Muğla Haberleri
HABER

MBB ekiplerinden 24 saat sonra mucize

Muğla | Haber | News

MBB itfaiye ekibi Hatay'da bir genç kızı kurtardı

Yalçın Çakır videoları


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 07 Şubat 2023 - Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ve eğitimli kurtarma ekipleri Hatay'da bir kişiyi 24 saat sonra enkaz altından sağ kurtardı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ve eğitimli kurtarma ekipleri deprem bölgelerine gönderildi. Aynı zamanda erzak konvoylarını da yola çıkartan Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ve eğitimli kurtarma ekiplerinde 20 uzman personel, iki tam donanımlı sismik arama kurtarma görüntüleme cihazı olan AKS ve iaşe araçları yer aldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ve eğitimli kurtarma ekipleri Hatay'da bir enkazda yaptıkları çalışmada depremin üzerinden 24 saat geçtikten sonra bir genç kızı sağ olarak kurtardı. Ekipler, Hatay'ın merkez Armutlu Mahallesi Efe Apartmanında enkaz altına kalan ve sağ olduğu belirlenen bir aileyi kurtarmak için çalışmalara başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ve eğitimli kurtarma ekipleri

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ve eğitimli kurtarma ekipleri, 06 Şubat 2023

Enkazdan Hatice Şeren isimli genç kızı sağ olarak kurtaraMBB itfaiyecileri yaralıyı 112 Ambulans ekiplerine teslim etti. Kurtarılan Hatice Şeren kurtarma ekiplerine teşekkür ederek enkazda anne be babasının da bulunduğunu ve onların kurtarılmasını istedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Mesaj şöyle;

"Muğla'dan deprem bölgesine destek amacıyla giden Büyükşehir Arama Kurtarma ekiplerimiz, depremden saatler sonra Hatice kızımızı kurtardı. Hatice kızımızın ailesine ulaşmak için de ekiplerimiz elinden geleni yapıyor. Kalbimiz, dualarımız sizinle"

MBB PAYLAŞIMI

https://www.48haber.com.tr/

ENGLISH

MBB teams miracle after 24 hourse

Muğla Metropolitan Municipality's fire brigade and trained rescue teams rescued a person from the rubble in Hatay 24 hours later.

Muğla Metropolitan Municipality's fire brigade and trained rescue teams were sent to earthquake zones. At the same time, the fire brigade and trained rescue teams of Muğla Metropolitan Municipality, which also set off the supply convoys, included 20 expert personnel, two fully equipped seismic search and rescue imaging devices, AKS, and subsistence vehicles.

Muğla Metropolitan Municipality's fire brigade and trained rescue teams rescued a young girl alive 24 hours after the earthquake, in their work on a wreck in Hatay. The teams started to work to save a family that was left under the rubble in Hatay's central Armutlu District Efe Apartment and was determined to be alive.

VIDEO

MBB firefighters rescued the young girl named Hatice Şeren alive from the wreckage and delivered the injured to 112 Ambulance teams. Hatice Şeren, who was rescued, thanked the rescue teams and demanded that her parents were found in the wreckage and that they be rescued.

Muğla Metropolitan Municipality Mayor Osman Gürün announced the good news on his social media account. The message is as follows;

"Our Metropolitan Search and Rescue teams, who went from Muğla to support the earthquake area, rescued our daughter Hatice hours after the earthquake. Our teams are doing their best to reach our daughter's family. Our hearts and prayers are with you,"

Gumusluk Brands

TAGS;

MBB itfaiye ekibi

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibi

Muğla haberleri