Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

BKK Kadın Meclisi Mahalle Sözcüleri toplandı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil doğru haber...

English News

BKK Women's Assembly Neighborhood Spokespersons gathered - CLICK

 

48haber.com.tr

Paylaş


48 Haber Ajansıı (GHA) - 20.06.2022 - BKK Kadın Meclisi Mahalle Sözcüleri toplandı

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından “Kadınlar Bugünü ve Geleceklerini Konuşuyor” başlığıyla buluşma gerçekleşti. Alınan kararlar haberde...

17 Haziran’da Ortakent Müsgebi Düğün Salonunda gerçekleşen buluşmaya Bodrum Kent Konseyi Mahalle Sözcüleri, STK’lar ve mahalleli kadınlar katıldı.

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisinden Fethiye Kızak, Bodrum Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün kurulmasında Bodrumlu kadınların tarihe geçtiğini belirtti. Kızak konuşmasını şöyle sürdürdü;

BKK Kadın Meclisi Mahalle Sözcüleri toplandı 2

BKK Kadın Meclisi Mahalle Sözcüleri toplandı - Görsel Bodrum Belediyesi

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak 2017 yılından bugüne devam ettirdiğimiz kadın buluşmaları aynı zamanda, evlerimizde, mahallemizde kısacası Bodrum'un 56 mahallesinde yaşadığımız ya da yaşayabileceğimiz sorunlara çözüm bulma ve birlikte hayatlarımızı iyileştirmek içindi. Bununla da yetinmeyip her yerde ve her alanda var olabilmek için başlattığımız yan yana gelebilme ve konuşabilme sayesinde, Bodrum'da biz kadınlar için birçok ilklerin yapılabilmesini sağladık.

Bodrum Kadın Dayanışma Derneğinden Figan Erozan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda Erozan, “Bugün Bodrum'da artık, Toplumsal Cinsiyet Eşitlik Komisyonumuz, Bodrum Belediyesi Kadın Danışma Merkezimiz, Şiddete Karşı Tutum Belgemiz, Kadın Sığınağımız, Yoksulluğu Önleme Birimimiz, Yerel Eşitlik Eylem Planımız Halikarnas Gazetesinde ‘Kadın Sayfamız’ ve tüm bu hizmetleri daim kılacak bir Kadın Müdürlüğümüz var” dedi.

BKK Kadın Meclisi Mahalle Sözcüleri toplandı 3

BKK Kadın Meclisi Mahalle Sözcüleri toplandı - Görsel Bodrum Belediyesi

Toplantı sonrası Bodrum Belediyesi adına özel bir işletmeden gönderilen basın duyurusu metninde kararlar şu şekilde sıralandı;

. Biz kadınlar bir araya gelince ve birlikte konuşup yol aldıkça yapamayacağımız hiçbir şey yok.

. Tüm bunları bir araya gelerek, mahalle kadın meclisleri kurarak, kurduğumuz meclisler de kadın sözcüler seçerek ve sözümüzü Belediye Başkanı Ahmet Aras ile periyodik toplantılar ile çözümlerin uygulanmasını sağlayarak yaptık.

. Dolayısıyla periyodik toplantılara devam etmek; Kadın özgürlüğünü tanıyan ve bunu koşulsuz bir hak olarak gören siyasetçilerin desteklenmesi biz kadınlar açısından olmazsa olmaz bir politik duruştur.

. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın kadın politikalarının önünü açan ve kadınlarla birlikte belediye hizmetlerini ve politikalarını destekleyen bir belediyecilik anlayışı ile yerel yönetim politikalarında kadınların aktif katılımını sürdürmek.

. Kadın Meclisi, Bodrum’da var olan 56 mahalleyi kapsayacak şekilde mahallelerin eşitlenmesi için gerekli çalışmalarına devam etmektedir.

. "Kadınlar Birlikte Güçlü" demek bu buluşmanın en temel vurgusu oldu.

BKK Kadın Meclisi Mahalle Sözcüleri toplandı 4

BKK Kadın Meclisi Mahalle Sözcüleri toplandı - Görsel Bodrum Belediyesi

48haber.com.tr

ENGLISH

BKK Women's Assembly Neighborhood Spokespersons gathered

The meeting was held by the Bodrum City Council Women's Assembly with the title "Women Talking About Their Present and Their Future". In the news with the decision taken...

Bodrum City Council Neighborhood Spokespersons, NGOs and women from the neighborhood attended the meeting held at Ortakent Müsgebi Wedding Hall on 17 June.

Fethiye Kızak from the Bodrum City Council Women's Assembly stated that the women of Bodrum made history in the establishment of the Directorate of Women and Family Services.

As the Bodrum City Council Women's Assembly, the women's meetings that we have been continuing since 2017 were at the same time, to find solutions to the problems we live in or may experience in our homes, in our neighborhood, in short, in the 56 neighborhoods of Bodrum, and to improve our lives together. Not content with this, we have enabled many firsts for women in Bodrum, thanks to the ability to come together and talk, which we started in order to exist everywhere and in every field.

At the meeting moderated by Figan Erozan from Bodrum Women's Solidarity Association, Erozan said, “Today, our Gender Equality Commission, Bodrum Municipality Women's Counseling Center, Attitude Document Against Violence, Women's Shelter, Poverty Prevention Unit, Local Equality Action Plan are in Halikarnas Newspaper. We have a 'Women's Page' and a Women's Directorate that will make all these services permanent” said.

In the press release text sent from a private enterprise on behalf of Bodrum Municipality after the meeting, the decisions were listed as follows;

. As long as we women come together and talk and move forward, there is nothing we cannot do.

. We did all this by coming together, establishing neighborhood women's councils, choosing women spokespersons in the councils we established, and ensuring the implementation of solutions through periodic meetings with Mayor Ahmet Aras.

. Therefore, to continue periodic meetings; Supporting politicians who recognize women's freedom and see it as an unconditional right is an indispensable political stance for us women.

. To continue the active participation of women in local government policies with a municipal understanding that paves the way for Bodrum Mayor Ahmet Aras's women's policies and supports municipal services and policies together with women.

. The Women's Council continues its efforts to equalize the neighborhoods in a way to cover 56 existing neighborhoods in Bodrum.

. Saying "Women are Strong Together" was the main emphasis of this meeting.

Mugla News

TAGS;

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri