Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

30 Bin Öğrenci Karne Aldı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Akmeşe'den tavsiyeler

English News


30 thousand students received report cards - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.06.2022 - Bodrum'da 114 okulda 29 bin 975 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline başladı. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe önemli mesajlar verdi.

Yurt genelinde milyonlarca öğrenci ve binlerce okulda yaşanan karne heyecanı Bodrum'da da Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Kaymakam Refiki Mücahit Zıvlak, Bodrum Belediye Başkan Vekili Durmuş Turkan, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, şube müdürleri, okul İdarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla Bodrum Profilo Marina İlkokulu'nda gerçekleştirildi.

Bodrum'da karne töreni, 17 Haziran 2022

Bodrum'da karne töreni, 17 Haziran 2022

Bodrum Profilo Marina İlkokulu Müdürü Rıfat Demiroz'un açılışını yaptığı etkinlikte çalışkanlığı ve ürettiği projeler nedeniyle ilçede, "Atom karınca" diye adlandırılan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe bir konuşma yaptı. Akmeşe şunları söyledi;

Altın değerinde öğütler

"Sevgili Öğrencilerimiz, Geleceğimizin teminatı çocuklarımız olarak sizler elbette her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Her biriniz bizim için ayrı bir değer, ayrı bir cevhersiniz. Sizlerin o eşsiz dünyalarınıza, hayallerinize rehberlik etmek biz eğitimciler için bir keyiftir. Esas Olan, bireylerin milli ve manevi duygularını güçlendirerek, kabiliyetine göre yön verip, üretkenliğini desteklemektir. Tüm bu gayretimiz ve inancımızla, hayatınıza bir pencere açıp ufkunuza bir tutam ışık olduysak, ne mutlu bize..."

Tatil sürecinde geçmiş dönemin yorgunluğu atarken, önümüzdeki dönem için de enerji toplamayı ihmal etmeyin diye tavsiyede bulunan Akmeşe konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Değerli Velilerimiz, her Eğitim-Öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de biz eğitimcilere vermiş olduğunuz destek ve öğrencilerimiz adına yapmış olduğunuz gayretli çalışmalarınız bizler için çok kıymetli. Unutmayalım ki karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle öğrencilerimizin karnelerini değerlendirirken onların duygusal yapılarını zedeleyecek, özgüvenlerini kıracak yaklaşımlardan kaçınıp öğrencilerimizi yeni eğitim öğretim yılına hazırlayacak olumlu yönlendirmeler yapınız."

Konuşmasında meslekdaşlarını da unutmayan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, "Kıymetli Meslektaşlarımi baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur' sözünü ilke edinen biz eğitimcilerin; vatanını milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen siz değerli meslektaşlarıma; özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim" dedi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Haziran 2022

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Haziran 2022

Tören programı Profilo Marina İlkokulu ve Profilo Marina Ortaokulu dereceye giren öğrencilerine karne ve ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Ardından Profilo Marina İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Halkoyunu gösterisi sergilendi. Profilo Marina Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları koro dinletisiyle program sona erdi.

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Haziran 2022

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar (solda), Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Haziran 2022

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen Gümüşlük Haber Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

30 thousand students received report cards

29 thousand 975 students in 114 schools in Bodrum started their summer vacation by getting their report cards.

Report card excitement experienced in millions of students and thousands of schools across the country In Bodrum, Bodrum Governor Bilgehan Bayar, District Governor Refiki Mücahit ZIVLAK, Bodrum Deputy Mayor Durmuş TURKAN, Bodrum District Director of National Education Halil İbrahim AKMEŞE, branch managers, school administrators, teachers, students and It was held at Profilo Marina Primary School with the participation of parents.

At the event opened by Profilo Marina Primary School Director Rıfat Demiroz, Bodrum District National Education Director Halil İbrahim Akmeşe, who is called "Atom ant" in the district due to his hard work and the projects he has produced, made a speech. Akşmeşe said:

"Dear Students, As our children, who are the guarantee of our future, you certainly deserve the best of everything. Each of you is a separate value and a separate gem for us. It is a pleasure for us, the educators, to guide your unique worlds and dreams. is to strengthen their emotions, to direct them according to their abilities and to support their productivity. We would be happy if, with all our efforts and belief, we opened a window to your life and became a little light on your horizons..."

Akmeşe, who advised during the holiday period, that you should not neglect to gather energy for the next period while relieving the tiredness of the past period, continued his speech as follows;

"Dear Parents, As in every academic year, the support you have given to us, the educators, and your hard work on behalf of our students are very valuable to us. Let's not forget that report cards are documents that reveal how your children are in their classes, not what kind of person they are. With this awareness, while evaluating the report cards of our students, avoid approaches that will damage their emotional structure and break their self-confidence, and make positive directions that will prepare our students for the new academic year."

Not forgetting his colleagues in his speech
Bodrum District Director of National Education Halil İbrahim Akmeşe said, "My dear colleagues, we, the educators, who adopt the statement of our head teacher Mustafa Kemal Atatürk, 'There is not a single individual to be sacrificed in education'; As individuals, I would like to thank you, my esteemed colleagues, for your devoted and diligent work, who aim to raise students who are equipped to compete with the whole world for their country and nation."

The ceremony program continued with the presentation of report cards and awards to the students of Profilo Marina Primary School and Profilo Marina Secondary School. Then, the folk dance show prepared by Profilo Marina Primary School students was performed. The program ended with the choir performance by Profilo Marina Secondary School students.

Mugla News

TAGS;

Bodrum'da karne şöleni

Karneler alındı

Bodrum Haberleri