Muğla Haberleri
HABER

Kaymakam Mustafa Ünver Böke Milas'a atandı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke

Kaymakam Mustafa Ünver Böke göreve başladı

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 22 Şubat 2021 - Kaymakam Mustafa Ünver Böke Milas'a atandı

Kaymakam Mustafa Ünver Böke, Milas Kaymakamlığı görevine atandı.

Pandemi nedeniyle protokol karşılaması istemeyen Kaymakam Böke’yi Milas Hükümet Konağı önünde Yazı İşleri Müdürü Refi Koçi karşıladı.

İlk olarak makama geçen Kaymakam Böke’ye Yazı İşleri Müdürü Refik Koçi tarafından brifing verildi. Daha sonra Kaymakamlık personeli ile teker teker tanışan Kaymakam Böke özetle
şu açıklamayı yaptı;

Kaymakam Mustafa Ünver Böke 2

Kaymakam Mustafa Ünver Böke

Kıymetli Milaslı Hemşerilerim, İçişleri Bakanlığımızın tensipleriyle Gölhisar Kaymakamlığı görevimi ifa etmekteyken, 18.02.2021 tarihinde Milas Kaymakamı olarak görevime başladım. Ülkemizin nadide ilçelerinden biri olan Milas’ta göreve başlarken sizlere hizmet etme fırsatına sahip olmanın bahtiyarlığı içerisindeyim. Tüm Milaslı vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

Mustafa Ünver Böke kimdir?

Kaymakam Mustafa Ünver Böke 3

Kaymakam Mustafa Ünver Böke

1980 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi Manisa’nın Turgutlu ilçesinde tamamladıktan sonra 1998 yılında girdiği Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 2002 yılında mezun oldu. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kentleşme ve Çevre Sorunları alanında yüksek lisans eğitimine başladı.

2004 yılında İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, 2005 yılında 92. Dönem Çanakkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Kütahya’nın Aslanapa ve Altıntaş ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 2006-2007 yılları arasında İngiltere’deki Southampton Üniversitesi'de “Citizenship and Democracy” (Vatandaşlık ve Demokrasi) alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yurtdışı dönüşü İçişleri Bakanlığı'nca düzenlenen Kaymakamlık Kursu'nu Üstün Başarılı derece ile tamamladı.

2008 yılında asil kaymakam olarak ilk görev yeri olan Trabzon’un Hayrat İlçesi'nde göreve başladı. Hayrat Kaymakamlığı’ndaki görevini tamamladıktan sonra Tunceli ilinin Pülümür ilçesine ve daha sonra 2012 yılında Elazığ Baskil Kaymakamlık görevine atandı.2015 yılında Kilis Vali Yardımcılığına atanan Mustafa Ünver BÖKE, 20 Ağustos 2017 İçişleri Bakanlığının '' 2017/345 Karar sayılı Mülki İdari Amirleri Yaz Kararnamesi '' ile 5 Eylül 2017 tarihinde Gölhisar Kaymakamlığı görevine atandı. Böke 17 Şubat 2021 itibariyle Milas Kaymakamlığı görevine başladı.

Çok iyi seviyede İngilizce bilmekte olup; Gülşah BÖKE ile evli ve iki çocuk babasıdır.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Kaymakam Mustafa Ünver Böke

Milas Kaymakamlığı

Muğla haberleri