Kavaklıdere haberleri; Kavaklıdere haber 1
HABER

Kavaklıdere Haberleri

Kavaklıdere | Haber | News

Kavaklıdere
HABER

Gökçukur ve Yerküpe yaylaları turizme kazandırılıyor

English News


Gökçukur plateau is brought to tourism - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 15.08.2022 - Gökçukur ve Yerküpe yaylaları turizme kazandırılıyor

Kavaklıdere bölgesinin en yüksek zirvesi olan Göktepe, Gökçukur Yaylası ile Yerküpe Yaylası'nı turizme kazandırmak için çalışmalar sürüyor.

Kavaklıdere Belediye Başkanlığı ilçedeki 2 önemli turizm potansiyeline yatırım yaparak "yayla turizmi" için hazırlıklarına başladı. Gökçukur yaylasına giden yol kilitli parke taşlarla yenileniyor. Ayrıca yaylalara gelecek konuklar için konaklama tesisleri, dinlenme alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları için çalışmalar da sürüyor.

Gökçukur ve Yerküpe yaylaları turizme kazandırılıyor - Yol 1

Gökçukur ve Yerküpe yaylaları turizme kazandırılıyor

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir çalışmaların olduğu bölgeleri bizzat gezerek müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Demir, "Gökçukur ve Yerküpe'yi yayla turizmine hazırlıyoruz. Kilitli Parke taşı döşeme çalışmalarımızın 12.500 metrekarelik kısmını Tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir (En solda)

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi;

"Bölgemizin Turizm potansiyelini ortaya çıkartmak amacıyla başlatmış olduğumuz çalışmalarımız Kapsamında 1.850 metre rakım ile en yüksek zirve olan Göktepe, Gökçukur yaylamız ile Menteşe Yerküpe yaylamızda bölgeye turizm amaçlı gelecek konuk ve misafirleri ağırlamak için bungalov evler, çadır ve trakking alanları, dağ bisikleti ve yürüyüş parkurları yapıyoruz. Spor ve turizm yapılabilmesi gerekli olan yer tahsis işlemlerini Kavaklıdere Belediye Başkanlığı adına tamamladıktan sonra yapım ihalesi çalışmalarına başlayacağız inşaallah."

Gökçukur ve Yerküpe yaylaları turizme kazandırılıyor - Yol 2

Gökçukur ve Yerküpe yaylaları turizme kazandırılıyor

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen Mugla News Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

Gökçukur plateau is brought to tourism

Efforts are underway to bring Göktepe, Gökçukur Plateau and Yerküpe Plateau to tourism, which is the highest peak of the Kavaklıdere region.

Kavaklıdere Municipality has started its preparations for "highland tourism" by investing in 2 important tourism potentials in the district. The road to Gökçukur plateau is being renewed with locked cobblestones. In addition, works are underway for accommodation facilities, resting areas, cycling and hiking trails for guests coming to the plateaus.

Kavaklıdere Mayor Mehmet Demir personally visited the areas where the works were carried out and received information from the contractor company officials. Demir said, "We are preparing Gökçukur and Yerküpe for highland tourism. We are happy to have completed 12,500 square meters of our locked cobblestone paving works."

Gökçukur plateau is brought to tourism

Gökçukur plateau is brought to tourism

Kavaklıdere Mayor Mehmet Demir gave the following information about the works;

"Within the scope of our efforts to reveal the tourism potential of our region, we are building bungalow houses, tents and trakking areas, mountain biking and hiking trails in order to host guests and guests who will come to the region for tourism purposes in our Göktepe, Gökçukur plateau and Menteşe Yerküpe plateau, which is the highest peak with an altitude of 1,850 meters. We will start the works for the construction tender, after completing the allocation of places for sports and tourism on behalf of the Municipality of Kavaklıdere."

Gökçukur plateau is brought to tourism 2

Gökçukur plateau is brought to tourism

Mugla News

TAGS;

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir

Gökçukur Yaylası

Kavaklıdere Haberleri