Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi depo oldu

Gümüşlük | Haber | News


Yalcin Cakir Youtube

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 18.03.2022 / Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi depo oldu

Bodrum Belediyesi Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi kapatılarak, belediye çay bahçesine depo yapıldı.

Gümüşlüğün önemli kültürel markalarından, sergiler ve etkinliklerin düzenlendiği, kültür sanat yaşamında dünyaca tanınan mekanlardan olan Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi kapatılarak Bodrum Belediyesi tarafından işletilen çay bahçesine depo yapıldı.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi depo oldu

Sökülen tabela, arşiv - GHA

Resim, el sanatları, heykel, seramik, cam, deri ve benzseri sanat sergilerine, sanatçılara senelerce ev sahipliği yapan, sanatçıların hem eserlerini sergileyip hem de satma imkanı buldukları mekan sessiz sedasız malzeme deposu yapıldı. Mekanın girişinde ki "Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi" tabelası sökülerek yerine Bodrum Belediye A.Ş.logolarının da yer aldığı "mal kabul" ve "depo" tabelaları asıldı.

Her sene ilkbahardan kış aylarına kadar onlarca sergiye ve sanat faaliyetine ev sahipliği yapan mekanın kapısına demir bir kapı daha eklenip kilit vuruldu.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi depo oldu 2

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi depo oldu

Kültür ve sanat faaliyetlerine ayırdığı bütçe ve verdiği önemle bilinen Bodrum Belediyesi'nin Gümüşlüğe yönelik bu tasarrufunu vatandaşlar da şaşkınlıkla karşıladı.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi depo oldu 1

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi depo oldu

G.R. Notu;

Bodrum Belediyesi, ilgili müdürlükler, belediye meclisi üyeleri, belediye başkan yardımcıları, Gümüşlük muhtarı ya da Gümüşlük mahallesinden seçilenlerin yanıtlarını eksiksiz, sansürsüz yayınlayacağız ve yanıt alana kadar soracağız. Sorumuz şu;

"Neden?"

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi depo oldu 4

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi depo oldu (Sol: Önce - Sağ: Şimdi - Mart 2022)

ENGLISH

Gümüşlük Culture and Art House became a warehouse

Bodrum Municipality Gümüşlük Culture and Art House was built as a warehouse for the municipality tea garden.

Gümüşlük Culture and Art House, which is one of the important cultural brands of Gümüşlük, one of the places where exhibitions and events are held and known in the culture and art life, was closed and a warehouse was built in the tea garden operated by the Bodrum Municipality.

The venue, which hosted painting, handicrafts, sculpture, ceramics and similar art exhibitions for years, and where artists had the opportunity to both exhibit and sell their works, quietly became a material warehouse. The "Gümüşlük Culture and Art House" sign at the entrance of the venue was removed and replaced with "goods acceptance" and "warehouse" signs.

An iron door was added to the door of the venue, which hosts dozens of exhibitions and artistic activities from spring to winter every year, and was locked.

Gümüşlük Culture and Art House became a warehouse

Gümüşlük Culture and Art House became a warehouse

We will answer all the answers from the headman of GHümüşlük, the members of the municipal council elected from this neighborhood, the deputy mayors, the municipal administrators or the administrators responsible for culture and arts here, as "uncensored". Citizens were also surprised by this saving of Bodrum Municipality, which is known for the budget and importance it allocates to cultural and artistic activities.

TAGS:

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi

Bodrum Belediyesi

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.