Muğla siyaset haberleri
HABER

DEVA Partisi Bodrum ilçe kongresi yapıldı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Babacan ve parti yönetime katıldı

Seçime tek liste ile gidildi

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 05.03.2021 / DEVA Partisi Bodrum ilçe kongresi yapıldı

DEVA Partisi Bodrum 1. Olağan İlçe Kongresi yapıldı. Kongreye katılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Türkiye’nin zihniyet değişimine ihtiyacı var" dedi.

Herodot Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye DEVA Partisi Genel Başkan Ali Babacan ve eşi Ülkü Zeynep Babacan’ın yanı sıra Teşkilat Başkanı Sadullah Ergin, Seçim İşleri Başkanı İdris Şahin, Genel Sekreter Medeni Yılmaz, Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, DEVA Partisi Muğla İl Başkanı Tolga Keskin ve DEVA Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Billorer ile parti üyeleri katıldı.

Kongreye Bodrum siyasetinden CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber ile Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu da konuk olarak katıldı.

Tek liste ile seçimlere gidilen kongrede tek aday olan Mehmet Billorer yeniden ilçe başkanı seçildi. DEVA Partisi Bodrum ilçe yönetimi de aşağıdaki isimlerden oluştu;

Ege Keskin, Elvan Ayhan, Emel Tepecik, Hacı İbrahim Namlı, Hakan Uçar, İhsan Ulaş Göçmen, Cuma Turgut, Mehmet Ali Atabay, Tamer Uçar, Tolga Emrah, Nazife Akdeniz, Nazlı Gökoğlu, Mustafa Arıkan Kıvanç Erol

DEVA Partisi Bodrum İlçe Yönetim Kurulu yedek liste de aşağıdaki isimlerden oluştu;

Veli Kuş, Mehmet Çamlı, Mehmet Şahin, Ali Şengör, Ahmet Girgin, Saadet Şahin, Aylin Koyuncu, Seda Karatay

Babacan konuştu

DEVA Partisi Bodrum ilçe kongresi yapıldı

DEVA Partisi Bodrum ilçe kongresi yapıldı - 05 Mart 2021 - GHA

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Muğla’da partisinin 1. Olağan Bodrum İlçe Kongresi’nde konuştu. Türkiye’nin zihniyet değişimine ihtiyacı olduğunu vurgulayan Babacan şu ifadeleri kullandı;

İnsan Hakları Eylem Planı’nda masumiyet karinesi, ayrımcılık yasağı, hukuk güvenliği demişler. Bu ilkeler imzamız olan uluslararası sözleşmelerde de Anayasa’da da yazıyor. Yeni mi hatırlıyorsunuz? Bakın Avrupa Birliği müzakerelerine başlarken 2002 yılında benim de katıldığım bir toplantıda Kopenhag Zirvesi’nde iki yıllık reform süreci öngörüldü. ‘Eğer iki yılda Türkiye, Kopenhag siyasi kriterlerini yeterince karşılarsa tam üyelik müzakereleri başlayabilir’ denildi. İki yılda anayasal düzenleme ve yasal değişikliklerle yeterince karşılandı ve müzakerelere başladık. 2021 yılında 2002’den de geriye gidilmesi bizi üzüyor. Bu millet bunu hak etmiyor. Kimsenin Türkiye’yi 1990’lı yıllara döndürmeye hakkı yok."

Babacan konuşmasını şöyle sürdürdü;

Vatandaşlarımız sağlık ve refahı çevreyle ilgili risklere karşı korunmalı. Çevre kirliliğinin önlenmesi için doğal kaynaklar ekolojik dengeye zarar vermeyecek biçimde kullanılmalı. Bir zamanlar Türkiye’yi bol su kaynakları olan bir ülke diye bilirdik ama maalesef değil. Dikkat edilmezse ülkemiz on sene içinde su fakiri bir ülke olacak. Şimdiden harekete geçmeliyiz. Su yönetimi tek bir koordinasyonla ve havza bazında yapılmalı. Biz sadece temiz siyaset için değil, temiz hava ve temiz su için yola çıktık.

DEVA Partisi Bodrum İlçe kongresi video 05 Mart 2021

VİDEO:

TAGS;

DEVA Partisi Bodrum

DEVA Partisi Bodrum ilçe kongresi

Muğla politika haberleri