Muğla Haberleri
HABER

Muğla Büyükşehir 60 otobüs alıyor

Muğla | Haber | News

282 olan otobüs sayısını 342’ye çıkıyor

https://www.48haber.com.tr/


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14 Mart 2023 - Muğla Büyükşehir Belediyesi kesintisiz ulaşım hizmetinin devam ettirmek ve filosunu geliştirmek için 60 yeni otobüs alıyor. Alınan bu otobüslerle 282 olan otobüs sayısını 342’ye çıkarıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi otobüs filosunu gençleştirmek, ulaşım ağını genişletmek ve modern taşıma hizmetini devam ettirmek için 60 adet yeni otobüs alıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından alımı yapılacak olan otobüsler 13 ilçeye görevlendirilerek ulaşım hizmeti verecek.

Çevreye duyarlı otobüsler

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla’da en ücra noktadaki vatandaşların dahi ulaşım hizmetinden sorunsuz olarak yararlanmaları için Muğla’ya kazandırılacak otobüslerin alımı tamamlandıktan sonra hizmete başlayacak. Büyükşehir Belediyesinin envanterine kazandıracağı 60 yeni otobüs doğaya ve insana saygılı, son teknoloji ürünü olacak. Alınacak olan yeni otobüslerde, engellilerin rahat seyahat edebilmeleri için her türlü önlem alınmış olacak. Ayrıca egzoz gazı salınımı düşük seviyede olan araçlar tercih edilirken Muğla’ya daha iyi hizmet verilirken doğanın korunması konusunda da hassasiyet gösteriliyor.

Otobüs sayısı 342’ye çıkıyor

Muğla’nın 2014 yılında Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlikte bünyesinde 110 adet toplu taşıma aracı bulunurken alımı tamamlanacak olan 60 yeni otobüs ile bu sayı 342’ye çıkacak. Böylelikle Büyükşehir Belediyesinin il genelinde toplu taşıma oranını yüzde 21,31’e yükseltmiş olacak. Geri kalan kısım ise yine Muğla Büyükşehir Belediyesi denetiminde olan Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTTA) ile yapılıyor.

İtfaiye daire başkanı değişti 2

İtfaiye daire başkanı değişti, 27 Şubat 2023

https://www.48haber.com.tr/

ENGLISH

Muğla Metropolitan buys 60 buses

Muğla Metropolitan Municipality is purchasing 60 new buses to continue its uninterrupted transportation service and to develop its fleet. With these buses, it increases the number of buses from 282 to 342.

Muğla Metropolitan Municipality is purchasing 60 new buses in order to rejuvenate its bus fleet, expand its transportation network and continue its modern transportation service. The buses, which will be purchased by the Metropolitan Municipality, will be assigned to 13 districts and will provide transportation services.

Environmentally Friendly Buses

Muğla Metropolitan Municipality will start service after the purchase of the buses to be brought to Muğla, so that even the citizens in the most remote point of Muğla can benefit from the transportation service without any problems. The 60 new buses that the Metropolitan Municipality will add to its inventory will be state-of-the-art products that respect nature and people. In the new buses to be taken, every precaution will be taken to ensure that the disabled can travel comfortably. In addition, vehicles with low exhaust gas emissions are preferred, while providing better service to Muğla, sensitivity is also shown in the protection of nature.

Number of Buses Increases to 342

With Muğla becoming a Metropolitan Municipality in 2014, there are 110 public transportation vehicles and this number will increase to 342 with 60 new buses to be purchased. Thus, the rate of public transportation of the Metropolitan Municipality will be increased to 21.31 percent throughout the province. The rest is done by Private Public Transport Vehicles (ÖTTA), which is also under the control of Muğla Metropolitan Municipality.

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

MBB

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Muğla haberleri