Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi Hatay Arsuz'da - VIDEOLU HABER

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bin kişilik çadır kent kuruluyor

English News

Bodrum Municipality is in Hatay Arsuz - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14.02.2023 - Bodrum Belediyesi ekipleri Hatay Arsuz da çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri bin kişiye hizmet verecek çadır kent ve aş evinin kurulumu tamamlandığını duyurdu. VİDEOLU HABER

Bodrum Belediyesi, İskenderun ve Arsuz arasında bulunan fuar alanı yanında bin kişiye hizmet verecek çadır kent ve aş evinin kurulumunun tamamlandığını duyurdu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da çalışmalara katıldı ve denetledi.

Belediyenin bilgilendirmesi

Bodrum Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre, 3 mobil mutfak ve Bodrum’dan bölgeye gönüllü olarak giden aşçılar, depremzede vatandaşlara ve arama kurtarma gönüllülerine sıcak yemek hizmeti sağlıyor. Mobil mutfakların yanı sıra çadırlar ve konteynerle genç yaşlı depremzedelerin barınma ihtiyacı karşılanıyor. Bodrum Belediyesi’ne ait ambulans ile birlikte 1 doktor ve 3 sağlık çalışanı da afetzedelere sağlık hizmeti veriyor.

Bodrum Belediyesi'nin adını "Bodrum Belediyesi Hatay-Arsuz Dostluk Kenti" olarak duyurduğu alanda, Bodrum’daki bir özel okulun da destekleriyle okul öncesi eğitim alanı oluşturuldu. Bahçesinde oyun parkı bulunan ve okul öncesi eğitime uygun olan ekipmanları da içeren bölgede, depremzede vatandaşların çocuklarına hizmet edilecek.

VIDEO

Not: Video Bodrum Belediyesi tarafından çekilip, kurgulanıp servis edilmiştir.

Bodrum Belediyesi, bölgeye ulaşan veteriner ekip ile yaralı kedi ve köpeklere müdahale ediyor. 45 araç ve 108 personel ile Arsuz’da hizmetlerini sürdüren Bodrum Belediyesi ekiplerine 120 gönüllü de destek veriyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, afet bölgesindeki gönüllü ve görevli ekiple birlikte bölge halkının yaralarını sarmak için sürdürülen girişimlere katılıyor ve denetliyor.

Not: Görseller Bodrum Belediyesi tarafından servis edilmiştir.

Bodrum Belediyesi Hatay Arsuz'da, 14 Şubat 2023

Bodrum Belediyesi Hatay Arsuz'da, 14 Şubat 2023

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen 48 Haber Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

Bodrum Municipality is in Hatay Arsuz - VIDEOLU NEWS

Bodrum Municipality teams continue their work in Hatay Arsuz. Municipality teams announced that the tent city and soup kitchen that will serve a thousand people has been completed. VIDEO NEWS

Bodrum Municipality announced the completion of the tent city and soup kitchen, which will serve a thousand people, next to the fairground between İskenderun and Arsuz. Bodrum Mayor Ahmet Aras also participated and supervised the works.

Notification of the municipality

According to the information given by Bodrum Municipality, 3 mobile kitchens and cooks who go to the region voluntarily from Bodrum provide hot meals to earthquake victims and search and rescue volunteers. In addition to mobile kitchens, the shelter needs of young and old earthquake victims are met with tents and containers. Along with the ambulance belonging to the Bodrum Municipality, 1 doctor and 3 health workers provide health services to the disaster victims.

A pre-school education area was created with the support of a private school in Bodrum, in the area that Bodrum Municipality announced as "Bodrum Municipality Hatay-Arsuz Friendship City". Children of earthquake victims will be served in the region, which has a playground in its garden and includes equipment suitable for pre-school education.

VIDEO

Note: The video was shot, edited and served by Bodrum Municipality.

Bodrum Municipality intervenes with the injured cats and dogs with the veterinary team that reaches the region. Bodrum Municipality, which continues its services in Arsuz with 45 vehicles and 108 personnel, also provides support to 120 volunteers. Bodrum Mayor Ahmet Aras, together with the volunteer and duty team in the disaster area, participates and supervises the ongoing initiatives to heal the wounds of the people of the region.

Note: Images are provided by the municipality of Bodrum.

Mugla News

TAGS;

Bodrum Belediyesi Hatay Arsuz'da

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Haberleri