MUĞLA TEMSİLCİLERİ HABERLERİ

GENEL SPOR HABERLERİ

Spor Haberleri 1
HABER

Spor Toto 1. Lig'e VAR geliyor

2022-2023 sezonundan itibaren VAR

Paylaş


Yalçın Çakır Youtube

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 16 Aralık 2021 - Spor Toto 1. Lig'e VAR geliyor

Türkiye Futbol Federasyonu, 2022-2023 sezonundan itibaren Spor Toto 1. Lig müsabakalarında da VAR teknolojisinin kullanılacağını açıkladı.

TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

"Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı karara göre 2022-2023 sezonundan itibaren Spor Toto 1. Lig müsabakalarında da VAR teknolojisi kullanılacaktır. MHK önümüzdeki sezona hazırlık kapsamında bu haftadan itibaren yeni bir projeyi başlatma kararı almıştır. VAR sertifika sürecini tamamlayan ancak henüz müsabakalarda görev almamış hakemlerden yeni bir havuz oluşturulacaktır.

VAR adayı hakem havuzu içinde yer alacak bu hakemler bu haftadan itibaren Spor Toto Süper Lig'de AVAR2 görevine atanacaklardır. Görev verilecek AVAR2 hakemlerinin maç sayılarının arttırılarak tecrübe kazanmaları ve önümüzdeki sezona daha iyi hazırlanmaları hedeflenmektedir."

VAR nedir? VAR ne demek?

Video Assistant Referee (VAR)

VAR (Video Assistant Referee) sistemi, bir futbol maçı sırasında saha dışında bulunun bir odada bir çok ekran ve farklı açılardan kayıt yapan kameralar ile maçı takip eden hakem ve teknik eleman ekibi bulunmaktadır. Bu kişiler maç devam ederken orta hakemin net göremediği ya da yorumlamakta zorlandığı kararlarda doğruya en yakın kararı almasına yardımcı olmaktadırlar. FIFA bu doğrultuda “VAR” yani “Video Assistant Referee” uygulamasını başlattı. İlk olarak 2016 yılında Fransa-İtalya hazırlık maçında, resmi ve büyük organizasyon olarak ise ilk kez 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupasında kullanıldı.

Spor Toto 1. Lig'e VAR geliyor, arşiv - GHA

Spor Toto 1. Lig'e VAR geliyor, arşiv - GHA

MUĞLA SÜPER, 1., 2. AMATÖR LİGLER

Muğla Süper Amatör Lig, 1. Amatör Lig, 2. Amatör Lig, Gruplar, fikstürler, maç sonuçları. Daima aktif ve daima güncel. Maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için BURAYI TIKLAYIN

 

ENGLISH

VAR is coming to Spor Toto 1st League

Turkish Football Federation announced that VAR technology will be used in Spor Toto 1st League competitions as of 2022-2023 season.

TFF's statement on the subject is as follows;

"According to the decision taken by the Turkish Football Federation, VAR technology will also be used in Spor Toto 1st League competitions from the 2022-2023 season. MHK has decided to start a new project as part of preparation for the next season. One of the referees who completed the VAR certification process but did not take part in the competitions yet. A new pool will be created.

These referees, who will be included in the VAR candidate referee pool, will be assigned to AVAR2 duty in Spor Toto Super League starting this week. It is aimed that the AVAR2 referees to be assigned will gain experience by increasing the number of matches and better prepare for the next season."

VAR is coming to Spor Toto 1st League

VAR is coming to Spor Toto 1st League

What is VAR? What does VAR mean?

Video Assistant Referee (VAR)

The VAR (Video Assistant Referee) system includes many screens and cameras recording from different angles in a room outside the field during a football match, and the referee and technical staff team following the match. These people help the middle referee to take the closest decision to the right in the decisions that he cannot see clearly or have difficulty in interpreting while the match is going on. In this direction, FIFA launched the "VAR", that is, "Video Assistant Referee" application. It was first used in the France-Italy friendly match in 2016, and for the first time in the 2017 FIFA Confederations Cup as an official and major organization.

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Video Assistant Referee

VAR

Spor haberleri