Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Kaçak döküme ve kaçak yapıya müdahale

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Kumsala kaçak restoran ve mutfak

English News


Intervention of illegal casting and illegal structure - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.05.2022 - Kaçak döküme ve kaçak yapıya müdahale / Intervention of illegal casting and illegal structure

Bodrum'da belediye ormanlık alana kaçak döküm yapan şahsa suç üstü yaptı. Bir işletmenin kumsala yaptığı kaçak ahşap yapılar da yıkıldı.

Gündoğan Mahallesi Karacababa Mevkii Yale Caddesi üzerindeki ormanlık alana inşaat atıkları döküldüğü ihbarı üzerine ekipler inceleme başlattı. Belediye ekiplerince çevreyi kirlettiği iddia edilen şahı tesbip edildi. Şahsa, 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 41/4 maddesi gereğince işlem yapıldı. 13 bin TL idari para cezası uygulanan kişi, ekiplerin gözetiminde inşaat atıklarını bölgeden kaldırdı.

Kaçak döküme ve kaçak yapıya müdahale

Kaçak döküme ve kaçak yapıya müdahale

Turgutreiste yıkım

Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediye Başkanlığı'na Turgutreis sahilinde kamuya ait, halka açık kumsala bir işletme tarafından ahşap malzemelerdeden restoran ve mutfak yapıldığı ayrıca halka açık plajın özelleştirlmek istendiği ihbarı yapıldı. Belediye ekipleri belirtilen noktada araştırma yaptı.

İddialara göre deniz kıyısındaki bir işletme tarafından kaçak ve ruhsatsız şekilde yapılan restoran ve mutfağa ekiplerce müdahale edildi. İşletmenin kendisine plaj yapmak için diktiği iddia edilen palmiyeler de söküldü.

İşletme yetkilileri iddiaları yalanladı ve belediyenin iş makineleriyle ahşap yapılama müdahalesiyle palmiye ağaçlarını sökmesini protesto etti.

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen Gümüşlük Haber Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

Intervention of illegal casting and illegal structure

In Bodrum, the municipality held the person who made illegal dumping in the forest red-handed. Illegal wooden structures built by a hotel on the beach were also destroyed.

The teams started an investigation after the construction wastes were dumped in the forest area on Yale Street in Gündoğan Mahallesi Karacababa Locality. The person who allegedly polluted the environment was identified by the municipality teams. Action was taken against the person in accordance with Article 41/4 of the Misdemeanor Law No. 5326. The person, to whom an administrative fine of 13 thousand TL was imposed, removed the construction wastes from the region under the supervision of the teams.

Turgutreiste demolition

Upon a notification from the Bodrum District Governor's Office and Bodrum Municipality, they investigated the allegations that a restaurant and kitchen were built from wooden materials on the public beach on the Turgutreis coast, and that the public beach was intended to be privatized.

Allegedly, teams intervened in the restaurant and kitchen, which were built illegally and without a license by a business on the seashore. The palm trees that the business allegedly planted to build a beach for itself were also uprooted. Business officials denied the allegations and protested the municipality's removal of palm trees with construction equipment.

---

Başkan Gürün, “Bodrum’un En Az 30 Yıllık Altyapı İhtiyacını Ortadan Kaldırıyoruz”

Bodrum’da bu güne kadar 596 Milyon 390 Bin TL yatırım yaptıklarını ve 1 Milyar 46 Milyon TL’lik yatırımların ise devam ettiğini vurgulayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bu yatırımların yanında en büyük sorunun ise DSİ içme suyu hatları olduğunu söyledi. Gürün, “Muğla bir deprem bölgesi ve irili ufaklı sürekli depremler meydana geliyor. Bu yer kaymaları da DSİ hatlarının sürekli patlamasına neden oluyor. Bu hatların davası devam ediyor. Neden hala sonuçlanmadığını sorgulamak lazım. Çünkü bu hatların uygun olduğuna dair imza atan bürokratlar var. Biz Bodrum ‘un susuz kalmaması için elimizden gelen tüm çalışmayı yapıyoruz. Ayrıca Bodrum için Ahmet Başkanımla birlikte huzur ve iş birliği içinde çalışıyoruz. Daha iyi bir Muğla, daha iyi bir bodrum için çalışmalarımız sürecek” dedi.

Mugla News

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum Kaymakamlığı

Bodrum Haberleri