Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'tan açıklama

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Aras'ın açıklamasının tamamı haberde

English News


tatement by Bodrum Mayor Ahmet Aras - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14.05.2022 - Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'tan açıklama

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras önceki gün Bodrum'da yayın yapan bir yerel internet haber sitesinde yayınlanan kendisinin adının geçtiği bir habere tepki gösterdi. Pazartesi günü yasal yollara başvuracağını belirten Aras basın açıklaması yayımladı. Aras'ın açıklamasının tamamı aşağıda;

"BASIN AÇIKLAMASI

Bodrum Haber Merkezi adlı internet sitesinde, 13.05.2022 tarihinde “BOTAV’IN ŞAİBELİ REKLAMCISINA ÖDÜL GİBİ ATAMA” başlığı ile yayınlanan gerçek dışı habere karşı, Bodrum Belediye Başkanı olmamın yanı sıra, Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı da olmam nedeniyle, tarafımca açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

1- Söz konusu gerçek dışı haberde belirtildiği gibi Bodrum Belediyesi Turizm İnşaat Gıda, Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ. unvanlı şirketimize herhangi bir yönetim kurulu üyesi ataması, YAPILMAMIŞTIR. Söz konusu haberde adı geçen Levent Arkan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın kararıyla bu şirketimizin yeni marka ve konsept oluşturma, reklam, sosyal medya yönetimi ile halkla ilişkiler faaliyetleri konularında, danışmanlık hizmeti vermektedir.

2- Söz konusu gerçek dışı haberde adı geçen Levent Arkan’ın sahibi olduğu Reklamla Tasarım ve Reklam Hizmetleri Ltd. Şirketi ile BOTAV arasında, BOTAV Yönetim Kurulu’nun oy birliği ile almış olduğu karar doğrultusunda; Bodrum’un yeni reklam konseptinin, reklam tasarımlarının ve marka sloganının yaratımı ile BOTAV kurumsal kimliğinin, marka sloganını internet sitesinin ve kurumsal içeriklerinin yeniden yaratımı için sözleşme imzalanmıştır. İşbu sözleşmede yer alan yükümlülükler, sözleşme süresinden önce yerine getirilmiştir ve 3 yıllık danışmanlık hizmetini de içeren bu sözleşme için, Levent Arkan’ın şirketi Reklamla’ya iddia edildiği gibi 1.100.000 TL değil, 416.000 TL + KDV ödenmiştir.

3- Visit Bodrum web sitesi projesi, gerçek dışı haberde belirtildiği gibi Levent Arkan'a ait Reklamla adlı şirketi tarafından değil, Amerika Birleşik Devletleri merkezli 4aLabs (www.4alabs.io) adlı şirket tarafından üstlenilmiş ve tamamlanmıştır. Ulusal ve uluslararası birçok önemli markanın da tercihi olan 4aLabs şirketi ile Visit Bodrum projesinin tasarımı, kodlanması ve çalışır durumda teslimi için, 700.000 TL + KDV tutarındaki bedel üzerinden sözleşme imzalanmıştır. Visit Bodrum projesinin yayına alınmasının ertelenme nedeni ise gerçek dışı haberde iddia edildiği gibi Levent Arkan nedenli gecikmeler değil; sabit ve dinamik içerik hazırlanması, yönetim ofisi personelinin temini ve teknolojik alt yapının hazırlanma sürecinin devam etmesi ile basın lansmanını, açılışını ve reklamlarını, Pandemi süreci sonrasında gerçekleştirme yönündeki kararımızdır.

4-Ortakent Mahallemizde yer alan ve Belediyemize ait olan gayrimenkulde tadilatı devam etmekte olan BOTAV CENTER adlı yeni yönetim merkezimizin yapımında ise sona yaklaşılmıştır. İç mimari tasarım projesi Botav Reklam ve İletişim Direktörü Levent Arkan’ın temin ettiği sponsorluk anlaşması ile Tarkan Önal Design tarafından ÜCRETSİZ olarak üstlenilen BOTAV Center’da BOTAV Yönetim Merkezi, Visit Bodrum Operasyon Merkezi ve 50 kişilik lansman salonu yer almaktadır. Visit Bodrum projemizin lansmanı ve açılışı, BOTAV Center adlı yönetim ve operasyon merkezimizin hizmete girmesinin ardından gerçekleştirilecektir.

5- Visit Bodrum projemizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan hosting hizmeti ise yine Levent Arkan ‘ın temin ettiği sponsorluk anlaşması ile VARGONEN TECHNOLOGY tarafından ÜCRETSİZ olarak üstlenilmiştir. Adı geçen şirket de piyasa bilinilirliği ve deneyimi ile ulusal ve uluslararası çok önemli markalara olduğu gibi BOTAV'a da hizmet vermektedir.

6- Yukarıdaki detaylı izahattan rahatlıkla anlaşılabileceği gibi Bodrum Haber Merkezi adlı internet sitesinde “BOTAV’IN ŞAİBELİ REKLAMCISINA ÖDÜL GİBİ ATAMA” başlıklı yazıda yer alan iddiaların TAMAMI, gerçek dışıdır. Şahsımı yıpratma ve kişisel rekabet duygusu ile yazılarak internet ortamında yayınlanan bu GERÇEK DIŞI İDDİALARIN, habercilik ilkeleriyle bağdaşmadığı, açık ve net bir şekilde ortadadır. Bu nedenle, Bodrum Haber Merkezi adlı internet sitesi hakkında pazartesi günü yasal süreç başlatılacaktır.
Bodrum Belediye Başkanı

​​​​​​AHMET ARAS"

Ahmet Aras, arşiv - Görsel: Bodrum Belediyesi

Ahmet Aras, arşiv - Görsel: Bodrum Belediyesi

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen Gümüşlük Haber Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

Statement by Bodrum Mayor Ahmet Aras

Bodrum Mayor Ahmet Aras reacted to a news in which his name was published on a local internet news site broadcasting in Bodrum the previous day. Aras issued a press release stating that he will take legal action on Monday. Aras' full statement is below;

"PRESS BRIEFING

Against the untrue news published on the website of Bodrum News Center with the title of "APPOINTMENT LIKE A PRIZE TO BOTAV'S POOR ADVERTISER" on 13.05.2022, in addition to being the Mayor of Bodrum, I am also the Bodrum Municipality Gıda A.Ş. and since I am also the Chairman of the Board of BOTAV, it has become obligatory for me to make a statement.

1- As stated in the false news in question, Bodrum Municipality Tourism Construction Food, Energy Industry and Trade Inc. Appointment of any member of the board of directors to our company with the title has NOT BEEN MADE. Levent Arkan, mentioned in the aforementioned news, provides consultancy services for our company on new brand and concept creation, advertising, social media management and public relations activities, with the decision of Bodrum Mayor Ahmet Aras.

2- Reklamla Tasarım ve Reklam Hizmetleri Ltd., owned by Levent Arkan, mentioned in the fake news. Company and BOTAV, in line with the unanimous decision of the BOTAV Board of Directors; A contract was signed for the creation of Bodrum's new advertising concept, advertisement designs and brand slogan, as well as the re-creation of BOTAV's corporate identity, brand slogan, website and corporate contents. The obligations in this contract have been fulfilled before the contract period, and for this contract, which includes 3-year consultancy service, Levent Arkan's company Reklamla was paid 416,000 TL + VAT, not 1.100.000 TL as claimed.

3- Visit Bodrum website project was undertaken and completed by the United States-based company 4aLabs (www.4alabs.io), not by Levent Arkan's Reklamla company, as stated in the fake news. A contract was signed with the 4aLabs company, which is also the choice of many important national and international brands, for the design, coding and delivery of the Visit Bodrum project, for a price of 700,000 TL + VAT. The reason for delaying the publication of the Visit Bodrum project is not the delays caused by Levent Arkan, as claimed in the false news; It is our decision to carry out the press launch, opening and advertisements after the Pandemic process, with the continuation of the preparation of fixed and dynamic content, the supply of management office personnel and the preparation of the technological infrastructure.

4-The construction of our new management center named BOTAV CENTER, which is under renovation on the real estate belonging to our Municipality and located in Ortakent Neighborhood, has come to an end. BOTAV Center, which was undertaken FREE of charge by Tarkan Önal Design with the sponsorship agreement provided by Levent Arkan, the interior design project of Botav Advertising and Communications Director, includes the BOTAV Management Center, Visit Bodrum Operations Center and a 50-person launch hall. The launch and opening of our Visit Bodrum project will take place after our BOTAV Center management and operation center is put into service.

5- Hosting service, which is one of the most important needs of our Visit Bodrum project, has been undertaken by VARGONEN TECHNOLOGY for FREE with the sponsorship agreement provided by Levent Arkan. The aforementioned company also provides services to BOTAV as well as to very important national and international brands with its market awareness and experience.

6- As it can be easily understood from the detailed explanation above, ALL of the claims in the article titled "APPOINTMENT LIKE A PRIZE TO BOTAV'S POOR ADVERTISER" on the website Bodrum Haber Merkezi are untrue. It is clear and obvious that these FALSE ALLEGATIONS, written and published on the internet with a sense of personal wear and tear, are incompatible with the principles of journalism. For this reason, legal proceedings will be initiated on the website called Bodrum Haber Merkezi on Monday.
Mayor of Bodrum

AHMET ARAS"

Mugla News

TAGS;

Ahmet Aras

Basın açıklaması

Bodrum Haberleri