zamanda benimle maskesiz temasta bulunanların test yaptırmasını rica ediyorum."

Güncel | Genel Haber | 09 Eylül 2020 | HABER 055 GENEL HABER
Genel Haber 054
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Halil Kumova hayatını kaybetti

Sanatçı Halil Kumova, görev aldığı filmn setinde fenalaşarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Malatya'da çekimleri devam eden 'Zalo' isimli sinema filminin setinde rahatsızlanan Kumova'nın solunum yetmezliği yaşadığı belirtildi.

Malatya'da çekimleri devam eden 'Zalo' adlı sinema filminde rol alan 64 yaşındaki usta oyuncu Halil Kumova, setteyken aniden rahatsızlandı. Set görevlileri tarafından hemen Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kumova'nın kalbi durunca hemen müdahale edildi.

Halil Kumova hayatını kaybetti

Halil Kumova hayatını kaybetti - GHA

Kalbi tekrar çalıştırılan usta oyuncu yoğun bakıma alındı ancak burada da tekrar kalbi durunda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İlk tetkiklerde zatürreye bağlı solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiği belirlenen Kumova'dan, Covid-19 testi için örnek alındığı da öğrenildi.

Halil Kumova kimdir?

23 Mart 1956'da Bursa'da doğan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul'a yerleşti. Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100'e yakın film ve dizide rol aldı.

Güncel | Genel Haber | 09 Eylül 2020 | HABER 054 GENEL HABER
Genel Haber 053
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Tutuklu gazetecilere tahliye

Gazeteciler Barış Pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel hakkında tahliye kararı çıktı. Libya’da şehit düşen MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin haber yaptıkları için tutuklu bulunan gazetecilerin duruşmasında karar açıklandı.

OdaTv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Eren Ekinci bütün suçlamalardan beraat ederken Barış Pehlivan ve Hülya Kılınç istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek suçundan 3 yıl 9 ay, Murat Ağırel, Aydın Keser ve Ferhat Çelik 4 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum edildi. Pehlivan, Kılınç ve Ağırel’in de tahliyelerine karar verildi.

Mahkemenin kararları

Mahkeme, Barış Pehlivan, Hülya Kılınç, Murat Ağırel'in tahliyesine karar verdi. Murat Ağırel, Ferhat Çelik ve Aydın Keser’in aynı zamanda adli kontrol uygulamaları kaldırıldı.

Murat Ağırel, Aydın Keser, Ferhat Çelik, Hülya Kılınç, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Eren Ekinci “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçlamasından beraat etti.

Tutuklu gazetecilere tahliye

Tutuklu gazetecilere tahliye - GHA

Barış Terkoğlu ve Eren Ekinci MİT mensupları ve ailelerinin kimliklerini, makam, görev ve faaliyetlerini ifşa etme suçundan beraat etti. Aydın Keser, Ferhat Çelik, Murat Ağırel istihbar faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek suçundan 4 yıl 8 ay 7 gün hapis cezasına mahkum edildi.

Barış Pehlivan ve Hülya Kılınç istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Barış Pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel’in tahliyesine karar verildi.Murat Ağırel, Ferhat Çelik ve Aydın Keser’in aynı zamanda adli kontrol uygulamaları kaldırıldı

Murat Ağırel, Aydın Keser, Ferhat Çelik, Hülya Kılınç, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Eren Ekinci “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçlamasından beraat etti.

Barış Terkoğlu ve Eren Ekinci MİT mensupları ve ailelerinin kimliklerini, makam, görev ve faaliyetlerini ifşa etme suçundan beraat etti.

MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasında yargılanan gazeteci Murat Ağırel'in 4 yıl 8 ay 7 gün hapsine karar verildi.

Erk Acarer’in dosyası ise başka bir esas numarasına kaydedilerek ayrıldı.

Güncel | Genel Haber | 09 Eylül 2020 | HABER 053 GENEL HABER
Genel Haber 052
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Marmara Denizi’nde deprem

Marmara Denizi, Tekirdağ Şarköy açıklarında dün gece ardıa rdına depremler yaşandı İlki 00:57'de yerin 9.91 kilometre derinliğinde ve 4.1 büyüklüğünde meydana gelen depremim artçıları da yaşandı.

Deprem görseli - GHA

Deprem görseli - GHA

Kandilli Rasathanesi depremin 4.3 büyüklüğünde ve yerin 13.7 kilometre derinliğinde meydana geldiğini duyurdu. AFAD’ın verilerine göre Marmara Denizi’nde saat 01:06’da 2.9, 01:08’de de 2.2 büyüklüğünde sarsıntılar meydana geldi.

Güncel | Genel Haber | 09 Eylül 2020 | HABER 052 GENEL HABER
Genel Haber 051
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Muhittin Böcek yoğun bakıma alındı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili hastaneden açıklama geldi. Op. Dr. Özgün Güngör, "Covid sürecinde akciğer dokusunda oluşan tahribat nedeniyle yoğun bakım koşullarında, takip ve tedavileri devam etmektedir" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 1

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek

Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in, kan değerlerinde düzelme olduğu, PCR testinde negatifleşme, antikor testlerinde ise pozitiflik saptandığı kaydedildi.

Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Op. Dr. Özgün Güngör, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Akciğerler nedeniyle

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 2

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek

Op. Dr. Özgün Güngör, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek'in 8 Eylül Salı günü itibarıyla kan değerlerinde düzelme, PCR testinde negatifleşme ve antikor testlerinde pozitiflik saptanmıştır. Covid sürecinde akciğer dokusunda oluşan tahribat nedeniyle yoğun bakım koşullarında, takip ve tedavileri devam etmektedir. Bu sürecin her aşamasında Akdeniz Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Özlenen Özkan ve tıp fakültesi öğretim üyeleri, her türlü tıbbi ve sosyal desteği sunmuşlardır" ifadelerini kullandı.

Böcek'in tedaviye başladığında yaptığı paylaşımı;

Güncel | Genel Haber | 08 Eylül 2020 | HABER 051 GENEL HABER
Genel Haber 050
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - 7 yıl sonra konuk olarak çıktı

FOX TV önceki ana haber sunucusu Fatih Portakal 7 yıl boyunca sunduğu FOX Tv ana haber bültenine bu kez konuk olarak katıldı. Portakal, "Tamamen bir gidiş midir? Yoksa ara mı? Onu da gerçekten bilmiyorum" dedi.

Sezon finalinin ardından aldığı sürpriz kararla ekranlara veda eden FOX TV ana haber önceki sunucusu Fatih Portakal bu akşam ilk kez ana haberi sunan Selçuk Tepeli ve FOX haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'le birlikte 7 yıl boyunca haber sunduğu stüdyoya misafir oldu.

Fatih Portakal veda etti, Eylül 2020

Fatih Portakal veda etti, Eylül 2020

Eşiyle birllikte tarım ve çiftlik hayatıyla uğraşmaya başlayan Portakal şunları söyledi;

"10 yıl boyunca gerçekten Fox Haber'de iyi şeylere imza attık. En başta Doğan Şentürk ve beni rahatlatan insanlar sayesinde. Her birinin ismini saymam mümkün değil. Her birine teşekkür ediyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum.

Ama benim ve ailemin böyle bir şeye ihtiyacı vardı. Böyle bir sakinleşmeye dinginleşmeye ihtiyacı vardı. Kararı inanın zor vermedim. Sadece iki gün konuştuk. 'Ben' dedim 'gitmek istiyorum. Ben azadet.' Sağolsun varolsun. Uğraştı. Çok uğraştı. Kararlılığımı da gördü.

Bir şeyleri bırakmam gerekiyordu bıraktım. Yeni bir şeylere tutunmaya çalışacağım. Tamamen bir gidiş midir? Yoksa ara mı? Onu da gerçekten bilmiyorum. Sadece böyle kendi halimde kalmak istiyorum, kendi halimizde kalmak istiyoruz."

Fox Tv ana haber bülteni Eylül 2020

Fox Tv ana haber bülteni Eylül 2020
Güncel | Genel Haber | 07 Eylül 2020 | HABER 050 GENEL HABER
Genel Haber 049
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - CHP'li genel başkan yardımcısının testi pozitif çıktı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurarak kendisiyle temasta olanların test yaptırmasını iistedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel'in koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sosyal medyadan açıklama yapan Onursal Adıgüzel, "Bir süre izole olacağım. Son 1 hafta içerisinde temasım olan herkesin test yaptırmasını önemle rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel - GHA

Onursal Adıgüzel sosyal medyadan şunları paylaştı:

"Yapılan Covid-19 test sonucum pozitif çıktı. Şu an hastanedeyim, genel sağlık durumum gayet iyi. Bir süre izole olacağım. Son 1 hafta içerisinde temasım olan herkesin test yaptırmasını önemle rica ediyorum. Maske ve hijyen kurallarına uyalım. Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle."

İşte o paylaşım;

Güncel | Genel Haber | 06 Eylül 2020 | HABER 049 GENEL HABER
Genel Haber 048
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - CHP'li il başkanının koronavirüs testi pozitif çıktı

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in koronavirüs testi pozitif çıktı. Erbilgin sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı;

"Boğaz ve sırt ağrısı nedeniyle başvurduğum sağlık kuruluşunda yapılan testlere göre COVİD-19 testimin sonucu POZİTİF çıkmıştır. Çok şükür durumum iyi... Doktorlarım bir süre ailemle birlikte karantina altında kalmam gerektiğini söyledi. Tüm yurttaşlarımızdan COVID-19’dan, hastalıktan korunmak ve çevrenizdekileri korumak için azami özeni göstermenizi rica ediyorum.."

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin - GHA

Erbilgin sosyal medya adresinden şu açıklamayı paylaştı:

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin sosyal medya mesajı

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in mesajı - Görsele tıklayarak büyütebilirsiniz
Güncel | Genel Haber | 06 Eylül 2020 | HABER 048 GENEL HABER
Genel Haber 047
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Bir kadın cinayeti daha

Antalya'nın Manavgat ilçesinde gece yarısı park halindeki araca pmpalı türekle ateş açıldı. Aracın içinde oturan 19 yaşındaki Rabia Çerçi hayatını kaybetti.

Rabia Çerçi öldürüldü

Rabia Çerçi pompalı tüfekle öldürüldü - GHA

Saat 02:00 sıralarında Manavgat İnönü Caddesi üzerinde park etmiş, içinde Rabia Çerçi ile N.G.'nin bulunduğu otomobile, pompalı tüfekle ateş edildi.

Saldırıda N.G. hafif şekilde yaralandı. Yaralı şahıs ağır yaralanan Rabia Çerçi'ye salsırıya uğrayan otomobille hastaneye taşıdı. Ancak 19 yaşındaki Rabia Çerçi kaldırıldığı Manavgat Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Saldırıylla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığı ve geniş çaplı soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Güncel | Genel Haber | 04 Eylül 2020 | HABER 047 GENEL HABER
Genel Haber 046
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Ünlü oyuncu kansere yenik düştü

'Duvara Karşı' filminin yıldızı Birol Ünel hayatını kaybetti. Ünel uzun süre kanser tedavisi görmüştü.

Fatih Akın'ın ünlü filmi "Duvara Karşı"da canlandırdığı Cahit rolü ile uslara yerleşen Birol Ünel, kansere yenik düştü.

Birol Ünel kansere yenik düştü 2

Birol Ünel kansere yenik düştü

"Duvara Karşı", "Temmuz’da", "Transylvania" ve "Aşka Ruhunu Kat" gibi filmlerdeki rolleri ile tanınan, Almanya’da da birçok tiyatro oyununda ve filmde yer alan Birol Ünel, 1961 doğumluydu.

Birol Ünel kansere yenik düştü

Birol Ünel kansere yenik düştü - Arşiv / GHA

Uzun yıllar alkolle mücadele eden Ünel, doğum günü olan 18 Ağustos'ta durumu ağırlaştığı için hastaneye kaldırılmıştı.

Birol Ünel kimdir?

1961 yılındı Silifke'de doğan ve ailesi 1968 yılında Almanya'ya göçen Birol Ünel, Bremen'de büyüdü. Almanya'da gençlik dönemlerinde parke döşemeciliği yapan daha sonra Hannover’e giderek Tiyatro ve Müzik Yüksek Okulu’na kaydolan Ünel'in sinema kariyeri 1987 yılında "Yolcu" filmiyle başladı.

1992 yılında Berlin Tiyatrosunda Caligula rolüyle ilk rolünü aldı. 2000'de Fatih Akın’ın yönettiği "Temmuz’da" filminde sinema dünyasında tanınmaya başladı. "Duvara Karşı" ile de ününü perçinledi.

Güncel | Genel Haber | 04 Eylül 2020 | HABER 046 GENEL HABER
Genel Haber 045
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Karaada açıklarında kurtarma operasyonu

Yunanistan'a geçmek için çeşitli deniz araçlarıyla Ege'ye açılan düzensiz göçmenler Yunan sahil güvenlik ekiplerince Türk karasularına geri itiliyor.

Benzer bir durum bu gece Bodrum Karaada açıklarında Türk karasularında yaşandı. Şişme zodyak türü motorsuz botla denize açılan 2 erkek düzensiz göçmenin içinde bulunduğu botun sürüklendiği ihbarı Türk sahil güvenlik ekiplerini harekete geçirdi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı kurtarma operasyonu

Sahil Güvenlik Komutanlığı kurtarma operasyonu - GHA

Türk Karasularına geri itilen lastik bot içerisindeki 2 düzensiz göçmen kurtarılarak Bodrum'a getirilip yetkililere teslim edildi.

Kurtarma operasyonuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı aşağıdaki açıklamayı paylaştı. İşte o açıklama;

Karaada açıklarında düzensiz göçmen kurtarma operasyonu - GHA

Karaada açıklarında düzensiz göçmen kurtarma operasyonu - GHA

"Muğla Açıklarında 2 Düzensiz Göçmen Kurtarılmıştır
03.09.2020
03 Eylül 2020 tarihinde saat 03.50’de, Muğla ili Bodrum ilçesi Karaada açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından Yunanistan unsurlarınca Türk Karasularına geri itilen lastik bot içerisindeki 2 düzensiz göçmen kurtarılmıştır.
"

Güncel | Genel Haber | 03 Eylül 2020 | HABER 045 GENEL HABER
Genel Haber 044
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Bir doktor daha yaşamını yitirdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Eski Başkanı, iş yeri doktoru Seyit Ahmet Okur covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Türk Tabipleri Birliği, iş yeri hekimi olarak görev yapan Dr. Seyit Ahmet Okur'un Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

TTB açıklama 1

Doktor Seyit Ahmet Okur covid-19 kurbanı / GHA (Görsele tıklayarak büyütebilirsiniz)

TTB paylaşımında şu bilgilere yer verdi;

"Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Eski Başkanı, iş yeri hekimi olarak görev yapan Dr. Seyit Ahmet Okur’un Kovid-19 enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti."

Güncel | Genel Haber | 03 Eylül 2020 | HABER 044 GENEL HABER
Genel Haber 043
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Dalaman'da pusu: 1 ölü, 1 yaralı

Dalaman'da tarla sulamaya giderken pusuya düşürülüp silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü, yanındaki kadın ağır yaralandı.

Dalaman Söğütlüyurt Mahallesi'nde Abdil Çetin (48) ve beraberindeki S.D. (46) adlı kadın, tarla sulamaya giderken silahlı saldırıya uğradı.

Silah sesleri üzerine olay yerine gelenler biri kadın 2 kişinin kanlar içinde yerde yattıklarını görüp oayı güvenlik güçlerine bildirdiler.

Dalaman'da kanlı pusu

Dalaman'da kanlı pusu - Arşiv / GHA

112 Acil Sağlık ekibi yaptığı incelemede, Abdil Çetin (48)'in hayatını kaybettiğini belirledi. Ağır yaralanan S.D. (46) adlı kadın ilk müdahalenin ardından Dalaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, Yaşamını yitiren Abdil Çetin'in tarla komşuları olduğu iddia edilen A.K, İ.K. ve B.Ö'yü gözaltına aldı. Olayla iilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Güncel | Genel Haber | 03 Eylül 2020 | HABER 043 GENEL HABER
Genel Haber 042
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Ünlü oyuncu Haldun Boysan yaşamını yitirdi

Haldun Boysan, dizi çekimleri için bulunduğu Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde kalp krizi geçirdi.

Maria ile Mustafa adlı dizinin çekimleri Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bulunan ünlü oyuncu Haldun Boysan, kaldığı otelde kalp krizi geçirdi.

Haldun Boysan yaşamını yitirdi

Haldun Boysan yaşamını yitirdi

Ünlü oyuncu, set çalışanlarının haber vermesi üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Baysan, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Haldun Boysan kimdir?

Haldun Boysan (6 Temmuz 1958, Ankara - 31 Ağustos 2020, Ürgüp), Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı.

6 Temmuz 1958 tarihinde Ankara’da doğmuştur. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur.[1] Ankara Sanat Tiyatrosu ve İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda görev yaptı. İngilizce-Türkçe dublaj yapmaktadır.

Haldun Boysan

Haldun Boysan yaşamını yitirdi

1999 yılında 11. Ankara Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü, Gemide adlı filmdeki performansıyla kazanmıştır. Haldun Boysan koyu Beşiktaş taraftarıydı ve her maça gitmekteydi.

Ağustos 2020'de Maria ile Mustafa dizisinin çekimleri için bulunduğu Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde kalp krizi geçirerek 62 yaşında yaşamını yitirdi. (Kaynak: Vikipedi)

Güncel | Genel Haber | 01 Eylül 2020 | HABER 042 GENEL HABER
Genel Haber 041
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Mardin'de kadın cinayeti!

Mardin Mazıdağı’nda bir kadın katledildi. Meliha Kaya’yı katletiği bir kişiyi de yaraladığı iddia edilen Ekrem Özel kayıplara karıştı.

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Dirrîn Mahallesi’nde, 75 yaşındaki Ekrem Özel, iddialara göre tarlalarında sulama yapan kızının kayınvalidesi 50 yaşındaki Meliha Kaya ile 56 yşındaki kayınbabası Abdürrahim Kaya’nın üzerine ateş açtı.

Bir kadın cinayeti daha

Bir kadın cinayeti daha

Kurşunların isabet ettiği Meliha Kaya, olay yerinde hayatını kaybederken, Abdürrahim Kaya ayağından yaralandı. Abdürrahim Kaya tedavi edilmek üzere Mazıdağı İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Meliha Kaya’nın cansız bedeni ise morga götürüldü.

Zanlı Ekrem Özel her yerde aranıyor.

Güncel | Genel Haber | 31 Ağustos 2020 | HABER 041 GENEL HABER
Genel Haber 040
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Temel Kotil yoğun bakıma alındı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alındı. Kotil'in entübe edildiği öğrenildi.

TUSAŞ Genel Müdürü ve THY eski Genel Müdürü Temel Kotil geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Kotil şunları yazmıştı;

Milas'da Rus turist taciz iddiasıyla tutuklandı

Temel Kotil yoğun bakıma alındı

"Değerli dostlarım, düzenli olarak yaptırdığımız Covid-19 testimin sonucu pozitif çıktı. Hamdolsun şu an genel sağlık durumumun iyi olmakla birlikte karantinada gözlem altında olacağım. Dualarınız ile bu süreci atlatacağım inşAllah. Alla'a emanet olun."

Temel Kotil bugün solunum yollarındaki sıkıntıdan dolayı entübe edildiği öğrenildi. Bu arada Kotil’in herhangi bilinen kronik rahatsızlığı bulunmuyordu.

İşte o paylaşım;

Güncel | Genel Haber | 30 Ağustos 2020 | HABER 040 GENEL HABER
Genel Haber 039
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Milas'da Rus turist taciz iddiasıyla tutuklandı

Milas'da turst olarak kaldığı otelde çalışan kadın görevliiye cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Rus turist tutuklandı.

Milas'da bir otelde tatil yapan Rus uyruklu M.S, aynı otelde garson olan A.Y'ye otelin karşılama merkezinde cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla jandarmaya şikayet edildi.

Milas'da Rus turist taciz iddiasıyla tutuklandı

Milas'da Rus turist taciz iddiasıyla tutuklandı

Kadın çalışan A.Y'nin şikayeti üzerine gözaltına alındıktan sonra Milas Adliyesi'ne sevk edilen Rus turist M.S, "cinsel saldırı" suçlamasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncel | Genel Haber | 30 Ağustos 2020 | HABER 039 GENEL HABER
Genel Haber 038
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Soylu'nun tepki gösterdiği CHP'linin evi aranıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından twitini paylaşıp eleştirdiği CHP Avcılar İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mutlu Yıldırım’ın evinde polis araması başlatıldığı öğrenildi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı Basın Birimi'nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı;

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sabah saatlerinde sosyal medya hesabından hedef gösterdiği CHP Avcılar İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mutlu Yıldırım’ın evinde polis araması yapıldığı öğrenildi. CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da şu an CHP’li Yıldırım’ın Avcılar’daki evine gidiyor."

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da olayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı;

İşte o açıklama;

Ne olmuştu;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polisin şu dakikalarda evinde arama yaptığı CHP'li Mutlu Yıdırım'ın attığı tiwiti alıntılayarak kişisel sosyal medya hesabından şunları yazmıştı;

Güncel | Genel Haber | 29 Ağustos 2020 | HABER 038 GENEL HABER
Genel Haber 037
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - ADD şube başkanı virüsten öldü

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Çarşamba Şube Başkanı Nihat Kerim koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Kovid-19 teşhisi ile OMÜ Tıp Fakültesinde tedavi gören Atatürkçü Düşünce Derneği Çarşamba Şube Başkanı ve eski Endüstri Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Nihat Kerim hayata veda etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çarşamba Şube Başkanı ve eski Endüstri Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Nihat Kerim

Atatürkçü Düşünce Derneği Çarşamba Şube Başkanı ve eski Endüstri Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Nihat Kerim

Nihat Kerim, Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Güncel | Genel Haber | 29 Ağustos 2020 | HABER 037 GENEL HABER
Genel Haber 036
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Navtex ilan edilen bölgede tehlikeli gerginlik. O anların videosu aşağıda.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Girit Adası'ndan kalkarak, Navtex ilan edilen bölgeye yaklaşan Yunanistan'a ait 6 adet F-16 uçağının, önleme yapılarak bölgeden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türk Hava kuvvetlerine ait radar sistemleri tarafından Girit Adası'ndan kalkan ve GKRY'ye doğru giden 6 adet F-16 uçağı tespit edildi.

Milli Savunma Bakanlığı

F 16 radar ekranı - Görsel MSB'ye aittir

Açıklamada, "Navtex ilan edilen bölgeye yaklaşan söz konusu askeri trafiklere gözle teşhis sağlamak ve bölgeden uzaklaştırmak maksadıyla Türk Hava kuvvetlerine ait F-16 uçakları tarafından Kıbrıs adasının güneybatısında önleme yapılmış, uçakların Yunanistan'a ait olduğu teşhis edilmiş ve bölgeden uzaklaştırılmıştır. Deniz ve Hava Kuvvetlerimiz, Doğu Akdeniz'de de hak, alaka ve menfaatlerimizi korumak konusunda sonsuz bir kararlılıkla çalışmalarına devam etmektedir" denildi.

O anların videsu aşağıda. Video Milli Savunma Bakanlığı'na aittir.

VİDEO

Güncel | Genel Haber | 28 Ağustos 2020 | HABER 036 GENEL HABER
Genel Haber 035
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - 'Gül ve Düşün' kitabının yazarı tutuklandı

İçinde geçen ifadeler nedeniyle tepkilere neden olan "Gül ve Düşün" isimli çocuk kitabının yazarı Musa Dinç tutuklandı.

Yetişkinlerin bile okurken tepki gösterdiği ifadelerin yer aldığı 4 baskısını yapmış çocuk kitabı "Gül ve Düşün" için yapılan suç duyurusu üzerine savcılık harekete geçti. Kitabın yazarı Musa Dinç evinde göz altına alındıktan sonra tutuklandı.

Gül ve Düşün kitabı

'Gül ve Düşün' kitabının yazarı Musa Dinç tutuklandı

"Gül ve Düşün" isimli kitabındaki ifadelerin sosyal medyada ve medyada gündeme gelmesinin ardından Musa Dinç hakkında Didim Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Aydın’daki evinde gözaltına alınan Musa Dinç adliyeye sevk edildi. “Çocuk, hayvan, ölmüş insan bedeniyle ilgili üretilen müstehcen yayınları yayınlamak” suçlamasıyla tutuklandı.

'Gül ve Düşün' kitabının yazarı tutuklandı

'Gül ve Düşün' kitabının yazarı tutuklandı

Musa Dinç konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlları söylemişti;

Bir masal üzerinden kıyamet kopartılıyor. Siz asıl hırsızlara, sapıklara bakın. Bir masal yüzünden toplumun ahlakı bozuluyorsa, ben toplumdan özür diliyorum.

Güncel | Genel Haber | 28 Ağustos 2020 | HABER 035 GENEL HABER
Genel Haber 034
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Kulüp başkanı koronadan öldü

Bursa’da İnegöl Gençler Gücü Spor Kulübü Başkanı Nazif Kamuran Balkan yakalandığı koronavirüs virüse yenik düştü. Aynı zamanda İnegöl Mobilyacılar Odası Sekreteri de olan iş insanı Balkan defnedildi.

İnegöl Gençler Gücü Spor Kulübü Başkanı Nazif Kamuran Balkan 2

İnegöl Gençler Gücü Spor Kulübü Başkanı Nazif Kamuran Balkan

Bursa’da İnegöl Mobilyacılar Odası Sekreteri ve İnegöl Gençler Gücü Spor Kulübü Başkanı 49 yaşındaki Nazif Kamuran Balkan, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

İnegöl Gençler Gücü Spor Kulübü Başkanı Nazif Kamuran Balkan

İnegöl Gençler Gücü Spor Kulübü Başkanı Nazif Kamuran Balkan (En solda)

Cenazeye Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, dernek ve oda başkanları ile Balkan'ın ailesi ve yakınları katıldı.

İnegöl Gençler Gücü Spor Kulübü Başkanı Nazif Kamuran Balkan 4

İnegöl Gençler Gücü Spor Kulübü Başkanı Nazif Kamuran Balkan

Nazif Kamuran Balkan'ın cenazesi İnegöl Mesudiye Merkez Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından aynı yerde defin edildi.

Güncel | Genel Haber | 27 Ağustos 2020 | HABER 034 GENEL HABER
Genel Haber 033
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - CHP il başkanı ve CHP heyeti kazada yaralandı

Afyon Şuhut’taki Büyük Taarruz Zaferi kutlamalarına katılan CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı ve beraberindeki heyet etkinlik dönüşünde kaza geçirdi. Yaralılar tedaviye alındı.

CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı 1

CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı - GHA

CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı, CHP Isparta Gençlik Kolları Başkanı Emre Erkan ve CHP Isparta İl Yöneticisi Ahmet Atakan Çetinkaya Afyon Şuhut’ta düzenlenen Büyük Taarruz Zaferi kutlamalarına katıldılar.

Kutlamalardan dönüşte trafik kazası meydana geldi. Kazada CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı'nın kaburgalarının kırıldığı, Gençlik Kolları Başkanı Emre Erkan'ın çeşitli yerlerinde ezilmeler olduğu , İl Yöneticisi Ahmet Atakan Çetinkaya'nın ise hafif yaralandığı belirtildi.

Prof. Dr. Refik Çaylan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı - GHA

Yalım Halıcı ve Emre Erkan'ı hastanede ziyaret eden Burdur Milletvekili Mehmet Göker, sosyal medya hesabından yaralılarla ilgili son bilgileri paylaştı. Göker şunları yazdı;

"Dün Afyonkarahisar dönüşünde trafik kazası geçiren Isparta İl başkanımız @yalimhalici yı Burdur il Başkanımız @izzet_akbulut ile hastanede ziyaret ettik. Sağlık durumunun iyi olması bizleri mutlu etti. Geçmiş olsun başkanım."

İşte o mesaj;

Güncel | Genel Haber | 27 Ağustos 2020 | HABER 033 GENEL HABER
Genel Haber 032
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Koronavirüs nedeniyle Dr. Turgut Erkutlu yaşamını yitirdi

İç hastalıkları uzmanı Dr. Turgut Erkutlu, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Mersin Şehir Hastanesi'nde görev yapan ve yaklaşık iki haftadır yoğun bakımda tedavi gören iç hastalıkları uzmanı Dr. Turgut Erkutlu koronavirüse yenik düştü.

Prof. Dr. Refik Çaylan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

İç hastalıkları uzmanı Dr. Turgut Erkutlu koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği (TTB) sosyal medya üzerinden bugün yaptığı açıklamada, Prof. Dr. Refik Çaylan’ın da koronavirüs nedeniyle vefat ettiğini duyurmuştu.

Güncel | Genel Haber | 26 Ağustos 2020 | HABER 032 GENEL HABER
Genel Haber 031
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Cuma akşamlarının keyfiydi ekranlara dönüyor

Cuma akşamlarının keyifle izlenen o programı 2 yıldır ekranlarda yoktu. Geri geldiği söyleniyor...

Eğer iddilara doğruysa Cuma geceelerinin vaz geçilmez reyting rekortmeni Beyaz Show ekranlara geri dönüyor. Beyazıt Öztürk, 2 yıl aradan sonra Beyaz Show ile ekrana geri dönüyor.

Beyazıt Öztürk, yıllardır Kanal D ekranlarında yayınlanan Beyaz Show'u tekrar sunmak için hazırlıklara başladı. Öztürk'ün programı bu sefer TV8 ekranlarında yayınlanacak. Haberi ise sosyal medya fenomeni Burak Altındağ duyurdu.

20 yıldan fazla süre ekranların en çok izlenen talk show programlarından olan Beyaz Show, TV8 ekranlarında, yeniden izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Prof. Dr. Refik Çaylan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Beyaz Show ekranlara dönüyor mu?

Sosyal medya fenomeni Burak Altındağ, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Beyazıt Öztürk'ün yıllardır program yaptığı Kanal D'den ayrılarak TV8 ekranında program yapacağını söyledi. Altındağ paylaşımında "Beyaz Show nihayet geri dönüyormuş. Bu sefer TV8'de olacakmış. Başlasın ceket iliklemeler hadi bakalım" ifadelerini kullandı.

Mayıs 2018'de son programını çeken Öztürk, geçtiğimiz sezon TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye'de jüri üyeliği yapmıştı. Ünlü sunucu yeni programı hakkındaki iddialara henüz açıklama yapmadı.


Prof. Dr. Refik Çaylan

Beyaz Show Tv8'de başlayacak iddiası

VİDEO;

Güncel | Genel Haber | 26 Ağustos 2020 | HABER 031 GENEL HABER
Genel Haber 029
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Prof. Dr. Refik Çaylan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Prof. Dr. Refik Çaylan'ın KOVID-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

Aile Hekimi Dr. Engin Ünaldı’nın dün koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından bugün de Prof. Dr. Refik Çaylan'ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği haberi geldi.

Prof. Dr. Refik Çaylan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Prof. Dr. Refik Çaylan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Prof. Dr. Refik Çaylan’ın COVID-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. TTB’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada Prof. Dr. Çaylan’ın koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini ‘Bugün yine öldük’ diyerek duyurdu:

Prof. Dr. Refik Çaylan

Prof. Dr. Refik Çaylan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti - GHA

"Bugün yine öldük!

Prof. Dr. Refik Çaylan’ı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyor, kaygılı mücadelemize devam ediyoruz."

İşte o paylaşım;

Güncel | Genel Haber | 26 Ağustos 2020 | HABER 029 GENEL HABER
Genel Haber 028
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - İsmail Küçükkaya'dan 'veda' mesajı

Fox TV'de yayınlanan Çalar Saat programını sunan İsmail Küçükkaya, kanalın ana haber sunuculuğunu bırakan Fatih Portakal için sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

Fox Tv'nin ana haber sunuculuğunu bırakan Fatih Portakal için bir mesaj da eski mesai arkadaşı İsmail Küçükkaya’dan geldi. Aynı kanalda Çalar Saat programını sunan Küçükkaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Portakal'a böyle veda etti:

Gitarist Soner Egesel

smail Küçükkaya'dan, Portakal'a veda mesajı - GHA

"Yolun açık olsun sevgili Fatih Portakal 7 yıl yol arkadaşlığı yaptık. Ben sabah, sen akşam. Bir de seçim geceleri. Benim ve Türkiye için unutulmaz. Verdiğin kararın hayırlı olmasını dilerim. Bu, eşine en güzel ‘armağan' oldu. Yılın transferini o yaptı. Huzur ve sağlık diliyorum."

İşte o mesaj;

Güncel | Genel Haber | 25 Ağustos 2020 | HABER 028 GENEL HABER
Genel Haber 027
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Gitarist Soner Egesel yaşamını yitirdi

Türkiye'nin önemli gitar sanatçılarından Soner Egesel vefat etti. Egesel’in Bartın’da kaldığı otel odasında geçirdiği bunalım sonucu hayatına son verdiği öne sürüldü.

Hacettepe Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Egesel, "Bilkent Gitar Üçlüsü" kurucularındandı.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Sanat Dalı Öğretim Görevlisi olan Soner Egesel’in Bartın’da kaldığı otel odasında geçirdiği bunalım sonucu hayatına son verdiği öğrenildi.

Gitarist Soner Egesel

Gitarist Soner Egesel - Arşiv

Soner Egesel kimdir?

1968 doğumlu Egesel, Bilkent Gitar Üçlüsü’nün kurucu üyesiydi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda çalıştı ve bir süre Gitar Sanat Dalı Başkanlığı yaptı.

Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda konser ve festivallere katıldı.

Güncel | Genel Haber | 24 Ağustos 2020 | HABER 027 GENEL HABER
Genel Haber 026
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Portakal bıraktı, Fox TV'den resmi açıklama

Fox TV, Fatih Portakal'ın kanaldan ayrıldığı iddiasını resmi açıklama ile doğruladı. Açıklamada, "Fatih Portakal'ın kararına saygı duyuyor yeni yaşamında mutluluklar diliyoruz" denildi.

Fox TV Ana Haber Bülteni’nin sunucusu Fatih Portakal’ın istifası kanaldan yapılan açıklama ile doğrulandı.

Fatih Portakal veda etti

Fatih Portakal veda etti - GHA

Açıklamada, Portakal'ın görevi bırakma kararı aldığını ve emekli olma isteğini kanal yönetimine bildirdiği belirtildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Fatih Portakal bıraktı

Fox Tv resmi açıklaması, 24 Ağustos 2020 GÖRSELE TIKLAYARAK BÜYÜTEBİLİRSİNİZ

İşte o açıklama;

Güncel | Genel Haber | 24 Ağustos 2020 | HABER 026 GENEL HABER
Genel Haber 025
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Giresun'da sel 8 ölü, onlarca kayıp

Giresun’daki sel felaketinde, Tirebolu-Doğankent yolunda menfezin çöktüğü bölgede, sabah saatlerinde başlanan arama çalışmalarında, 2 kişinin daha cansız bedeni bulundu. 2 kaybın daha bulunmasıyla selde yaşamını yitirenlerin sayısı, 8'e yükselirken, 8 kişiyi arama çalışmaları sürdürülüyor.

Giresun'da önceki akşam etkili olan sağanak nedeniyle 7 ilçede sel ve heyelan meydana geldi. Gece boyu şiddetini artıran yağmur sonrası Dereli ilçesi, nehre döndü; park halindeki araçlar, sel sularına kapılarak sürüklendi.

Sel felaketi

Sel felaketi can aldı - Arşiv / GHA

Yağışlar sonrası 5'i jandarma ve 1'i iş makinesi operatörü olmak üzere 6 kişi, Tirebolu- Doğankent yolunda menfezin çökmesi sonucu dereye düşerek kayboldu. Tirebolu-Doğankent yolunda, içinde 5 jandarma personelinin bulunduğu aracın, menfezin çökmesi sonucu dereye düştüğü bölgede sabahtan bu yana yapılan arama çalışmalarında 2’nci jandarma görevlisinin de cansız bedeni bulundu.

2 kaybın daha bulunmasıyla yaşamını yitirenlerin sayısı, 8'e yükseldi. Bölgeden 4 kilometre uzaklıkta dere yatağında ulaşılan, evli ve 3 çocuk babası Jandarma Uzman Çavuş Erdem Çıtır'ın cansız bedeni, düzenlenecek törenle memleketi Ordu'ya uğurlanacak.

Güncel | Genel Haber | 24 Ağustos 2020 | HABER 025 GENEL HABER
Genel Haber 024
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Fatih Portakal Fox Tv'den ayrıldı mı?

Fox Tv ana haber sunucusu Fatih Portakal Fox Tv'den ayrıldı mı, ayrılmadı mı? Portakal'dan açıklama yok. Kanal yalanladı. Bazı gazete ve medya siteleri haberin doğru olduğunu iddia ediyor. Peki ama ne oluyor? Doğrusu ne?

Fox Tv ana haber sunucusu Fatih Portakal iddialara göre sürpriz bir kararla istifasını verdi. Yine iddialara göre Fox Tv Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Portakal'ı kararından vazgeçirmek için ikna etmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

Genel Haber 024

Fatih Portakal Fox Tv'den ayrıldı mı? - GHA

Emekli olmak istemiş

Fatih Portakal'ın istifa sebebi olarak 'yorulmasını' gösterdiği iddia edildi. Doğan Şentürk'e "Ben artık yoruldum. Kendimi tekrarlamaya başladım. Artık gazetecilik yapmayacağım emekli olmak istiyorum" dediği öne sürüldü. Fatih Portakal'ın istifasını hafta içinde FOX TV'nin resmi bir açıklama ile kamuoyuna duyuracağı hatta Portakal'ın vedasını ana haber bülteninden yapacağı ve FOX ana haber sunuculuğu devrini kapatacağı da yazılanlar arasındaydı.

fatih Portakal

Fatih Portakal ve eşi

FOX TV Yönetim Kurulu Başkanı yalanladı

Fatih Portakal'ın FOX TV'den ayrıldığı haberleriyle ilgili FOX TV Yönetim Kurulu Başkanı Engin Güner'den açıklama geldi. Güner, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'na konuştu.

Orhan Uğuroğlu, FOX TV Yönetim Kurulu Başkanı Engin Güner ile yaptığı görüşmeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

İşte o paylaşım;

Deniz Zeyrek

Deniz Zeyrek

Deniz Zeyrek'e teklif edildi iddiası

FOX TV'den ayrıldığı iddia edilen Fatih Portakal'ın yerine kanalın Deniz Zeyrek'e teklif götürdüğü de iddia edildi. Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, FOX TV'nin Fatih Portakal'ın yerine SÖZCÜ Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek'e teklif götürdüğünü iddia etti. Ancak Zeyrek katıldığı bir televizyon programında istifa haberini okuduğunu söyledi ama kendisine teklif geldiği iddialarına dair birşey söylemedi.

ismail Küçükkaya

İsmail Küçükkaya

İsmail Küçükkaya nerede?

Fox Tv sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya'dan istifa ile ilgili bir yorum gelmedi. Fatih Portakal'ın istifa haberi sonrası kanal ana haberi Küçükkaya'ya emanet eder mi sorusu da gündeme geldi ama şu ana kadar bu konuda ne bir açıklama oldu ne de haber yayınlandı. Üstelik Küçükkaya'dan da yakın arkadaşı Fatih Portakal'ın istifa haberleriyle ilgili bir yorum da gelmedi.

Güncel | Genel Haber | 24 Ağustos 2020 | HABER 024 GENEL HABER
Genel Haber 023
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Korona tedavisi gören yazardan haber var

Covid-19 tedavisi gören köşe yazarı, gazeteci ve televizyon programcısından iyi haber geldi. Ünlü yazar ve yorumcunun tedavisinin sürdüğü belitildi.

Korona tedavisi göre Sabahattin Önkibar'ın sağlık durumundan haber geldi. Yeniçağ Gazetesi yazarı ve Ankara temsilcisi Orhan Uğuroğlu, Önkibar'ın sağlık durumunun iiyi olduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde korona virüse yakalandığını ve durumunun kötü olduğunu belirten gazeteci yazar Sabahattin Önkibar’dan haber geldi. Önkibar, gazeteciyazar Upuroğlu'na mesajla yi olduğunu ve tedavisinin sürdüğünü duyurdu.

Genel Haber 023

Sabahattin Önkibar'dan iyi haber geldi - GHA

Uğuroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ünlü gazeteci kardeşim Sabahattin Önkibar’ı aradım telefonu açamadı ama mesaj gönderdi: “Orhan’ım, Gazi Üniversitesi hastanesindeyim. Tedavim sürüyor… İyiye gidiş var. Alakana minnettarım” Allah değerli kardeşime şifa ve sağlıklı uzun ömür versin” dedi.

İşte o mesaj;

Güncel | Genel Haber | 23 Ağustos 2020 | HABER 023 GENEL HABER
Genel Haber 022
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Giresun'da sel 6 ölü, onlarca kayıp

Giresun'un Doğankent ilçesinde yağış sonucu su baskınları meydana geldi. Sağanak nedeniyle Ordu sınırındaki Abdal Deresi ve Dereli ilçesindeki dere taştı. Taşkın nedeniyle, Giresun-Dereli-Sivas kara yolu ulaşıma kapandı.

Gelen son dakika gelişmesine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı ilk açıklamada, "1 asker ve 3 vatandaşın cansız bedeni bulundu. 11 vatandaşımızın arama kurtarma çalışmaları devam ediyor" dedi.

Genel Haber 022

Giresun'da sel 4 ölü, 11 kayıp - GHA

Yayladan dönen İl Genel Meclisi üyelerimizin de içerisinde bulunduğu toplam 20 kişiye ulaşılamıyor. Dereli’de bir düğün salonunda mahsur kalan 20 kişiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.

Tirebolu’da bir kişi, Çaldağ’da üç kişi, Espiye’de bir kişi, Dereli Akkaya köyünde bir kişi olmak üzere altı kişinin de kayıp olduğu ihbarı geldi.

Güncel | Genel Haber | 23 Ağustos 2020 | HABER 022 GENEL HABER
Genel Haber 021
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Bergüzar Korel'den bakanlara teşekkür

Bergüzar Korel çektiği videoyla SMA hastası çocuklar için yardım çağrısında bulunmuş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslenmişti. Dün Korona Bilim kurulu toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Bakan Koca, Korel'in çağrısına kayıtsız kalmadı.

Koca, ilaçla ilgili bir sorun olmayacağının altını çizdi. Hastalığa karşı yeni bir ilacın da geliştirildiğinin müjdesini verdi. Türkiye'nin, dünyada SMA Tip-1, Tip-2, Tip-3 hastalığında vatandaşından hiçbir ücret almayan nadir ülkelerden olduğunu vurgulayan Koca, bunun dışında son dönemde benzer bir ilacın daha ruhsat aldığını, bununla ilgili de hem Maliye hem SGK hem de Sağlık Bakanlığının devrede olduğunu söyledi.

Genel Haber 021

SMA hastalarının sorununu gündeme getirdi - GHA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk, “SMA hastalarımızın tedavisinde kullanılan SUT’a tabi ilaçların erişimi ile ilgili konu çözüme kavuşmuştur” açıklamasını paylaşarak, “SMA hastalarımızın SUT’a tabi ilaçlarını daha önce olduğu gibi temin etmeye devam edeceğiz. Rabbim tüm hastalarımıza acil şifalar versin” dedi.

Çağrısı olumlu sonuçlanan Bergüzar Korel de, bir kez daha kamera karşısına geçti ve iki bakana da teşekkür etti.

Instagram hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Bergüzar Korel, şu notu düştü:

Tüm SMA hastalarının sesini duyan ve onları tekrardan ilaçlarına kavuşturan Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'ya çok teşekkür ederim. Bu süreçte evlatlarından elini çekmeyen sizler, bugün bu yavrular ilaçlarına kavuştularsa bilin ki emeğiniz büyük! Teşekkür ederim! İyi ki varsınız.

Güncel | Genel Haber | 20 Ağustos 2020 | HABER 021 GENEL HABER
Genel Haber 020
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - CHP milletvekilinin testi pozitif çıktı

CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü'nün koronavirüs testi pozitif çıktı. CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü'nün koronavirüs testi pozitif çıktığını duyurdu.


Genel Haber 020

CHP'li milletvekili koronaya yakalandı - GHA

CHP'li Gökan Zeybek'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"CHP Osmaniye Milletvekilimiz Sn.Baha Ünlü'nün #Covid_19 testinin pozitif çıktığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.? Milletvekilimize, dostumuza acil şifalar diliyor, tedavi sürecini başarı ile tamamlayarak sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum.?"

Güncel | Genel Haber | 20 Ağustos 2020 | HABER 020 GENEL HABER
Genel Haber 019
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Belediye başkanı covid-19'dan öldü

2019 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen 46 yaşındaki Halit Oflaz koronavirüsten yaşamını yitirdi. Çok hızlı entübe olan Oflaz genç yaşına rağmen kurtarılamadı.

Konya'nın Çumra ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Halit Oflaz 3 Ağustos’ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, boğaz ağrısı şikâyetiyle gittiği hastanede corona virüsü testinin pozitif çıktığını, tedavisine başlandığını duyurmuştu.

Sağlık durumu ağırlaşan Oflaz, Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yoğun bakım servisine kaldırılarak, tedavisine devam edildi. Entübe edilen ve tedbir amaçlı uyutulan Başkan Oflaz, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Genel Haber 019

Belediye başkanı koronadan öldü - GHA

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, hastalığa yakalanmasının ardından 3 Ağustos'ta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları yazmıştı;

"Değerli hemşehrilerim, boğaz ağrısı şikayetiyle gittiğim hastanede yapılan Covid-19 testim pozitif çıktı. Allah’a şükür sağlık durumum iyi ve tedavim devam ediyor. Dualarınızı bekliyorum."

Toprağa verildi

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz son yolculuğuna uğurlandı. Oflaz bugün Hacı Veyis Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığı’na defnedildi.

Halit Oflaz kimdir?

Halit Oflaz, 1974 Çumra doğumludur. Konya Karatay Lisesi’nden sonra Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nde ön lisansını ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı.

2000 yılında Çumra Yenisu Belde Belediyesi’nde Yazı İşleri Müdürlüğü olarak görevine başladı. 2004 yılında Çumra Belediyesi İşletme Müdürlüğü, 2010-2018 yılları arasında ise Selçuklu Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Gelirden Sorumlu Emlak Şefliği görevlerinde bulunan Oflaz, evli ve dört çocuk babasıdır.

Halit Oflaz, 2019’da yapılan yerel seçimlerde AK Parti Konya Çumra Belediye Başkanı oldu.

Gümüşlük Rehberi olarak Oflaz'ın ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Allah rahmet eylesin.

Güncel | Genel Haber | 19 Ağustos 2020 | HABER 019 GENEL HABER
Genel Haber 018
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Belediye başkanının oğlu öldü

Belediye başkanının oğlu kazada hayatını kaybetti. 19 yaşındaki gencin tarım aracının devrilmesi sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

Olay Afyonkarahisar'da meydana geldi. Işıklar Beldesi Belediye Başkanı Erol Özağıl'ın oğlu Aydın Özağıl, patpat diye tabir edilen tarım aracının devrilmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Genel Haber 018

19 yaşındaki genç kaza kurbanı - GHA

Belediye Başkanı Erol Özağıl'ın oğlu Aydın Özağıl yanına akrabası olan 15 yaşındaki B.A.'yı da alarak patpat diye tabir edilen tarım aracıyla tarlaya gitmek için yola çıktı.

Araç Kozluca mevkinde shenüz belirlenemeyen bir nedenle devrildi. Afyonkarahisar Devlet Hastanesine götürülen 19 yaşındaki Aydın Özağıl hayatını kaybetti.

Güncel | Genel Haber | 19 Ağustos 2020 | HABER 018 GENEL HABER
Genel Haber 017
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - TRT ana haber O'na emanet

Gazeteci ve televizyon programcısı Ersoy Dede, 24 Tv'den ayrıldı ve TRT'ye geçti. Dede, TRT ekranlarında ana haber bültenini sunacak.

Medya Radar haber sitesinde yer alan bilgilere göre TRT'ye transfer olan Ersoy Dede'den bu konuda henüz bir sosyal medya paylaşımı ya da açıklama gelmedi.

Genel Haber 017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazeteci Ersoy Dede - Görsel Ersoy Dede Facebook profilden alıntıdır.

Kimdir?

1975 yılında Zonguldak’ta dünyaya geldi. Gazetecilik mesleğine Zonguldak, Adalet Gazetesi'nde başladı. Çeşitli kurumlarda muhabir, editör ve sunucu olarak görev aldı.

Radyo programcılığı da yapan Ersoy Dede, NTV, Habertürk, Flash Tv, 24 Tv, Haber 7, Ülke TV'de programlar, kuşak haber ve ana haber bültenleri hazırlayıp sundu. Çeşitli gazete ve dergilerle internet sitelerinde köşe yazıları yazdı.

1997’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden en başarılı gazeteci ödülü kazanan Ersoy Dede evli ve 2 çocuk sahibidir.

Güncel | Genel Haber | 15 Ağustos 2020 | HABER 017 GENEL HABER
Genel Haber 016
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - O zanlı tutuklandı

Gaziantep'de ölen 17 yaşındaki genç kızın katil zanlısı tutuklandı. Tanınmış bir sanayicinin oğlu olan zanlının daha önce de hamile bir kadını ezerek ölmesine sebep olduğu iddia edildi.

Gaziantep'in İbrahimli semtinde bir apartmanın 4. katından düşerek şüpheli şekilde hayatını kaybeden 17 yaşındaki Duygu Delen ile aynı evde bulunan 20 yaşındaki Mehmet Kaplan alınan savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

İntihar yada cinayet olup olmadığı soruşturulan olayla ilgili Gaziantep Barosu olaya müdahil oldu. Ölen Duygu'nun ailesi adına Av.Ömer Faruk Akan, Av.Orhan Güner, Av.Göksel Oztürkmen, Av. Bülent Duran, Av. Müjdat Eldelekli, Av.Serpil Yılmaz Keretli, Av.Ahmet Gökdeniz sorguda bulundu. Şüpheli müdafi olarak da bir avukat sorguda bulundu.

Hamile kadına çarptı iddiası

Gaziantep'te bilinen bir halı markasının sahibi de olan tanınmıi bir ailenin oğlu olan ve adı daha önce 220 promil alkollü olarak araç kullanırken hamile bir kadına aracı ile çarparak ölümüne neden olmak iddiasıyla gündeme gelen, Mehmet Kaplan'ın bu davayla ilgili yargılanması devam ediyor.

Genel Haber 016

O zanlı tutuklandı - GHA

Başsavcılıktan açıklama

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada şu bilgiyi paylaştı:

"13.08.2020 tarihinde Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi, Batıkent Mahallesi, Vehbi Dinçerler Caddesindeki bir apartmanda 4.kattan düşme olayı sonucu yaşamını yitiren 2003 doğumlu D.D’nin ölümü olayıyla ilgili gözaltına alınan şüpheli M.K sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince çocuğun cinsel istismarı ve kasten öldürme suçlarından 14.08.2020 tarihinde tutuklanmıştır. Soruşturma titizlikle takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 14/08/2020 Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı"

Validen açıklama

Gaziantep Valisi Davut Gül, Mehmet Kaplan'ın tutuklandığını sosyal medya hesabından duyurarak şu ifadelere yer verdi:

"Gaziantep’te vefat eden Duygu D. öğrencimize/kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Olayın şüphelisi Mehmet K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Acı hepimizin acısıdır, bundan sonraki süreç bağımsız mahkemeler tarafından yürütülecektir. Şehrimizin başı sağ olsun."

Aileden açıklama

Öte yandan Mehmet Kaplan'ın ailesinin sahibi olduğu şirketten bir açıklama yapıldı. Açıklama şöyle;

"Konu Gaziantep Cumhuriyet Başsacılığı'nca yürütülen bir soruşturma ile takip edilmektedir. Soruşturmada olayın bir an evvel aydınlatılmasını ve adaletin tecelli etmesini diliyoruz. Yüce Türk yargısının varacağı her türlü kararı saygıyla karşılayacağımızı belirtmek isteriz."

Avukattan açıklama

O zanlı tutuklandı - GHA

Avukattan açıklama

Avukat Ömer Faruk Akan da yaptığı paylaşımda "Şüpheli Sulh Ceza sorgusu ardından tutuklandı" ifadelerini kullandı.

Güncel | Genel Haber | 15 Ağustos 2020 | HABER 016 GENEL HABER
Genel Haber 015
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - CHP'li başkanlar koronavirüse yakalandı!

Koronavirüs tehdit etmeye ve bulaşmaya devam ediiyor. Bu kez üzen haber CHP'den geldi. CHP'li üç ismin Covid-19 testleri pozitif çıktı.

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, CHP Giresun İl Başkan Yardımcısı Onur Konar ve CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş'ın yeni tip koronavirüs (Covid-19) testleri pozitif çıktı.

Genel Haber 015

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge

CHP Giresun İl Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, katıldıkları programlar sonrası ateş ve ağrı şikayetleri üzerine 4 Ağustos'ta test yaptıran Bilge, Konar ve Bektaş'ın sonuçlarının pozitif çıktığı belirtildi.

Bilge'nin 8 günlük tedavi sürecinin ardından 12 Ağustos'ta negatif test sonucuna ulaşılarak Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden taburcu edildiği aktarılan açıklamada, üç ismin de sağlık durumlarının iyi olduğu ve evlerinde karantina süreçlerinin devam ettiği kaydedildi.

Güncel | Genel Haber | 14 Ağustos 2020 | HABER 015 GENEL HABER
Genel Haber 014
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Sahil Güvenlik 46 göçmeni ölümden kurtardı

Son zamanlarda çık sık yaşayan Yunanistan'ın tekne ve motorlarına el koyup can sallarıyla denize bırakktıüı göçmenlere yenileri eklendi.

Ege Denizi'nde Denizköy açıklarında 5 adet can salı içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine Türk Sahil Güvenliği'ne ait bot olay yerine giderek 46 düzensiz göçmeni kurtardı.

Genel Haber 014

Tekne ve motorlarını alıp denize saldılar / GHA

Kurtarılan düzensiz göçmenler Göç İdaresi'ne teeslim edilirken İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklama şöyle;

"İzmir Açıklarında 46 Düzensiz Göçmen Kurtarılmıştır

12 Ağustos 2020 tarihinde saat 03.10’da, İzmir ili Dikili ilçesi Denizköy açıklarında 5 adet can salı içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından Yunanistan unsurlarınca Türk Karasularına bırakılan can salları içerisindeki 46 düzensiz göçmen kurtarılmıştır."

Güncel | Genel Haber | 12 Ağustos 2020 | HABER 014 GENEL HABER
Genel Haber 013
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - O spikerle yollar ayrıldı

Kadınlarla ilgili sözleri nedeniyle tepki çeken spikerle yayıncı kuruluş yollarını ayırdı. DEVAMI;

Süper Lig'in yayıncı kuruluşu beIN Sports kadınlarl ilgili açıklamalarda bulunan spiker Melih Şendil ile yollarını ayırdı. Real Madrid - Manchester City maçının ardından "Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" sözleri tepki çeken Şendil bu sözleri nedeniyle işinden oldu.

Melih Şendil, Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Real Madrid ve Manchester City maçının ardından, basketbolun da erkek oyunu olduğunu savunarak şunları söylemişti;

"Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu."

Genel Haber 013

Melih Şendil'le yollar ayrıldı / GHA

beIN SPORTS'da mesajla kınamıştı

"beIN SPORTS olarak, dün akşamki Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının hemen ardından yayınladığımız "Maç Sonu" programında, sunucu Melih Şendil'in yapmış olduğu yorumları kınıyoruz. Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi. Digiturk ve beIN, diğer birçok küresel girişimin yanı sıra beINSPIRED projesi aracılığıyla kadın sporcuları desteklemek ve tüm dünyada tanıtmak için yorulmadan çalışıyor. Dün geceki yorumlar şirketimizin savunduğu değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. Bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için acilen her türlü önlemi aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

Güncel | Genel Haber | 12 Ağustos 2020 | HABER 013 GENEL HABER
Genel Haber 012
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Yunan sahil güvenliği ateş açtı: 3 yaralı

Marmaris ile Rodos Adası açıklarında seyir halindeki bir tekneye Yunan sahil güvenlik botundan ateş açıldı. Açılan ateşde teknedeki 2 Türk ile 1 Suriyeli yaralandı. Yaralılar Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Marmaris'e getirildi.

Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı'na, saat 03.40'ta içinde 2'si Türk ve 1 Suriyeli'nin bulunduğu tekneye, ilçenin 7.2 deniz mili açığındaki Yunanistan'ın Rodos Adası açıklarında ateş açıldığı ihbarı geldi.

Bölgeye 112 Acil Servis ekibi, 4 Sahil Güvenlik botu, 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi sevk edildi. Olayda kolu kırılan Suriyeli ile 1'inin durumu ağır 2 Türk vatandaşı kurtarılıp, Marmaris'e getirildi.

Yaralılardan ayaktaki tedavisinin ardından taburcu edilen Suriye uyruklu Muhammed Abdo Kedura (21) Sahil Güvenlik tarafından gözaltına alındı. Açılan ateş sonucu Oğuzhan Türkcan (46) hafif, Tarhan Yaşlı ise (36) ağır yaralandı.

Genel Haber 012

Olay yeri - Görsel, Sahil Güvenlik Komutanlığı / GHA

İsabet eden mermiler nedeniyle su alan teknenin battığı belirtildi. Öte yandan Türk Sahil Güvenlik botları bölgeye ulaştığında, Yunan sahil güvenlik unsurlarının olay yerinde olmadığı öğrenildi. Yaralanan 3 kişinin bölgede ne amaçla bulunduğu ise henüz netlik kazanmadı.

Greek Coast Guard

Yunan Sahil Güvenlik - Arşiv / GHA

Sahil Güvenlik Komutanlığı internet sitesinde olayla ilgili açıklama yayınlandı. Açıklama şöyle:

"Muğla Açıklarında Yunanistan Tarafından Ateş Açıldığı İddia Edilen Tekne İçerisindeki 3 Şahıs Kurtarılmıştır
11.08.2020

11 Ağustos 2020 tarihinde saat 03.40’ta Muğla ili Marmaris ilçesi 7,2 deniz mili açığında (yaklaşık 13 km) Rodos adası Yunanistan sularında, içerisinde 3 şahıs bulunan (2 Türk, 1 Suriye uyruklu) özel bir tekneye Yunanistan deniz unsurları tarafından ateş açıldığı bilgisinin alınması üzerine olay mahalline derhal 112 Acil Sağlık Personeli ile birlikte 4 Sahil Güvenlik Botu, 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi sevk edilmiştir.

Olay mahalline intikal edildiğinde beyan edilen Yunan deniz unsurlarının bölgede olmadığı tespit edilmiş, özel teknede bulunan 1 Türk vatandaşı hafif yaralı, 1 Suriye vatandaşının kolu kırık, 1 Türk vatandaşı ağır yaralı olarak Marmaris ‘e intikal ettirilmiş ve Marmaris Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Ateş açılan özel tekne yedekleme esnasında su alarak batmıştır.

Olayla ilgili Marmaris Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından adli tahkikat başlatılmıştır."

Güncel | Genel Haber | 11 Ağustos 2020 | HABER 012 GENEL HABER
Genel Haber 011
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Halk TV'den bir ekran yüzü ayrıldı

Gazeteci ve televizyon programları sunucusu Fatma Karaağaç Halk TV'deki programının sonlandığını duyurdu. Karaağaç Halk TV'de Günaydın Türkiye programını sunuyordu.

Fatma Karaağaç, Habertürk TV ve TELE 1 TV'de haber spikerliği yaptı. 2020 yılı Temmuz ayında TELE 1 TV'den ayrılarak Halk TV'ye geçem Karaağaç, haftaiçi 5 gün "Günaydın Türkiye" programınıı hazırlayıp sunmaya başladı.

Gazeteci ve sunucu Fatma Karaağaç kendisine ait sosyal medya hesabından, Halk TV'deki programının sona erdiğini duyurdu.

Genel Haber 010

Fatma Karaağaç programın bittiğini duyurdu / GHA

Karaağaç'ın paylaşımı şöyle:

"HalkTV ekranında Günaydın Türkiye programını bugün son kez sundum. İzleyen,destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Kısa sürdü fakat çok değerli insanlarla yol aldım GYY @SuatToktas, ,haber müdürüm @aydinsule1 ve canım rejiye çok teşekkür ederim.Yeni projelerde görüşmek dileğiyle."

İşte o mesaj;

Güncel | Genel Haber | 10 Ağustos 2020 | HABER 011 GENEL HABER
Genel Haber 010
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Muğla polisinden İzmir'de operasyon

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri İnterpol tarafındanda aranan Hells Angels örgütü lideri olduğu iddia edilen zanlıyı İzmir'de yakaladı. Film gibi operasyon soluk kesti.

İnterpol tarafından da aranan 'Hells Angels' (Cehennem Melekleri) suç çetesinin lideri olduğu ileri sürülen N. A., İzmir'in Çeşme ilçesinde Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı.

Bodrum'da 14 Ağustos 2019'da, Ahmet Atik'in yaşamını yitirdiği ve yanındaki bir kişinin de yaralandığı olayla ilgili suç çetesi 'Hells Angels' üyesi 5 zalı yakalanarak, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Genel Haber 010

İnterpolün de aradığı zanlıyı yakaladılar / GHA

Olayın azmettiricisi olduğu öne sürülen N A. takibe alındı. N.A. İzmir'in Çeşme ilçesinde Muğla polisince yakalanıp Bodrum'a götürüldü.

Öte yandan zanlılar H.N.U ve O.P. de Menteşe'de yakalanarak göz altına alındı.

Güncel | Genel Haber | 09 Ağustos 2020 | HABER 010 GENEL HABER
Genel Haber 009
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - İstanbul'da kaza 5 ölü

Şehirlerarası yolcu otobüsü İstanbul girişinde kontrolden çıkarak üstgeçide çarptı. kazada 5 kişi öldü, çok sayıda yaralı var.

Karabükten İstanbul’a seyahat eden özel bir firmaya ait yolcu otobüsü sabaha karşı yoldan çıkarak üst geçidin ayağına çarptı. 5 kişi öldü 10'u ağır olmak üzere 26 kişi yaralandı.

İstanbul Valiliğinden Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki kazaya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklama şöyle;

Genel Haber 009

İstanbul girişinde kaza 5 ölü / GHA

Karabük’ten İstanbul’a seyir halindeki bir şehirlerarası yolcu otobüsü, bugün saat 07.00 sıralarında, Kuzey Marmara Otoyolu’nda Çiftalan Köprüsü mevkiinde bariyerlere çarparak yoldan çıkmıştır. Olay yerine derhal Jandarma, Polis, 112 Acil Servis, İtfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilmiştir. 112 Acil Servis ekiplerimizden alınan ilk bilgilere göre; kazada 5 vatandaşımız hayatını kaybederken, 3’ü çocuk, 7’si yetişkin 10 yolcumuzun durumu ağır olmak üzere, 25 yolcumuz hastaneye sevk edilmiştir.

Güncel | Genel Haber | 09 Ağustos 2020 | HABER 009 GENEL HABER
Genel Haber 008
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - 73 yaşındaki adam ..... yakalandı?

Kocaeli Kandıra'da 73 yaşındaki M.K. hayvan dostlarının bakımını üstlendiği köpeğe tecavüz ederken yakalandı. Gözaltına alınan M.K.'ye sizce neden soruşturma açılmış olabilir?

Kandıra Kocakaymaz Mahallesi'nde yaşayan F.A. adlı kadın dişi çoban köpeğine yiyecek vermek için yanına gitti. İddialara göre bu sırada 73 yaşındaki M.K.’nın köpeğe tecavüz ettiğini gördü.

Genel Haber 008

Köpeğe tecavüz ederken yakalandı / GHA

F.A.'nın çığlıklar atarak yardım istemesi üzerine çevreden yetişenler yaşlı adamı yakaladı. Jandarma ekipleri de 73 yaşındaki M.K.'yı gözaltına aldı.

İfadesinin alınmasının ardından serbest bırakılan M.K. hakkında, 'mala zarar verme' suçundan soruşturma başlatıldı.

Güncel | Genel Haber | 07 Ağustos 2020 | HABER 008 GENEL HABER
Genel Haber 006
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Elektirkle av sonu oldu

Balık avı sırasında akıl almaz ölüm. Dere suyuna elektrik akımı vererek balık tutmak isteyen adam elektrik akımına kapılarak öldü.

Adana Kozan Ortaköy Mahallesi yakınlarından geçen Salam Deresi'ne balık tutmaya giden 31 yaşındaki K. M. elektrik akımına kapıldı.

Genel Haber 007

Elektrik akımı can aldı / GHA

İddiaya göre, evli ve 2 çocuk babası K. M., evinin yakınından geçen dereye kadar kablo uzattı. İddialara göre dere suyuna eleketrik vererek balık avlamak isteyen K.M. bir anda akıma kapılıp fecii şekilde yaşamını yitirdi.

Olay yerşşnne çağırıllan sağlık ekipleri K. M.'nin öldüğünü belirledi. K.M.'nin cenazesi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Güncel | Genel Haber | 06 Ağustos 2020 | HABER 007 GENEL HABER
Genel Haber 006
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Top model Kyryliuk ifade verdi

İzmir Çeşme'de Momo Beach adlı eğlence mekanında güvenlik görevlileri tarafından darp edildiğini iddia eden Ukraynalı top model Daria Kyryliuk ve erkek arkadaşı Baran Güneş ifade verdi.

Daria Kyryliuk ve erkek arkadaşı Baran Güneş, Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yazdığı talimat yazısı üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelerek Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla müşteki-şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

Genel Haber 006

Top model ifade verdi / GHA

Kyryliuk, Cumhuriyet'de yer alan habere göre ifadesinde olay anını şöyle anlattı;

Biz arabamızı beklerken mekanın güvenliği ile arkadaşımız Mansoor arasında tartışma oldu. Güvenliğin, Mansoor'a bir yumruk vurduğunu gördüm. Baran da güvenlik görevlisiyle Mansoor'u ayırmaya çalıştı. Bir dakika gibi kısa bir süre sonra bir anda on kişiye yakın güvenlik görevlisi hemen oraya geldi. Ben arabamızın bulunduğu yere yürüyordum o sırada Baran'ın o kalabalığın içinde kaldığını görünce ben de hemen geriye döndüm. 'Baran'a vurmayın dedim' Oraya gittiğimde 50 veya 60 yaşlarında olan saçları dökülmüş esmer bir kişi ne olduğunu anlamadan benim yüzüme yumruk attı. Ben düştüm ve baygınlık geçirdim. Bundan sonrasında hatırladığım şey Baran'ın aracında kendimi bulmam oldu.

Güncel | Genel Haber | 06 Ağustos 2020 | HABER 006 GENEL HABER
Genel Haber 005
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - 22 yıllık şiddet hapisle son buldu

Hatay Dörtyol'da ailesiyle yaşayan 3 çocuk annesi 39 yaşındaki Hatice Bengi'ye şiddet uyguladığı iddia edilen eşi Hüseyin Bengi tutuklandı.

Sosyal medya üzerinden yayınladığı şiddet gördüğünü iddia eden mesajları ve görselleriyle gündeme gelen Hatice Bengi defalarca şikayetçi oldu.

2 yıl önce boşanma davası açarak, Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki baba evine dönen Hatice Bengi ailelerin araya girmesi üzerine boşanma davasını geri çekti.

Genel Haber 005

adına şiddet tutuklanmayla sonlandı / GHA

Son olarak 28 Temmuz 2020 günü şiddete uğrayan Bengi, hastanedeki tedavisinin ardından koruma altına alınırken, şikâyeti üzerine gözaltına alınan Hüseyin Bengi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tutuksuz yargılanan Hüseyin Bengi, bugün Cumhuriyet Savcısı'nın talebi üzerine Nöbetçi Mahkemeye çıkarıldı. Eşine uzun yıllardır şiddet gösterdiği iddiasıyla yargılanan Bengi, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncel | Genel Haber | 03 Ağustos 2020 | HABER 005 GENEL HABER
Genel Haber 004
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Bayram dönüşü çilesi başladı

Kurban Bayramı tatili için Bodrum’a araçlarıyla gelenler geri dönmeye başladı. İlçenin girişi, içi ve çıkışında uzun araç kurukları oluştu.

Bodrum’un ana yolunda uzun kuyruklar oluşurken Yokuşbaşı mahallesinden itibaren yaklaşık 8 kilometre ilerdeki Bitez kavşağına kadar araç kuyrukları uzamış durumda.

Genel Haber 004

Bayram trafiği başladı / GHA

Öte yandan Bodrum çıkışında da Yokuşbaşı mahallesi sonrası 4 kilometreye yakın kuyruk oluştuğu belirtiliyor. Araçlar yavaş yavaş ilerlerken güvwnlik güçleri ilçenin hem giriş hem de çıkışında önlem aldı.

CANLI YOL DURUMU İÇİN TIKLAYIN

https://www.gumuslukrehberi.com/gumusluk-yol-durumu.html

Güncel | Genel Haber | 03 Ağustos 2020 | HABER 004 GENEL HABER
Genel Haber 003
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Ali Poyrazoğlu'nun eli kırıldı

Usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu, Bodrum’daki yazlığında yavru bir köpekle oynarken sağ elini kırdı. Ali Poyrazoğlu, geçirdiği küçük kazayla ilgili bu açıklamayı yaptı. Elinin 3 hafta alçıda kalacağını söyleyen Poyrazoğlu, tiyatro oyunlarına devam edecek.

Sanatçı, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı: “Minik bir köpek yavrusu, oynarken ayaklarıma dolandı. Onun üstüne basmayayım derken düştüm.

Genel Haber 003

Köpeği korurken elini kırdı / GHA

Poyrazoğlu'nun açıklaması şöyle;

Güncel | Genel Haber | 03 Ağustos 2020 | HABER 003 GENEL HABER
Genel Haber 002
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Kadınlar İstanbul Sözleşmesi için alanlara çıkıyor

Kadın örgütleri, İstanbul Sözleşmesi’nin hedef alınmasına karşı 3-4-5 Ağustos tarihlerinde birçok kentte alanlara çıkacak. Kadınlar, “Haklarımızdan vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi’ni uygula” şiarıyla alanlara çıkmaya hazırlanıyor.

Buluşmaya dair konuşan Ankara Kadın Platformu üyesi Betül Koca, İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasıyla yaşam haklarının ellerinden alınacağına vurgu yaptı.

Genel Haber 002

Kadınlar meydanlara çıkıyor / GHA

Kadınların gerçekleştireceği programlardan netleşenler şöyle:

Bodrum: 3 Ağustos saat 19.00 – Belediye Meydanı

Bodrum: 4 Ağustos saat 19.00 – Tepecik Cami Meydanı

Datça: 4 Ağustos saat 19.00 – Cumhuriyet Meydanı

İstanbul: 5 Ağustos saat 19.00 – Kadıköy Beşiktaş İskelesi

İzmir: 5 Ağustos saat 18.30 – Alsancak ÖSYM önü

Samsun: 5 Ağustos saat 19.30 – Süleymaniye Geçidi

Hatay: 5 Ağustos saat 19.00 – Antakya/ Köprübaşı

Didim: 5 Ağustos saat 18.30 –İş Bankası önü

Antalya: 5 Ağustos saat 19.00 – Attalos Meydanı

Adana: 5 Ağustos saat 18.00 – Heykelli Park

Kocaeli: 5 Ağustos saat 19.00 – Belediye İşhanı önü

Ankara: 5 Ağustos saat 19.00 – Sakarya Meydanı

Ayvalık: 5 Ağustos saat 19.00 – Cumhuriyet alanı

Antakya: 5 Ağustos saat 19.00 – Köprübaşı

Not: Listede değişiklikler olabilir.

Güncel | Genel Haber | 03 Ağustos 2020 | HABER 002 GENEL HABER
Genel Haber 001
HABER

Gümüşlük Haber Ajansı / GHA - Araç şarampole düştü 6 ölü

Hakkari Yüksekova'da sarp yollarıyla bilinen Cilo - Sat Dağları mevkiinde kontrolden çıkan araba şarampole düştü. Kazada 6 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Araçdaki kişilerin Milli Eğitim Bakanlığı personeli olduğu ve pikniğe gittikleri öne sürüldü. Minibüs türü araçta yaşamını yitirenlerden 2'sinin memur, 1'inin ücretli oğretmen, 1'inin İŞKUR çalışanı, 2'sinin de sivil olduğu belirtildi.

Genel Haber 001

Hakkari Yüksekova'da kaza 6 ölü / GHA

Yaşamını yitirenlerin isimleri şöyle;

Evin Yazgan, Aysun Er, Çimen Özcük, Meryem Renda, Semra Varol ve Savaş Bayram. Kaza yapan aracın sürücüsü Mustafa Nasıoğlu ise ağır yaralı.

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, "6 vatandaşımızın vefat haberini öğrendik. Bugün sabah 09:45 sıralarında üzücü haberle sarsıldık. Milli Eğitim camiamızın milletimizin başı sağ olsun" dedi.

Güncel | Genel Haber | 03 Ağustos 2020 | HABER 001 GENEL HABER