Spor Haberleri 1
HABER

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Bodrum'dan geçecek

SPOR HABERLERİ

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Turun son etabı Bodrum'dan başlayacak

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 21 Şubat 2021 - Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Bodrum'dan geçecek

Geçen yıl koronavirüs salgını yüzünden ilk kez kesintiye uğrayan 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 11 Nisan’da Kapadokya’da başlayıp, 18 Nisan’da Kuşadası’nda sona erecek.

Bu yıl 7. Etap Marmaris-Turgutreis, 8. Ve son etap ise Bodrum – Kuşadası olarak gerçekleşecek.
Geçen yıl koronavirüs salgını yüzünden yapılamayan 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Dünya Bisiklet Birliği'nin ilk kez uyguladığı Pro Seriler kategorisinde bu yıl Nisan ayında düzenlenecek.

Son yıllarda 6 etap olarak koşulan turda bu sene 8 etaplık mücadele yaşanacak.

Kapadokya - Kapadokya etabıyla başlayacak yarışta, toplam bin 347 kilometre kat edilecek. Organizasyonun üçüncü gününde turun en uzun etabı olan Beyşehir - Alanya arasındaki 218 kilometrelik parkur geçilecek.

Dördüncü gün, organizasyonun en kısa etabı kat edilecek. Bisikletçiler, Fethiye - Marmaris arasında 137 kilometre pedal basacak.

Altıncı gün ise bisikletçiler 182 kilometrelik Marmaris – Turgutreis etabında ter dökecek. 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, son etap olan 162 kilometrelik Bodrum – Kuşadası etabı ile son bulacak.

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 1

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Geçen yıl salgın nedeniyle ertelenen 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun yeniden Bodrum etabının olmasını sevinçle karşıladıklarını belirten AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen şunları söyledi;

Ülkemizin eşsiz güzellikleri arasında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, bu yıl Bodrum’a da gelecek. Dünyada bir çok önemli kanalda canlı olarak yayınlanan bu yarış hem ülkemizin, hem de Bodrum’un tanıtımına büyük katkı sağlayacak. Nisan ayında hep birlikte 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun keyfini yaşayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Spor haberleri