Muğla Haberleri
HABER

MARMARİS - Kapalı Çarşı "sağlığına kavuşturulacak..."

Muğla | Haber | News

Marmaris Kapalı Çarşı

Yalçın Çakır videoları


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 22 Aralık 2022 - Marmaris ekonomisinin can damarlarından biri olan Kapalı Çarşı’nın "sağlığına kavuşturulması için" çalışma başlatıldı...

Kıyafet, ayakkabı, çanta, hediyelik eşya satan dükkanların sıralandığı, Marmaris’in en önemli noktalarından biri olan Kapalı Çarşı’da yeni bir düzenlemeye gidiliyor. Marmaris Belediyesi tarafından hazırlanan 7 ayrı proje esnafa ve turizm sektörü temsilcilerine anlatıldı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, hangi projenin uygulanacağına ortak akılla karar verilecek.

Marmaris Belediyesi, ilçe ekonomisinin can damarlarından biri olan Kapalı Çarşı’da bir dizi düzenleme yapmak için ilk adımı attı. Fizibilite çalışmaları ve hazırlık süreçlerinin ardından ‘Kemeraltı Sokak Sağlıklaştırma ve Çevre Düzenleme’ adlı bir çalışma hazırlandı.

Çalışma kapsamında ilçe sakinlerinin yanı sıra turistlerin de alışveriş yapmak için sıklıkla kullandığı Kapalı Çarşı için hazırlanan 7 farklı projeyle ilgili bir toplantı düzenlendi. Burada çarşı esnafına ve meclis üyeleri, oda yöneticileri ile turizm sektörü temsilcilerine iki ayrı sunum yapıldı.

Çarşının üstünün tamamen açılması, açılır kapanır sistemin getirilmesi, daha sağlıklı bir yapıya kavuşturularak kapalı halde bırakılması gibi alternatiflerin yer aldığı projelerle ilgili sunumda esnafın ve diğer kurum temsilcilerinin görüşleri alındı.

Marmaris Kapalı Çarşı

Marmaris Kapalı Çarşı, Aralık 2022 - Arşiv

Yenileme gerekiyor

Armutalan Kültür Merkezi’nde düzenlenen sunumda ilk olarak Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay kürsüye gelerek projeyle ilgili hedeflerini anlattı. Kapalı Çarşı’nın yenilenmesinin artık bir ihtiyaç halini aldığını belirten Oktay, alternatif çalışmalar üzerinde durduklarını ifade etti.

Hep birlikte karar verilecek

Belediyenin teknik ekibinin hazırladığı projelerle ilgili olarak uzun süren bir hazırlık sürecini geçirdiklerini dile getiren Oktay, “Belli bir olgunluğa getirdikten sonra tüm paydaşlarımızla birlikte üzerinden tekrar geçelim, tartışalım, hep birlikte karar verelim; kentimiz için en güzelini ve kalıcı olanı hayata geçirelim anlayışı ile bugün bir araya geldik. Seçim döneminde söylediğimiz şey; birlikte hareket etmeydi. Bugün bu toplantıda da bunun güzel bir örneğini yaşıyoruz. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Proje kapsamında pilot bölge olarak 45. Sokak belirlendi. Projeyle ilgili sunum yapan Uludağ Mimarlık yetkilisi 7 projeyi tek tek anlattı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş da soruları yanıtladı. Hangi projenin uygulanacağına yapılacak görüşmelerin ardından ortak akılla karar verilecek.

Armutalan Kültür Merkezi’nde toplantı

Marmaris Armutalan Kültür Merkezi’nde Kapalı Çarşı toplantısı, Aralık 2022

https://www.48haber.com.tr/

ENGLISH

MARMARİS - Grand Bazaar "will be restored..."

Work has been initiated to "rehabilitate" the Grand Bazaar, which is one of the vital points of the Marmaris economy...

A new arrangement is being made in the Grand Bazaar, one of the most important points of Marmaris, where shops selling clothes, shoes, bags and souvenirs are lined up. 7 different projects prepared by Marmaris Municipality were explained to tradesmen and tourism sector representatives. According to the statement made by the municipality, which project will be implemented will be decided by common sense.

Marmaris Municipality took the first step to make a series of arrangements in the Grand Bazaar, one of the lifebloods of the district's economy. After feasibility studies and preparation processes, a study called 'Kemeraltı Street Rehabilitation and Landscaping' was prepared.

Within the scope of the study, a meeting was held regarding 7 different projects prepared for the Grand Bazaar, which is frequently used by the residents of the district as well as the tourists. Here, two separate presentations were made to the shopkeepers of the bazaar and council members, chamber managers and representatives of the tourism sector.

Opinions of the tradesmen and representatives of other institutions were received in the presentation on the projects that included alternatives such as completely opening the top of the bazaar, introducing a collapsible system, giving it a healthier structure and leaving it closed.

So it needs to be

In the presentation held at the Armutalan Cultural Center, Marmaris Mayor Mehmet Oktay first came to the podium and explained his goals regarding the project. Stating that the renovation of the Grand Bazaar has become a necessity now, Oktay stated that they are focusing on alternative works.

Together we will decide

Stating that they had a long preparation process regarding the projects prepared by the municipality's technical team, Oktay said, “After bringing it to a certain maturity, let's go over it again with all our stakeholders, let's discuss it, let's decide together; We came together today with the understanding of "let's bring the most beautiful and permanent thing to life for our city". What we said during the election period; did not act together. We are experiencing a good example of this at this meeting today. Thank you all for participating.”

Within the scope of the project, 45th Street was determined as the pilot area. Uludağ Architecture representative, who made a presentation about the project, explained 7 projects one by one. Mayor Mehmet Oktay and Deputy Mayor Burak Demirtaş also answered the questions. Which project will be implemented will be decided by common sense after the negotiations.

Gumusluk Brands

TAGS;

Marmaris Kapalı Çarşı

Marmaris Grand Bazaar

Muğla haberleri