MUĞLA TEMSİLCİLERİ HABERLERİ

GENEL SPOR HABERLERİ

Spor Haberleri 1
HABER

Stadyumlara tam kapasite seyirci alınacak

09.11.2021 tarihinden itibaren geçerli

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 28 Ekim 2021 - Stadyumlara tam kapasite seyirci alınacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 9 Kasım 2021 itibariyle trübünlere yüzde 100 kapasite seyirci alınacağını açıkladı.

TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

Stadyumlara tam kapasite ile seyirci alınması hakkında

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu'nun aşağıda yer alan görüş ve önerileri doğrultusunda tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, 09.11.2021 tarihinden itibaren oynanacak profesyonel müsabakalarda stadyumlara %100 kapasite ile seyirci alınmasına karar vermiştir.

TFF Sağlık Kurulu’nun stadyumlara %100 kapasite ile seyirci alınmasına ilişkin TFF Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen görüşü şu şekildedir:

"T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 07.09.2021 tarihinde 12 yaş ve üstü kişilere aşı hakkı tanınması ile beraber başlayan 60 günlük sürenin tamamlanacağı 09.11.2021 tarihinde 12-17 yaş arası kişiler de aşı takvimini tamamlama imkânına sahip olacaklardır.

Bu sebeple 09.11.2021 tarihinden itibaren tribünlere seyirci olarak yaş ayrımı yapılmaksızın sadece T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen aşılardan en az iki doz aşı olanlar ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olarak aşı takvimini tamamlamış olanlar ile Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişilerin "Müsabakalarda Uygulanacak Covid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimat" ile belirlenen Stadyumlara Giriş Şartlarına uygun olarak stadyumlara tam (%100) kapasite ile seyirci alınması uygun bulunmuştur.

Stadyumlara tam kapasite ile seyirci alındığında oluşabilecek bulaş riskini en düşük seviyede tutmak amacı ile 09.11.2021 tarihinden itibaren tüm müsabakalara hangi yaş grubunda olursa olsun aşı takvimini tamamlamamış kişilerin alınmaması toplum sağlığında risk yönetimi açısından uygun olacaktır. Dolayısı ile 09.11.2021 tarihinden itibaren lig müsabakalarına artık PCR testi ile seyirci alınması söz konusu olmayacaktır.

Tüm bunlarla birlikte mevsimsel grip olgularının arttığı bu dönemde, hem Covid-19 hem de gripten korunmak için pandemi ile mücadelede elimizdeki en önemli silah olan aşılanma yanında her alanda olduğu gibi tribünde de maske (stadyuma girişten çıkışa kadar maskenin çıkarılmaması), mesafe (seyircilerin kendi koltuklarında oturması ve tezahürat ile gol sevinci sırasında bulaş riski yaratacak şekilde mesafe kuralını bozmamaları) ve hijyene azami özen gösterilmesinin çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak doğru olacaktır."

Futbol, arşiv - GHA

Futbol, arşiv - GHA

ENGLISH

Full capacity spectators will be taken to the stadiums

The Turkish Football Federation (TFF) announced that as of November 9, 2021, 100 percent capacity spectators will be taken to the stands.

TFF's statement on the subject is as follows;

About taking spectators to the stadiums at full capacity

The Turkish Football Federation Board of Directors has decided to admit spectators with 100% capacity to the stadiums in professional competitions to be played as of 09.11.

The opinion of the TFF Health Board regarding the admission of spectators to the stadiums with 100% capacity, accepted by the TFF Board of Directors, is as follows:

"People aged 12-17 will also have the opportunity to complete the vaccination schedule on 09.11.2021, when the 60-day period, which started with the granting of the right to vaccination by the Ministry of Health on 07.09.2021, to persons aged 12 and over.

For this reason, as of 09.11.2021, only T.R. Those who have at least two doses of vaccines accepted by the Ministry of Health or who have had the Covid-19 disease, T.R. Those who have completed the vaccination schedule as one dose of the vaccines provided by the Ministry of Health and those who have had the Covid-19 disease but have not passed 180 days can enter the stadiums at full (100%) capacity in accordance with the "Instruction on the Covid-19 Measures to be Applied in Competitions". spectators were found appropriate.

In order to keep the risk of contamination at the lowest level when spectators are taken to the stadiums at full capacity, it will be appropriate in terms of risk management in public health that people who have not completed the vaccination calendar, regardless of their age group, should not be admitted to all competitions as of 09.11.2021. Therefore, as of 09.11.2021, it will no longer be possible to take spectators to league matches by PCR test.

In addition to vaccination, which is the most important weapon we have in the fight against the pandemic in order to protect against both Covid-19 and the flu, in this period when seasonal flu cases are increasing, masks in the stands (the mask is not removed from the entrance to the stadium until the exit), distance (the spectators wear their own seats) It would be right to emphasize once again that it is very important to sit down and not break the distance rule in a way that creates the risk of contamination during cheers and goal celebrations) and to pay maximum attention to hygiene.

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Stadyumlara tam kapasite seyirci alınacak

Full capacity spectators will be taken to the stadiums

Spor haberleri