Muğla siyaset haberleri
HABER

Gökmen AK Parti'den aday adayı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ
English News

Gökmen AK Party candidate - CLICK

Gökmen de "aday adayıyım" dedi

https://www.48haber.com.tr/Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 06.03.2023 / AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, milletvekili aday adayı olacağını açıkladı. Gökmen bu nedenle mevcut görevinden istifa etti.

Bodrum'da hem iktidar hem de ana muhalefet partisinin ilçe başkanları görevlerinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldular. İki partinin Muğla il başkanları da kısa süre önce görevlerinden istifa ederek milletvekili aday adayı olacaklarını duyurmuşlar ve görevlerinden istifa etmişlerdi.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, AK Parti Bodrum İlçe Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. 3 yılı aşkın süredir bu görevde bulunan Gökmen, "Öncelikle bu görev için bize yetki veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bu görevler, bizim için verilmiş görevlerdir. Bu bir bitme değil, tam tersine başlamadır" dedi.

Milletvekili aday adayı olarak partisi adına çalışmalarına Fethiye ve Seydikemer'den başlayacağını belirten ve 4 milletvekilinin tamamını kazanacaklarını iddia eden Gökmen konuşmasını şöyle sürdürdü;

"1991 yılında Musa Gökbel’den bu yana Bodrum’dan milletvekili çıkmamış. Muğla’nın en büyük ilçesi olmamıza rağmen meclise herhangi bir temsilci gönderememişiz. Ben bu göreve talibim. Tüm Bodrumluların desteklerini bekliyorum. Görev sürem boyunca kırdığımız, üzdüğümüz insanlar varsa hepsinden teker teker özür diliyorum. Herkesin hakkını helal etmesini istiyorum. Aynı şekilde benim de kimsenin üzerinde hakkım varsa sonuna kadar helal olsun.

AK Parti'de milletvekili adaylarının belirlenmesinde temayül yoklaması yapılacağını belirten Osman Gökmen, "Bu temayülün ardından genel merkezimiz ve Cumhurbaşkanımızın takdiriyle sıralama belirlenecek ve ilan edilecek" dedi. Gökmen, Ortaca, Seydikemer, Fethiye ve Yatağan Ak Parti ilçe başkanlarının da milletvekili aday adaylığı için istifa edecekleri bilgisini de paylaştı.

AK Parti Bodrum ilçe başkanlığı için temayül yoklaması sonrası muvcut parti yönetiminden bir kişinin seçimlere kadar görev yapacağı bilgisini verdi. Gökmen mevcut AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir'in konumlarıyla ilgili olarak da, "Takdir tamamen genel merkezimize aittir" şeklinde konuştu.

AK Parti Muğla milletvekili aday adayı Osman Gökmen, 6 Mart 2023 - GHA

AK Parti Muğla milletvekili aday adayı Osman Gökmen, 6 Mart 2023 - GHA

48 Haber

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA HABERleri48haber.com.tr

ENGLISH

Gökmen AK Party candidate

AK Party Bodrum District President Osman Gökmen announced that he will be a candidate for parliamentary candidate. Therefore, Gökmen resigned from his current position.

District heads of both the ruling party and the main opposition party in Bodrum resigned from their posts and became candidates for parliamentary candidates. Muğla provincial heads of both parties resigned from their posts and announced that they would be candidates for parliamentary candidates, and resigned from their positions.

AK Party Bodrum District President Osman Gökmen held a press conference at the AK Party Bodrum District Center. Gökmen, who has been in this position for more than 3 years, said, "First of all, I would like to thank everyone, especially our Honorable President Recep Tayyip Erdoğan, who gave us authority for this task. These are the tasks given to us. This is not an end, but a start on the contrary."

Gökmen, who stated that he would start his work on behalf of his party from Fethiye and Seydikemer as a deputy candidate candidate and claimed that they would win all 4 deputies, continued his speech as follows;

"There has been no deputy from Bodrum since Musa Gökbel in 1991. Although we are the largest district of Muğla, we could not send any representatives to the parliament. I am aspirant to this task. I expect the support of all Bodrum residents. "I apologize. I want everyone to have their rights halal. Likewise, if I have a right to anyone, let it be halal until the end."

AK Party Bodrum District President Osman Gökmen

AK Party Bodrum District President Osman Gökmen, Archive - GNA

Stating that a trend survey will be conducted in the selection of the deputy candidates in the AK Party, Osman Gökmen said, "After this tendency, the ranking will be determined and announced at the discretion of our headquarters and our President." Gökmen also shared the information that Ak Party district heads of Ortaca, Seydikemer, Fethiye and Yatağan will resign for the candidacy of a parliamentary candidate.

He gave the information that after the inclination poll for the AK Party Bodrum district presidency, he will serve until the elections with a quiche from the current party administration. Gokmen, regarding the positions of current AK Party Muğla deputies Yelda Erol Gökcan and Mehmet Yavuz Demir, said, "The appreciation rests entirely with our headquarters."

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

Osman Gökmen

Muğla seçim 2023

Muğla politika haberleri