Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Bodrum'da sahillere girişler kısıtlandı

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Maska, mesafe hijyen kurallarına uyulmaması kısıtlamayı getirdi

Kumbahçe ve Yalıkavak'ta kısıtlama başladı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 26.02.2021 - Bodrum'da sahile girişler kısıtlandı

Koronavirüs vaka sayılarındaki artışa karşı önlemler kapsamında Bodrum’da Kumbahçe ve Yalıkavak'ta sahile giriş ve oturmalar kısıtlandı. Uygulama kurallara uymayan tüm noktalara genişletilecek.

Corona virüs vaka sayılarındaki artış ve kurallara uyulmaması nedeniyle Bodrum İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nca yeni tedbirler alındı. Karar sonrası ilk olarak Kumbahçe sahiline girişler engellendi. Ardından yalıkavak'ta sahildeki banklara oturmalar engellendi. Uygulamanın tüm sahil bandında hayata geçirileceği öğrenildi.

Koronavirüs vaka sayılarındaki artış ve mutasyonlu virüse karşı önlemler kapsamında Muğla Valiliği'nde düzenlenen toplantılarda alınan kararlar uygulanmaya başlandı. Sahile asılan yazılar üzerinde, “Covid 19 tedbirleri kapsamında sahil şeridinde oturmak, yiyecek ve içecek tüketmek yasaktır” yazıyor.

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında "Pandemi Durum Değerlendirmesi Toplantısı", "İl Afet Risk Azaltma Planı Toplantısı" ve benzeri içerikli toplantılara il genelindeki sağlık ve kolluk gücü temsilcileri ile yerel yöneticiler katılmışlardı.

Bodrum'da sahile girişler kısıtlandı

Bodrum'da sahile girişler kısıtlandı - Görsel alıntıdır

Mesafe, hijyen kurallarına uyulmaması

Aynı zamanda Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'da bundan böyle yerinden yönetimle ve alınacak yerel kararlarla mücadelenin devam edeceğini açıklamıştı. Yetkililer ilk adımı atarak kurallara uyulmaması nedeniyle Kumbahçe ve Yalıkavak sahilinde oturma, yiyecek içecek tüketmeye kısıtlama getirdi.

Bodrum’da sahile üzerinde yazılar bulunan uyarı bantları çekilerek ve uyarı yazıları asılarak sahilde oturmanın kısıtlandığı duyurusu yapıldı. Bu kararda hava sıcaklığının atrmasıyla birlikte vatandaşların sahillere akın etmesi maske, mesafe, hijyen kurallarını da gözetmemesinin etkili olduğu öğrenildi.

Bodrum'da sahile girişler kısıtlandı 4

Bodrum'da sahile girişler kısıtlandı

Sahile asılan yazılar üzerinde, “Covid 19 tedbirleri kapsamında sahil şeridinde oturmak, yiyecek ve içecek tüketmek yasaktır” yazıyor.

Uygulamanın maske, mesafe, hijyen kuralına uyulmayan ve kısıtlamaların ihlal edildiği tüm Bodrum ilçesi sahili ve koylarıyla halka açık alanlara da yaygınlaştırılacağı belirtildi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum kısıtlamalar

Covid-19 kısıtlamaları

Hayatın içinden haberler