Spor Haberleri 1
HABER

Bölgesel Amatör Ligi 17 Nisan’da başlayacak

SPOR HABERLERİ

Türkiye Futbol federasyonu açıkladı

Ve nihayet karar açıklandı

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 26 Şubat 2021 - Bölgesel Amatör Ligi 17 Nisan’da başlayacak

Futbolda amatör liglerle ilgili TFF'den beklenen karar sonunda açıklandı. Bölgesel amatör ligler 17 Nisan 2021 günü başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2020 yılı Mart ayından bu yana oynanmayan amatör liglarle ilgili kararını sonunda açıkladı. Buna göre 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig 17 Nisan'da başlayacak ve 52 gruptan oluşacak olup, gruplarda yer alacak takım sayılarına göre iki veya üç devreli lig usulü olarak karşılaşmalar oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nin kararı aşağıda;

Bölgesel Amatör Ligi 17 Nisan’da başlayacak

Bölgesel Amatör Ligi 17 Nisan’da başlayacak

"2020-2021 Sezonu Amatör Futbol Ligleri ile ilgili kararlar açıklandı - 26.2.2021

Covid-19 salgını nedeniyle amatör futbol sahalarının antrenman ve müsabakalara kapatılması ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle amatör futbol müsabakalarının oynatılması ile ilgili bir takvim oluşturulamamıştı.

Gelinen süreçte Türkiye Futbol Federasyonu, futbol sezon takviminin daralmasını da dikkate alarak 2020-2021 sezonunda yerel amatör futbol liglerinin oynatılmamasına, bununla birlikte şartların uygun olması, ilgili kurum ve kuruluşların onay vermesi halinde sadece Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının oynatılmasına karar verdi.

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak aynı il veya birbirine yakın il takımlarının aynı gruplarda yer alması esasına dayalı belirlenecek gruplandırma sistemi ile grup müsabakaları ve bölge birinciliği müsabakaları yaklaşık 15 haftalık bir sürede tamamlanacak.

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig 52 gruptan oluşacak olup, gruplarda yer alacak takım sayılarına göre iki veya üç devreli lig usulü olarak karşılaşmalar oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım 9 ayrı tarafsız grup merkezinde müsabakalarını oynayacak ve 9 bölgenin birincileri TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.

Müsabakalar 17-18 Nisan 2021 tarihlerinde başlatılacak. Grupların oluşumu ve 2020-2021 sezonu ayrıntılı BAL Statüsü önümüzdeki günlerde açıklanacak olup, grupların açıklanması sonrası grup kuraları ve fikstür çekimi yapılacak."

Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya TIKLAYIN;

https://www.tff.org/default.aspx?pageID=470&ftxtID=34643

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig maç sonuçları ve puan tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Türkiye Futbol Federasyonu

BAL, SAL

Spor haberleri