Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum için "acilen" deprem etüdü çağrısı - VIDEOLU HABER

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Aras ve ekibi deprem bölgesinden döndü

English News

Immediate" call for earthquake study for Bodrum - CLICK

 

48haber.com.tr

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.02.2023 - Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgeye giden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ilçeye döndü. Aras, "Bodrum’da acilen depremsellik etütlerinin yapılması gerekir" dedi. VİDEOLU HABER

Video haberde

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin hemen ardından bölgeye giden ve deprem bölgesindeki halka yardımların ulaştırılması için Bodrum Belediyesi Hatay-Arsuz Dostluk Kenti kurulmasını koordine eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, beraberindeki gönüllü grup ve bazı belediye personelleri ile birlikte Bodrum’a döndü.

Bodrum Belediyesi toplantı salonunda, basın toplantısı düzenleyen Aras, "Orada çok büyük bir yıkımla karşılaştık. Antakya diye bir şey kalmamış. Çok büyük bir alan. Arama kurtarma çalışmaları yapmak kolay değil. İğneyle kuyu kazılıyor. Çocuk, genç, yaşlı, engelli herkes sokaktaydı" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’dan bölgeye yapılan yardımları da ayrıntılı olarak anlattığı bilgilendirme toplantısında, mobil mutfaklar kurduklarını, çadır kurulumları yaptıklarını ve Bodrum’dan gönderilen hiçbir yardımın heba olmadığını söyledi. Bin 500 kişi kapasiteli 400’e yakın konteyner kurulum çalışmalarının da sürdüğüne dikkat çeken Aras konuşmasını şöyle sürdürdü;

Bodrum için "acilen" deprem etüdü çağrısı 2

Bodrum için "acilen" deprem etüdü çağrısı

"Belediye olarak 200 civarında mağdur vatandaşı Bodrum’da misafir ediyoruz. Şu an Bodrum’da depremzede 7 bin kişi var. Bundan sonrası için devletimiz bir an önce kalıcı destekler yapmalı çünkü konu, boyutu sebebiyle belediyeyi aşıyor. Millet olarak, devlet olarak bu afetin de altından kalkacağımızı düşünüyoruz."

Bodrum'da deprem etüdü

Bodrum’un da deprem bölgesi olduğunun altını çizen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şunları söyledi;

VIDEO

"Bodrum’da acilen depremsellik etütlerinin yapılması gerekir. TMMOB ve diğer inisiyatiflerle toplanmalı ve iş birliğinde çalışmalar yürütmeliyiz. Bu, tek başına yapılabilecek bir şey değil. Depremsellik raporlarını bir an önce hazırlamalıyız. Olası bir depremde hizmet verebilmek için önce kamu binalarının sağlam olması gerekir. Bu nedenle kendi binamız ile ilgili çalışmalar da yapmalıyız."

"Devletimizin emrindeyiz"

Bodrum'da deprem yardımlarının duyurusu, toplanması, dağıtımı ve koordinesi sırasında yaşanan gelişmelerin hatırlatılması üzerine Aras, "Belediye, Bodrum halkının temsilcisidir. Burada farklı ideolojilere sahip birçok kişinin bulunduğu kolektif bir çalışma var. Valimiz ve kaymakamımız ile her zaman iş birliği ve uyum içinde çalışıyoruz, devletimizin her zaman emrindeyiz" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras basın ve bilgilendirme toplantısının ardından Bodrum’daki otellerde misafir edilen depremzedeleri ziyaret etti.

48haber.com.tr

ENGLISH

"Immediate" call for earthquake study for Bodrum

Bodrum Mayor Ahmet Aras, who went to the region after the Kahramanmaraş-centered earthquake, returned to the district. VIDEO NEWS

The video is at the end of the news

Bodrum Municipality Mayor Ahmet Aras, who went to the region right after the earthquakes in Kahramanmaraş and coordinated the establishment of the Bodrum Municipality Hatay-Arsuz Friendship City in order to deliver aid to the people in the earthquake area, returned to Bodrum with his volunteer group and some municipality personnel.

Aras, who held a press conference at the Bodrum Municipality meeting hall, said, "We encountered a great destruction there. There is no such thing as Antakya. It is a very large area. It is not easy to carry out search and rescue efforts. A well is being dug with a needle. Everyone, children, young, old and disabled were on the street." said.

Bodrum Mayor Ahmet Aras, at the information meeting where he explained in detail the aid made to the region from Bodrum, said that they set up mobile kitchens, set up tents and that no aid sent from Bodrum was wasted. Drawing attention to the ongoing work on the installation of nearly 400 containers with a capacity of 1,500 people, Aras continued his speech as follows;

"Immediate" call for earthquake study for Bodrum

"Immediate" call for earthquake study for Bodrum

"As the municipality, we host around 200 victims in Bodrum. Currently, there are 7 thousand earthquake victims in Bodrum. Our state should provide permanent support as soon as possible, because the issue exceeds the municipality due to its size. As a nation, as a state, this disaster also We think we can handle it."

Earthquake study in Bodrum

Underlining that Bodrum is also an earthquake zone, Bodrum Mayor Ahmet Aras said;

"Seismicity studies should be carried out urgently in Bodrum. We should gather with TMMOB and other initiatives and carry out studies in cooperation. This is not something that can be done alone. We must prepare seismicity reports as soon as possible. In order to serve in a possible earthquake, public buildings must first be sound. For this reason, we should also work on our own building."

"We are at the disposal of our state"

Reminding the developments during the announcement, collection, distribution and coordination of earthquake aid in Bodrum, Aras said, "The municipality is the representative of the people of Bodrum. There is a collective work involving many people with different ideologies. We always work in cooperation and harmony with our governor and district governor. "We are always at the disposal of our state," he said.

After the press and information meeting, Bodrum Mayor Ahmet Aras visited the earthquake victims who were hosted in Bodrum hotels.

Mugla News

TAGS;

Bodrum deprem etüdü

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Haberleri