Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bu rakamlar doğru mu; 77 plaja, 22 cankurtaran!..

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil doğru haber...

English News

77 beaches, 22 lifeguards!.. - CLICK

 

48haber.com.tr

Paylaş


48 Haber Ajansıı (GHA) - 12.07.2023 - Bodrum Belediyesi sezon çalışmalarını duyurdu. Ancak o duyuruda bir detay "çok dikkat" çekti; "77 halk plajına, 22 cankurtaran..."

Bodrum'da her sezon öncesi, sezon sürerken ve sezon sonrası şikayet konusu olan hala daha sosyal medya gruplarında ilk sıralarda paylaşılan halk plajlarının temizlik, bakım ve belediye hizmetleri konusunda Bodrum Belediyesi basın açıklaması yayınladı.

Bodrum Belediyesi plaj açıklaması, Temmuz 2023 - 48 Haber Ajansı

Bodrum Belediyesi plaj açıklaması, Temmuz 2023 - 48 Haber Ajansı

Belediye'nin verdiği hizmetlerin görseller eşliğinde duyurulduğu basın açıklamasında çok ilginç bir bilgi bizzat belediye tarafından duyuruldu. Açıklamaya göre, "11 mavi bayraklı plajın da aralarında bulunduğu toplam 77 plajda, 22 cankurtaran" görev yapıyor. Yani bu açıklamaya göre çok sayıda plajda cankurtaran yok. Matematik hesabıyla (eğer rakamlarda bir yanlışlık yoksa) ve her plajda 1 cankurtaran var ise 55 plajda cankurtaran bulunmuyor.

Bu rakamlarda yanlışlık varsa ve/veya Bodrum Belediyesi'nin düzeltme göndermesi halinde hemen yayınlayıp Bodrum'da halk plajlarını kullanan vatandaşları bilgilendireceğiz.

Bodrum Belediyesi plaj açıklaması, Temmuz 2023 - 48 Haber Ajansı 3

Bodrum Belediyesi plaj açıklaması, (Belediye resmi web sitesi sayfası) Temmuz 2023 - 48 Haber Ajansı

Belediye basın duryuru şöyle;

"Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, yarımada genelinde vatandaşların plajlardan ve denizden rahat bir şekilde faydalanabilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, 11 mavi bayraklı plajın da aralarında bulunduğu toplam 77 plajda, 22 cankurtaran ve temizlik personeliyle birlikte günlük çalışmalarını gerçekleştiriyor. Plajlara vatandaşların ücretsiz kullanabileceği 2 binin üzerinde şemsiye yerleştirildi.

Soyunma kabinlerinin bakımını yapmak, cankurtaran kulelerini yenilemek, denizde şamandıra çekmek ve plaj alanında tesviye çalışmalarını tamamlamak gibi önemli faaliyetleri de gerçekleştiren ekipler, temizlik ve bakım çalışmalarını da rutin olarak denetleniyor.

Şemsiyelere Zarar Veriliyor

Belediye ekipleri tarafından bazı plajlarda şemsiyelere zarar verildiği, yeni şemsiyelerin çalındığı veya eskileriyle değiştirildiği tespit edildi. Konu ile ilgili belediye yetkilileri, vatandaşlardan şemsiyelere zarar verilmemesi ve daha sorumlu bir tavır sergilenmesi yönünde desteklerini beklediklerini ifade ettiler.

Cankurtaranlar Hayat Kurtarıyor

Plajlarda görevli cankurtaranlar tarafından 10 boğulma vakasına müdahale edilirken riskli yaş gruplarında bulunan ve riskli bölgelerde yüzen vatandaşlara da uyarılar yapılıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediye olarak plajlarda güvenli ve temiz bir ortam sağlamak için büyük bir özveriyle çalıştıklarını ifade ederken, 'Vatandaşlarımızın da bu çabalara destek vererek plajları temiz tutmaları ve ekipmanlara zarar vermemeleri önemli. Bodrum'un güzelliklerinden faydalanırken çevreye ve başkalarına saygı göstermek, keyifli ve güvenli bir yaz sezonu yaşamamızı sağlayacak' diye konuştu."

Bodrum Belediyesi plaj açıklaması, Temmuz 2023 - 48 Haber Ajansı 2

Bodrum Belediyesi plaj açıklaması, Temmuz 2023 - 48 Haber Ajansı
Görseller Bodrum Belediyesi basın bülteninden alıntıdır.

48haber.com.tr

ENGLISH

77 beaches, 22 lifeguards!..

Bodrum Municipality has announced its seasonal activities. However, one detail in that announcement drew "a lot of attention"; "77 public beaches, 22 lifeguards..."

Bodrum Municipality has issued a press release on the cleaning, maintenance and municipal services of the public beaches, which are still the subject of complaints before, during and after the season in Bodrum, which are shared at the top of the social media groups.

A very interesting information was announced by the municipality in the press release where the services provided by the municipality were announced with visuals. According to the statement, "22 lifeguards" are on duty at 77 beaches, including 11 blue flag beaches. So, according to this statement, many beaches do not have lifeguards. By mathematical calculation (if there is no mistake in the numbers) and there is 1 lifeguard at each beach, there are no lifeguards at 55 beaches.

77 beaches, 22 lifeguards!..

77 beaches, 22 lifeguards!..

The municipal press release is as follows;

"Bodrum Municipality Support Services Directorate teams continue to work to ensure that citizens across the peninsula can enjoy the beaches and the sea comfortably.

The teams carry out their daily work with 22 lifeguards and cleaning staff at 77 beaches, including 11 blue flag beaches. Over 2,000 umbrellas have been placed on the beaches that citizens can use free of charge.

The teams, which also perform important activities such as maintaining the changing cabins, renewing the lifeguard towers, pulling buoys in the sea and completing the leveling works in the beach area, are also routinely inspected for cleaning and maintenance works.

Umbrellas Are Damaged

It was determined that umbrellas were damaged on some beaches, new umbrellas were stolen or replaced with old ones by the municipality teams. Municipal officials on the subject stated that they expect the support of the citizens in order not to damage the umbrellas and to display a more responsible attitude.

Lifeguards Save Lives

While 10 drowning cases are intervened by the lifeguards on the beaches, warnings are also given to citizens in risky age groups and swimming in risky areas.

Bodrum Mayor Ahmet Aras stated that as the municipality they work with great devotion to provide a safe and clean environment on the beaches, 'It is important that our citizens also support these efforts, keep the beaches clean and not damage the equipment. Respecting the environment and others while enjoying the beauties of Bodrum will enable us to have a pleasant and safe summer season."

Mugla News

TAGS;

Bodrum halk plajları

Bodrum cankurtaran

Bodrum Haberleri