Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP ve DSP’li belediye başkanları AKP’ye geçti

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Rozetleri bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı

CHP ve DSP'den AKP'ye geçtiler


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 28.10.2020 / CHP ve DSP’li belediye başkanları AKP’ye geçti

Son genel mahalli idareler seçimlerinde DSP ve CHP'den aday olup belediye başkanlığına seçilen 2 isim Ak Parti'ye geçti.

Terkirdağ’ın Marmaraereğlisi’nin DSP’li Belediye Başkanı ile ve Kırklareli’nin Evrensekiz Beldesinin CHP’li belediye başkanları Ak Parti’ye katıldı. Başkanların rozetlerini bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.

Yüzde 37,03 oyla seçildi

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, seçimlere DSP çatısı altında girmiş ve yüzde 37,03 oy oranı ile yarışı kazanmıştı. Ata’nın ardından CHP’nin adayı İbrahim Uyan yüzde 35,93 oy alarak ikinci olmuştu. İki isim arasındaki oy farkı 188’di. Hikmet Ata'nın Ak Parti rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partinin grup toplantısından sonra bizzat taktı.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata

Yüzde 40,32 oyla seçildi

Evrensekiz Belde Belediye Başkanı Mustafa Nalbant ise 920 oy alarak yüzde 40,32 oranla seçimi kazanmıştı. Nalbant’ın ardından ikinci sırada gelen AKP’nin adayı Birol Özbay ise 523 oy alarak yüzde 22,92 oranda kalmıştı. Mustafa Nalbant'ın Ak Parti rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partinin grup toplantısından sonra bizzat taktı.

Evrensekiz Belde Belediye Başkanı Mustafa Nalbant

Evrensekiz Belde Belediye Başkanı Mustafa Nalbant

Söz konusu katılımlarla ilgili sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapılırken Ak Parti Meclis Grup Başkanvekili Bülent Turan da Twitter hesabından duyurdu. İşte o mesaj;

TAGS;

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata

Evrensekiz Belde Belediye Başkanı Mustafa Nalbant

Muğla politika haberleri