Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Satın almayın, sahiplenin çağrısı

English News


Don't buy, call for own - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14.06.2022 - Satın almayın, sahiplenin çağrısı

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, vatandaşları kedi ve köpekleri hem terk etmemeye hem de sahiplenmeye davet etti.

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların yasadışı hayvan satışı yapılan yerlerdeki hayvanları değil Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezlerindeki bütün bakımları ve aşıları yapılmış canları sahiplenmesi çağrısında bulundu. Kimsesiz canların onlara yoldaş olması yolunda bir köprü oluşturduklarını söyleyen yetkililer, hayvan sahibi olmalarının en güvenli yolunun bakım evlerinden sahiplenmek olduğunun altını çizerek vatandaşları bakım evlerine çağırdı.

Bodrum Belediyesi Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezlerinde, 616 köpek ve 297 kedi misafir ediliyor. Merkezlerde veteriner hekimler ve teknikerler tarafından haftada 170 ile 200 arası kısırlaştırma ameliyatı ve 300’e yakın bakım ve muayene gerçekleştiriliyor.

İlgili müdürlük tarafından 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle bin 872 hayvanın kısırlaştırıldığı, 5 bin 142 hayvanın muayeneleri ve bakımlarının yapıldığı, bin 352 hayvanın aşılandığı, 41 hayvanın ise sahiplendirildiği bilgisi
verildi.

Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle tatil için kentimizi ziyaret eden vatandaşların sahip olduğu hayvanlarını ilçeye bıraktığını ve sokaklardaki hayvan popülasyonunu artırdığını belirterek şunları söyledi:

Veteriner İşleri Müdürlüğümüzce, insanlara koşulsuz sevgi sunan
dostların aşı, çipleme ve bakımlarını yaparak tekrar sahiplendirilmesi için yoğun çaba harcıyor. Bu konuda en büyük destekçilerimiz hiç şüphesiz Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu ve kıymetli Veteriner Hekimlerimizdir. Bizlerin önünü açıyor ve desteklerini hiç esirgemiyorlar. Vatandaşlarımızdan da ricamız sahiplenme konusunda daha duyarlı olmalarıdır.

Can dostlardan birini sahiplenmek isteyen vatandaşlar, Bodrum Belediyesi Turgutreis ve Torba Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezlerini arayarak bilgi alabilir. Aynı zamanda https://bodrum.bel.tr/barinak adresinden sahipsiz dostlarımızın ilanları takip edilebilir.

İletişim için;

Bodrum Belediyesi Turgutreis Geçici
Bakımevi: 0 530 232 13 25

Bodrum Belediyesi Torba Geçici Bakımevi: 0 530 232 13
88

Çağrı Merkezi:
444 00 48
Satın almayın, sahiplenin çağrısı

Satın almayın, sahiplenin çağrısı

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen Gümüşlük Haber Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

Don't buy, call to own

Bodrum Municipality Veterinary Affairs Directorate invited the citizens not to abandon and adopt cats and dogs.

Bodrum Municipality Veterinary Affairs Directorate officials called on citizens to adopt all the care and vaccinations in Temporary Nursing Homes and Rehabilitation Centers, not the animals in places where illegal animal sales are made. Saying that they have created a bridge for orphans to become their companions, the authorities underlined that the safest way for them to have animals is to adopt them from nursing homes and called the citizens to nursing homes.

Bodrum Municipality Temporary Nursing Home and Rehabilitation Centers host 616 dogs and 297 cats. Veterinarians and technicians perform 170 to 200 sterilization surgeries and nearly 300 care and examinations per week at the centers.

Information that as of January 1, 2022, 1,872 animals were sterilized by the relevant directorate, 5,142 animals were examined and cared for, 1,352 animals were vaccinated, and 41 animals were adopted.
given.

Mayor Ahmet Aras stated that the citizens visiting our city, especially for the holidays, leave their animals to the district and increase the animal population on the streets, and said:

By our Veterinary Affairs Directorate, offering unconditional love to people. It is making great efforts to re-own the friends by vaccination, chipping and care. Our biggest supporters in this regard are undoubtedly Bodrum. City Council Working Group for the Protection of the Right to Live of Animals and our valuable Veterinarians. They pave the way for us and never give up their support. We also ask our citizens to be more sensitive about ownership.

Citizens who want to adopt one of their dear friends can get information by calling Bodrum Municipality Turgutreis and Torba Temporary Nursing Home and Rehabilitation Centers. At the same time, you can follow the postings of our unclaimed friends at https://bodrum.bel.tr/barinak.

To communicate;

Bodrum Municipality Turgutreis Temporary
Nursing Home: 0 530 232 13 25

Bodrum Municipality Torba Temporary Nursing Home: 0 530 232 13
88

Call center:
444 00 48

Mugla News

TAGS;

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Satın alma sahiplen

Bodrum Haberleri