Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'a sokak hayvanları için merkez

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Torba Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

English News

Animal shelter in Bodrum - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 30.12.2021 - Bodrum'a sokak hayvanları için merkez

Torba Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi modernize ve tadilat çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Merkez de neredeyse yok yok...

Modernize ve tadilat çalışmalarının devam ettiği Torba Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmalarda sona yaklaşıldı. İçinde ameliyathane, yoğun bakım ve tedavi odalarını da barındıran Torba Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çalışmaları Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yerinde inceledi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt'un da hazır bulunduğu incelemelerde, Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Aslı Karaaslan yürütülen faaliyetler ve tamamlanan tadilat hakkında bilgiler aktardı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu ve diğer gönüllü kuruluşlarımızla birlikte can dostlarımız için seferber olmuş durumdayız. Bu konuda yaptığımız, yapacağımız daha çok işimiz var. Hatta yeni bir bakımevi ve rehabilitasyon merkezi için de çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt ise, "Hedefimiz her iki barınağımızın da kapasitesini artırmak. Bunun için çalışmalar devam ediyor. Ocak ayı içinde Turgutreis’te bir tadilat çalışması başlayacak. Yavrulu anne bölümü, karantina alanı, müşahede alanı, ameliyat sonrası daha steril sağlıklı ortam alanı gibi bazı bölümler yapılacak" dedi.

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Aslı Karaaslan çalışmalar hakkında şunları söyledi;

Şu anda Torba’da 360 köpeğimiz, 210 kedimizin bakım ve rehabilitasyonu yapılmaktadır. Ayrıca doğal yaşama uyum sağlayamayacak olanlar için hizmet vermekteyiz. Turgutreis’te 186 köpeğimiz, 52 kedimiz bulunmaktadır. Kedilerimizin çoğu şu anda tedavi altındadır. Veteriner İşleri olarak hedeflerimiz öncelikle sahipsiz hayvanların veterinerlik hizmetlerinden özellikle aşılama ve kısırlaştırmadan faydalanabilmeleridir. Bunun için STK’ler ile çok yoğun temasla çalışıyoruz. Kent Konseyi ile birlikte protokolümüz var. Şu an tüm barınaklarımızda bizimle birlikte çalışan gönüllülerimiz var. Bununla birlikte 2 tane gönüllü veteriner hekimimiz belirli günlerde bize yardımcı oluyorlar."

Torba Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

Torba Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

Bus timetable

Bodrum, Turgutreis, Gümüşlük, Gümüşkaya, Dereköy, Kadıkalesi, Yalıkavak, Göltürkbükü, eski otogar, yeni otogar bus timetable...

CLICK

ENGLISH

Animal shelter in Bodrum

Torba Temporary Animal Care and Rehabilitation Center is nearing the end of its modernization and renovation works. There is almost nothing in the center...

The work has come to an end at Torba Temporary Animal Care and Rehabilitation Center, where modernization and renovation works continue. Bodrum Mayor Ahmet Aras examined the work in Torba Temporary Animal Care and Rehabilitation Center, which also includes an operating room, intensive care and treatment rooms.

Bodrum Municipality Veterinary Affairs Manager Aslı Karaaslan gave information about the activities carried out and the renovation completed during the examinations in which Bodrum Deputy Mayor Ummahan Yurt was also present.

Bodrum Mayor Ahmet Aras said, "We are mobilizing for our dear friends together with the City Council Working Group on the Protection of Animals' Right to Life and other voluntary organizations. We have a lot more work to do in this regard. We even continue to work on a new nursing home and rehabilitation center."

Torba Temporary Animal Care and Rehabilitation Center

Torba Temporary Animal Care and Rehabilitation Center

Deputy Mayor Ummahan Yurt said, "Our goal is to increase the capacity of both of our shelters. Work continues for this. A renovation work will start in Turgutreis in January. Mother with puppies, quarantine area, observation area, a more sterile healthy environment after surgery. There will be some parts like this,"

Bodrum Municipality Veterinary Affairs Manager Aslı Karaaslan said the following about the studies;

Currently, our 360 dogs and 210 cats are being cared for and rehabilitated in Torba. We also provide services for those who cannot adapt to natural life. We have 186 dogs and 52 cats in Turgutreis. Most of our cats are currently under treatment. As Veterinary Affairs, our goals are primarily to enable stray animals to benefit from veterinary services, especially vaccination and sterilization. For this, we work closely with NGOs. We have a protocol with the City Council. Currently, we have volunteers working with us in all our shelters. However, our 2 volunteer veterinarians help us on certain days.

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Torba Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Aslı Karaaslan

Bodrum Haberleri