Muğla Haberleri
HABER

Muğla Valiliği'nde durum toplantısı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Pandemi ve diğer konular ele alındı

Kaymakamlar ve belediye başkanları da katıldı

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 02 Mart 2021 - Muğla Valiliği'nde durum toplantısı

Muğla Valiliği'nde il değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya kimler katıldı? Neler konuşuldu? Ne kararlar alındı?

Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında Kaymakamlar ve Belediye Başkanları ile İl Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, Pandemi ile mücadele konusu başta olmak üzere turizm sezonu, kaçak yapılaşma ile mücadele, kamu yatırımları ve uygulamaya konulan projelerin görüşüldüğü belirtildi.

Muğla Valiliği'nde durum toplantısı 2

Muğla Valiliği'nde durum toplantısı

Açıklamanın orjinal metni aşağıda;

"Vali Orhan Tavlı Başkanlığında Kaymakamlar ve Belediye Başkanları ile İl Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

02.03.2021

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, pandemi ile mücadele, yaklaşan turizm sezonu, kaçak yapılaşma ile mücadele, kamu yatırımları ve uygulamaya konulan projelerin görüşüldüğü ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanlarının katılımı ile Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi VİP Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Vali Yardımcısı M. Suphi Olcay, Muğla İlçe Kaymakamları, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Muğla İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve Muğla İlçe Belediye Başkanları ile Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer katıldı.

Toplantıda, ilk olarak Pandemi ile mücadele konusu görüşüldü. Salgının halk sağlığı üzerinde oluşturduğu riskin en aza indirilmesi konusunda Kaymakamlıklarımızın, Belediyelerimizin ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının salgın süresince sahada olması gerektiği belirtildi.

Turizm güvenliğinin artırılması ve yaz sezonunda turistlerin huzur ve güven içinde tatil yapmalarının sağlanması için gerekli çalışmaların titizlikle yapıldığı, eksikliklerin giderildiği belirtildi. Toplantıda ayrıca Muğla’da doğa turizminin yaygınlaştırılması çalışmalarına ağırlık verilmesi, tarihi ve kültürel değerlerinin korunması konuları görüşüldü.

Muğla Valiliği'nde durum toplantısı 3

Muğla Valiliği'nde durum toplantısı

Kaçak ve imara aykırı yapılar ile mücadelenin il genelinde devam edeceği, olası afetler durumunda vatandaşların ve çevrenin zarar görmesinin önüne geçilmesi amacıyla yapılan hazırlıklar ve çalışmalar değerlendirildi.

İlçelerimizdeki kamu yatırımlarının hayata geçirilmesi, uygulamada yaşanan aksaklıkların giderilmesi ve özellikle turizmin gözbebeği ilçelerimizde çalışmaların titizlikle yürütülmesi amacıyla Turizm Destinasyonu Yürütme Kurulunun oluşturulması konusu görüşüldü.

1480 km kıyı şeridine sahip ilimizin kıyılarını korumak amacıyla son yıllarda artan deniz trafiği, deniz araçlarının park yeri sorunu ve deniz araçlarının sebep olduğu çevre kirliliğinin, en aza indirilmesi amacıyla Muğla Valiliği koordinesinde denize kıyısı olan ilçe kaymakamlıkları ile ilçe belediyeleri, Deniz Ticaret Odaları, GEKA ve Muğla’ya Hizmet Vakfı işbirliğinde proje hazırlanması konusu değerlendirildi.

İlçelerimizde yürütülen eğitim, sağlık, turizm, tarım, imar ve çevre konuları başta olmak üzere yapılan genel değerlendirmenin ardından toplantı sona erdi.
"

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Valisi Orhan Tavlı

Muğla Valiliği

Muğla haberleri