Muğla Haberleri
HABER

Muğla’da 20 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu taşıma

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Muğla'da toplu taşımada yeni düzenleme

Pandemi kararlarına uyum düzenlemeleri

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 05 Mart 2021 - Muğla'da toplu taşımada yeni düzenleme

Muğla İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı sonrası MBB, kentte toplu taşımada yapılan yeni düzenlemeleri duyurdu.

Muğla’da 20 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu taşıma kullanımı için yeni düzenleme. Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İl Hıfzıssıhha Kurul Kararına göre 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlama saatleri çerçevesinde toplu taşıma araçlarından HES kodu entegreli seyahat kartları ile faydalanabilecekleri belirtildi.

Muğla’da koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için toplu taşıma kullanımı kısıtlanmıştı. Yeni genelgeyle başlatılan “kontrollü normalleşme” süreci kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurul Kararına göre, "65 yas ve üzeri vatandaşlar ile 20 yas altı gençler ve çocukların toplu ulaşım araçlarını kullanabilmesi" yönünde karar alındı.

MUTTAŞ kararları

MUTTAŞ

Muğla'da toplu taşımada yeni düzenleme - Arşiv - GHA

Konuyla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklama şöyle;

65 yas ve üzeri vatandaşlarımızın 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yas altı çocuklar ve gençlerimiz için ise 14.00-18.00 saatleri arasında İl genelinde bulunan tüm Belediyemiz ve Belediyemiz denetimindeki özel toplu taşıma araçlarından HES kodu entegreli seyahat kartları ile faydalanabileceklerdir.

Örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı kalanların durumlarını eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ile çalışma veya ders programını kapsayan belge ile belgelendirmeleri şartıyla, saat sınırlaması olmaksızın şehir içi toplu taşıma araçlarından faydalanabileceklerdir.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

MUTTAŞ

Muğla toplu taşıma

Muğla haberleri