Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Usta sanatçı Bodrum'da da anıldı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Fatma Girik mezarı başında anıldı

English News

The master artist was also commemorated in Bodrum - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 28.01.2023 - Sanatçı, siyasetçi, yerel yönetici Fatma Girik, vefatının birinci yıl dönümünde Bodrum'daki mezarı başında anıldı.

Yaşamının son yıllarını Bodrum'da Torba'daki evinde geçiren ve vefatından sonra da burada defnedilen aktrist, eski beleidye başkanı ve aktivist Fatma Girik mezarı başında anıldı.

Anma töreni Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın yurtdışındaki bir toplantıdan dönmesinden sonra sanatçının vefat yıldönümünden 4 gün sonra gerçekleştirildi. Torba Mezarlığında düzenlenen törene Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Torba Mahalle uhtarı Suat Kaya, bazı Bodrum Belediyesi meclis üyeleri, CHP Bodrum İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Ceyhan, Torba Geliştirme Derneği Başkanı Tamer Yöntem katıldı.

Fatma Girik mezar, arşiv - GHA

Fatma Girik mezar, arşiv, 24 Ocak 2022

Avrupa Birliği İklim Değişikliği Uyum Misyonu Koordinasyon toplantıları için Brüksel’de bulunduğundan dolayın 24 Ocak gününde Bodrum’da olamadığını belirten Başkan Ahmet Aras şunları söyledi;

"Fatma Girik'i anmak için, kabrine çiçek bırakmak için, ruhuna bir Fatiha okumak için buraya geldik. Fatma Hanım, Türkiye'nin çağdaşlaşması yolunda, o aydınlık insanlardan bir tanesiydi. Ömrünün sonuna kadar Atatürk sevgisi ile Cumhuriyet ve vatan sevgisi ile yaşadı, var oldu. Hep savunduğu değerler bunlardı ve bizler de onun yolunda, ondan aldığımız feyzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatanımıza, milletimize, ülkemize sahip çıkacağız. Kendisine rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum, mekânı cennet olsun.

Konuşmaların ardından söz alan Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, gerekli veraset işlemleri tamamlandıktan sonra ablasının evini müzeye dönüştürmek istediğini söyledi. Belediye Başkanı Aras, kabir ziyaretinden sonra Torba Mahalle Muhtarlığını ziyaret ederek mahallede yapılan altyapı çalışmaları hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi.

Fatma Girik'in mezarı boş kaldı haberimizi okumak isterseniz TIKLAYIN

https://www.gumuslukrehberi.com/bodrum-haber-835.html

Usta sanatçı Bodrum'da da anıldı

Usta sanatçı Bodrum'da da anıldı

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen 48 Haber Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

The master artist was also commemorated in Bodrum

Artist, politician, local administrator Fatma Girik was commemorated at her grave on the first anniversary of her death.

The actress, former mayor and activist Fatma Girik, who spent the last years of her life in her house in Torba in Bodrum and was buried here after her death, was commemorated at her grave.

The commemoration ceremony was held 4 days after the death anniversary of the artist, after Bodrum Mayor Ahmet Aras returned from a meeting abroad. Fatma Girik's brother Günay Girik, Bodrum Mayor Ahmet Aras, Torba Neighborhood Headman Suat Kaya, some Bodrum Municipality council members, CHP Bodrum District President Başar Bıyıklı, CHP Bodrum Youth Branch President Ferhat Ceyhan, Bag Development Association President Tamer. method joined.

Stating that he could not be in Bodrum on January 24, since he was in Brussels for the European Union Climate Change Adaptation Mission Coordination meetings, President Ahmet Aras said;

"We came here to commemorate Fatma Girik, to leave flowers in her grave, to recite a Fatiha on her soul. Fatma Hanım was one of those bright people on the way to modernize Turkey. She lived with the love of Atatürk, the Republic and the homeland until the end of her life, there is. "These are the values he has always defended, and we will continue to work on his path, with the inspiration we received from him. We will protect our homeland, our nation, our country. I wish him mercy, my condolences to his family, may he rest in heaven."

Fatma Girik's sister Günay Girik, who took the floor after the speeches, said that she wanted to turn her sister's house into a museum after the necessary succession procedures were completed. Mayor Aras visited Torba Neighborhood Headman after his visit to the grave and informed the members of the press about the infrastructure works in the neighborhood.

If you want to read our news, Fatma Girik's grave is empty CLICK

https://www.gumuslukrehberi.com/bodrum-haber-835.html

Mugla News

TAGS;

Fatma Girik

Fatma Girik anması

Bodrum Haberleri