Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

MUĞLA - Dikkat vaka sayılarında ciddi artış var

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'tan uyarı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat uyardı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25.02.2021 - MUĞLA - Dikkat vaka sayılarında ciddi artış var

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'tan uyarı. Vaka sayılarında artış olduğunu vurgulayan Tokat sebeplerini de açıkladı.

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında düzenlenen İl Koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantıda son günlerde artış gösteren korona virüs vakaları için uygulanacak tedbirler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Koordinasyon toplantısında ele alınan önemli konular hakkında açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat, Pandemi ile ilgili kuralların daha sıkı uygulanması gerektiğini belirterek denetimlerin de arttırılacağını söyledi.

Sömestr tatilinde arttı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şunları söyledi;

"Öncelikle şunu net olarak belirtmek isterim ki ilimizde ve ilçemizde vaka sayılarındaki göreceli yükselişin bir çok sebebi var. Bu sebeplerden en önemlileri sömestr tatili olması nedeniyle dışarıda öğretim gören öğrencilerimizin ilçemize dönmesi, tatil amaçlı gelenler ve aile içi temas. Dışarıdaki tedbirlerimiz ne kadar iyi olsa da aile içerisinde bazı kuralları uygulayıp vaka sayısını azaltmazsak işimiz zor görülüyor. Eve kapanmakla her şeyi yeneceğimizi düşünmüştük ama maalesef düşündüğümüz gibi olmadı."

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat - Arşiv - GHA

Vaka sayıları artıyor

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Beçin, Cumhuriyet, Hacıapti ve Dibekdere mahallelerinde vaka sayısında artış görüldüğüne dikkat çekerek açıklamasını şöyle sürdürdü;

"Özellikle Cumhuriyet mahallemizde bulunan vakalara baktığımız da hepsinin soy isimlerinin benzer olduğunu yani aynı aileden olduğunu gördük. Özellikle Beçin, Hacıapti ve Cumhuriyet mahallelerimiz çok yoğun. Bu konularda vatandaşlarımızı bir kez daha uyarmak istiyorum. Toplu alanlarda, Pazar yerlerimizde, cenazelerde mesafe, maske ve hijyen kurallarına mutlaka uyulmalı."

Muğla olarak dezavantajlıyız

Koronavirüs konusunda Muğla olarak dezavantajlı durumda olduklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat açıklamasını şöyle tamamladı;

"Muğla olarak bir dezavantajımız var. Pandemi nedeniyle vatandaşlarımız büyükşehirlerden kaçarak Muğla’ya yerleşti bu dezavantajımızı lehimize çevirmek için kurallara daha fazla uymalıyız. Bu günden itibaren özellikle hafta sonları denetimlerin sıklaşacağı konusunda vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum."

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat

Covid-19

Hayatın içinden haberler