Kavaklıdere haberleri; Kavaklıdere haber 1
HABER

Kavaklıdere Haberleri

Kavaklıdere | Haber | News

Kavaklıdere
HABER

Damla öğretmen ve 2 çocuğu uğurlandı

English News


Damla teacher and her 2 children were sent off - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 11.02.2023 - Depremde Adıyaman'da 2 çocuğuyla yaşamını yitiren Damla öğretmen ve yavruları Kavaklıdere Menteşe'de toprağa verildi.

Adıyaman'ın Samsat ilçesindeki Safvan Bin Muattal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde matematik öğretmeni olarak görev yapan Damla Çin Yörü, eşi İsmail Yörü ve çocukları Tarık ile Asya depremde çöken evlerinin enkazında kaldı. Arama kurtarma çalışmalarında Damla öğretmen ile 2 çocuğunun cansız bedenlerine ulaşıldı.

Damla Çin Yörü ve 2 yavrusunun cenazeleri Muğla'ya getirildi. Aslen Kavaklıdere Menteşeli olan Damla Çin Yörü öğretmen ve 2 yavrusu için ailelerin yaşadığı Yatağan'da, Yeni Mahalle Camii'nde cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazına Damla Çin Yörü'nün babası Muzaffer Yörü, annesi Aysel Yörü, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Kavaklıdere Kaymakamı Oray Güven, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve vatandaşlar katıldı. Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir deprem bölgesine yardım dağıtımına gittiği için cenazeye katılamadı.

Anne ve 2 çocuğunun cenazesi namazın ardından Kavaklıdere ilçesine götürülerek Menteşe Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kavaklıdere'yi yasa boğan ölümler

Kavaklıdere'yi yasa boğan ölümler, arşiv - GHA

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen Mugla News Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

Damla teacher and her 2 children were sent off

Teacher Damla, who lost her life with her 2 children in the earthquake in Adıyaman, and her children were buried in Kavaklıdere Menteşe.

Damla Çin Yörü, who works as a mathematics teacher at Safvan Bin Muattal Anatolian Imam Hatip High School in the Samsat district of Adıyaman, with his wife İsmail Yörü and their children Tarık, and Asya were left in the wreckage of their house collapsed in the earthquake. While the bodies of Damla teacher and her 2 children were reached during the search and rescue efforts, İsmail Yörü was taken to the hospital with injuries.

The bodies of Damla Çin Yörü and her 2 cubs were brought to Muğla. A funeral prayer was held in Yeni Mahalle Mosque in Yatağan, where families live, for Damla Çin Yörü teacher and her 2 children, originally from Kavaklıdere Hinges.

Muzaffer Yörü, the father of Damla Çin Yörü, his mother Aysel Yörü, Muğla Governor Orhan Tavlı, Yatağan District Governor Mustafa Emre Kılıç, Kavaklıdere District Governor Oray Güven, Yatağan Mayor Mustafa Toksöz and citizens attended the funeral prayer.

The remains of the mother and her 2 children were taken to Kavaklıdere district after the prayer and buried in Menteşe Mahallesi Cemetery.

Mugla News

TAGS;

Kavaklıdereyi yıkan haber

Menteşeyi üzen haber

Kavaklıdere Haberleri