Muğla siyaset haberleri
HABER

Ak Parti Muğla'dan suç duyurusu

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

3 isim hakkında suç duyurusu

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 06.01.2021 / Ak Parti Muğla'dan suç duyurusu

Ak Parti Muğla İl teşkilatı yöneticileri, Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ, gazeteci Can Ataklı ve CHP Eski Milletvekili Fikri Sağlar hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusundan sonra Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, adliye önünde basın açıklaması yaptı. Mete, ”Eski Türkiye’de kaldığını ümit ettiğimiz faşist zihniyetin, bulduğu her fırsatta adeta hortlamasının yol açtığı tedirginliği de hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

"Türkiye Cumhuriyeti devleti, doğrudan milletin yürüttüğü ve onun temsilcisi olan Büyük Millet Meclisinin yönettiği bir istiklal mücadelesi sonunda kurulmuştur. Temelinde milli iradenin üstünlüğü olan Cumhuriyetimiz, çok partili siyasi sistemle birlikte, bu vasfını siyasi alanda da tam manasıyla hayata geçirmeye başlamıştır. Elbette, en başından beri her dönemde milli iradenin üstünlüğünü hazmedemeyenler olmuştur. Milli irade düşmanlığı, kimi zaman darbeci, kimi zaman vesayetçi, kimi zaman marjinal akımların temsilcisi olarak karşımıza çıkmıştır."

Türkiye’nin ekonomiden hak ve özgürlüklere kadar her alanda dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle mukayese edilebilecek bir seviyeye geldiği görüşünü savunan Mete açıklamasını şöyle sürdürdü;

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete

"Türkiye’nin 81 vilayetindeki AK Parti teşkilatları olarak biz de, yapılan bu saldırıları; demokrasinin kalbi milli iradeye, onun taşıyıcısı siyaset kurumuna ve nihayetinde bizatihi demokrasimize, partimize ve seçilmiş Cumhurbaşkanımıza yönelik bir saldırı olarak görüyor ve hukukun bize verdiği hakları kullanarak, suç duyurusunda bulunmak suretiyle, milletimize ve tarihe karşı görevimizi yerine getirdiğimize inanıyoruz. Tüm diğer siyasi partileri de demokrasi karşıtı bu açıklamalara tepki vermeye davet ediyoruz. Benzer her türlü girişime karşı da aynı kararlılıkla mücadele edeceğimizi de özellikle belirtmek istiyoruz."

Görseller Ak Parti Muğla sosyal medya hesaplarından alıntıdır

TAGS;

Ak Parti Muğla

Kadem Mete

Muğla politika haberleri