Kavaklıdere haberleri; Kavaklıdere haber 1
HABER

Kavaklıdere Haberleri

Kavaklıdere | Haber | News

Kavaklıdere
HABER

Muğla Kavaklıdere'ye ilk kar düştü

English News


The first snow fell in Muğla - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 11.01.2023 - Türkiye'nin tatil cenneti Muğla'da yüksek kesimlerde kar yağışı başladı. Kavaklıdere'nin iki yaylası ve Göktepe Dağı'nın zirveleri beyaza büründü.

Her sene kış aylarında ve özellikle de Şubat ayında beyaza bürünen bazı kışlar okulların tatil edildiği Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi ve Menteşe mahallesinin yaylarına olan Göktepe ve Gökçukur'a yılın ilk karı düştü. Bölgenin yerlileri normal şartlarda Şubat ayında görülen yoğun kar yağışının bu sene yaylalarda erken başladığını belirttiler.

1892 rakımlı Göktepe Dağı'nın zirvesine yakın 1700 metre yükseklikte bulunan Gökçukur yaylası ile Göktepe Yaylaları ile daha yüksek kesimlerle dağın zirveleri beyaza büründü.

Yazın karavan ve çadır kampı turizmi yapılan, soğuk suları, muhteşem orman kaplı doğasıyla bilinen 3 yayladan 2'si olan Göktepe ve Gökçukur'da hava sıcaklığı -1 ve -4 derecelere kadar indi. Menteşenin turizm ve spor cenneti olan Yerküpe Yaylası'nda henüz kar yağışı başlamadı ama sıcaklık 2 derecelere kadar düştü.

Kavaklıdere

KAVAKLIDERE

Anlık, canlı hava durumunu görmek isterseniz TIKLAYIN lütfen;

https://www.gumuslukrehberi.com/mugla-hava-durumu.html

Muğla Kavaklıdere'ye ilk kar düştü 2

Muğla Kavaklıdere'ye ilk kar düştü

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen Mugla News Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

The first snow fell in Muğla

In Muğla, Turkey's holiday paradise, snowfall has begun in high areas. The two plateaus of Kavaklıdere turned white.

The first snow of the year fell on Göktepe and Gökçukur, which are in the springs of the Menteşe district and Kavaklıdere district of Muğla, where schools are vacationed every year in the winter months and especially in February. The locals of the region stated that the heavy snowfall seen in February under normal conditions started early this year in the highlands.

The Gökçukur plateau, which is located at an altitude of 1700 meters close to the summit of Göktepe Mountain at an altitude of 1892, and the Göktepe Plateaus and the higher parts of the mountain, turned white. In Göktepe and Gökçukur, which are 2 of the 3 plateaus known for their cold waters and magnificent forest-covered nature, where caravan and tent camp tourism are made in the summer, the air temperature has decreased to -1 and -4 degrees. In Yerküpe Plateau, which is the tourism and sports paradise of Hinge, it has not started to snow yet, but the temperature has dropped to 2 degrees.

If you want to see instant, live weather, please CLICK;

https://www.gumuslukrehberi.com/mugla-hava-durumu.html

Mugla News

TAGS;

Hyllarima Antik Kenti

Asarcık Tepesi (Kalesi)

Kavaklıdere Haberleri