Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil doğru haber...

English News

Bodrum Municipality City Theater opens its curtains - CLICK

 

48haber.com.tr

Paylaş


48 Haber Ajansı (GHA) - 12 Kasım 2023 - Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor / Bodrum Municipality City Theater opens its curtains

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu yeni sezona “Limonata” oyunu ile Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde “Merhaba” diyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 2023 – 2024 tiyatro sezonuna 17 Kasım’da girecek.

17 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Nurol Kültür Merkezi’nde izleyicisiyle buluşacak olan romantik komedi türündeki Limonata’da Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman rol alacak.

Levent Tülek’in yazıp Ali Şahin’in yönettiği, müziklerini Feridun Düzağaç’ın yaptığı Limonata’nın ilk gösterimi (prömiyer) ücretsiz olacak.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kültür ve sanat kenti Bodrum’da Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun çok kıymetli oyunlar sergilediğini söylerken yeni dönemin bol seyircili geçmesini diledi. Başkan Aras, şöyle devam etti:

"Kentimizde devam eden 1. Uluslararası Tiyatro Festivali kentimize ayrı bir soluk getirirken Belediye Şehir Tiyatromuzun da oyunlar sergilemeye başlaması Bodrum’da sanatın ne kadar önemsendiğinin bir göstergesidir. Bizler sanatı, halkımıza sunduğumuz asli görevlerimizden biri olarak görüyoruz. Çünkü Ulu Önder’imizin de dediği gibi ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ Bu nedenle de kültür ve sanatın kentimizde her zaman var olması için elimizden geleni yapacağız.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu perdelerini açıyor

LİMONATA

Yaşam Mutlu Sonla Bitmeli

Aşk nedir? Kime âşık olunur mesela? Var mı bunun bir kriteri? Ait olduğunuz yer şu an olduğunuz yer mi? Fazlalıklarınızdan kurtulmak için ne olmalı? Kendi doğrularınızla mı yaşıyorsunuz mesela? Belki de bazı şeyleri kazanmak için önce bazı şeyleri kaybetmek gerekiyordur. İnsan bazen ne istediğini bilemez ama ne istemediğinden emindir. Mutsuzluk mesela… Yüzleşmek, herkesten önce kendinle yüzleşmek, başlangıçların belki de en makbulüdür. Yaşam bazen hiçbir şey yolunda gitmiyorken yoluna girer.

Yazan: Levent Tülek

Yöneten: Ali Şahin

Oynayanlar: Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman

Dijital Oyuncular: Bay J, Ahmet Çevik, Berrin Akdeniz

Yardımcı Yönetmen: Barış Hayta

Reji Asistanı: Sinem Kurt

Dekor: Duygu Şen Benvetista / Serkan Aktü

Işık Tasarım: Murat Uzun

Efekt Tasarım: Mustafa Kalaycıoğlu

Afiş Tasarımı: Şahin Tuhan

Fotoğraf: Sinem Kurt

Müzik: Feridun Düzağaç

Genel Sanat Yönetmeni: Filiz Çevik

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

 

ENGLISH

Bodrum Municipality City Theater opens its curtains

Bodrum Municipality City Theater will start the new season with the play "Lemonade" at the Bodrum Municipality City Theater Stage with "Hello!" says.

Bodrum Municipality City Theater (BBŞT) will enter the 2023 – 2024 theater season on November 17.

Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman will star in the romantic comedy Lemonade, which will meet the audience at Nurol Cultural Center on Friday, November 17 at 20.00.

The first screening (premiere) of Lemonade, written by Levent Tülek, directed by Ali Şahin and composed by Feridun Düzağaç, will be free.

Bodrum Mayor Ahmet Aras said that the Bodrum Municipality City Theater performed very valuable plays in Bodrum, the city of culture and arts, and wished that the new period would have a large audience. President Aras continued as follows:

"One of the nation's lifeblood artless rest is cut off."

“While the 1st International Theater Festival, which continues in our city, brings a breath of fresh air to our city, the fact that our Municipal City Theater has started to perform plays is an indication of how important art is in Bodrum. We see art as one of our primary duties to our people. Because, as our Great Leader said, 'A nation without art means one of its lifeblood has been severed.' Therefore, we will do our best to ensure that culture and art always exist in our city.”

LEMONADE

Life Must Have a Happy Ending

What is love? For example, who do you fall in love with? Is there a criterion for this? Is where you belong right now? What should happen to get rid of your excess? For example, do you live by your own truths? Maybe in order to gain some things, you have to lose some things first. Sometimes a person does not know what he wants, but he is sure of what he does not want. Unhappiness, for example... Confronting yourself, facing yourself before anyone else, is perhaps the most acceptable of beginnings. Life sometimes works out when nothing is going right.

Written by: Levent Tülek

Directed by: Ali Şahin

Actors: Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman

Digital Cast: Bay J, Ahmet Çevik, Berrin Akdeniz

Assistant Director: Barış Hayta

Directing Assistant: Sinem Kurt

Decoration: Duygu Şen Benvetista / Serkan Aktü

Light Design: Murat Uzun

Effect Design: Mustafa Kalaycıoğlu

Poster Design: Şahin Tuhan

Photo: Sinem Kurt

Music: Feridun Düzağaç

General Art Director: Filiz Çevik

Mugla News

TAGS;

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Bodrum

Bodrum Haberleri