Muğla siyaset haberleri
HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla’ya geldi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ
English News

President Erdogan in Muğla - CLICK

Toplu açılış törenine katıldı

Yalcin Cakir Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14.01.2023 / Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da toplu açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’da düzenlenen toplu açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı. Menteşe ilçesi adliye yanınkai alanda düzenlenen etkinlikte konuşan Erdoğan, “Muğla’nın her karış toprağında izimiz var, emeğimiz var. Hamdolsun Muğla’mız da, tarımıyla, turizmiyle, ticaretiyle, bu emeklerimizi üretime, istihdama, kazanca dönüştürme konusunda çok başarılıdır. Geçtiğimiz 20 yılda ülkemizin altyapısından üstyapısına kadar tüm eksiklerini gidermiş, Türkiye Yüzyılı’nın hazırlıklarını önemli ölçüde tamamlamış olarak huzurlarınızdayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da toplu açılış törenine katıldı 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da toplu açılış törenine katıldı

Demokrasi ve kalkınma hamlelerini, dünyanın geçmeye hazırlandığı yeni yönetim ve ekonomi düzeninde, Türkiye’yi hak ettiği seviyeye çıkarmanın ilk adımı olarak gördüklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi daha büyük hedeflerle, daha büyük bir öz güven ve güçle, yönümüzü geleceğe dönmüş durumdayız” şeklinde konuştu.

12 yıl önce 2023 hedeflerini ilk açıkladıklarında, zihinlerini geri kalmışlık ve faşizm kapanına hapsetmiş birilerinin, akıllarınca kendilerini küçümsediğini ve alaya aldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da toplu açılış törenine katıldı 2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Ocak 2023

Hep yaptıkları gibi, 2023 hedeflerimizi hayata geçirmek için başlattığımız her programı, her projeyi, her yatırımı -ne diyorlardı ‘yapamazsınız’- böyle engellemeye çalıştılar ve bu onlar için bir hezeyandı… Ama bunu dün gibi hatırlıyoruz. Tabii biz ak gençlik ile ak kadrolarla bunlara yüz vermedik, hiç kulak asmadık. Bizim baktığımız tek yer milletimizdir, milletimizin özlemleridir, milletimizin talepleridir, milletimizin ihtiyaçlarıdır. Hamdolsun her seçimde bize en güçlü şekilde destek veren milletimiz sayesinde, sadece ülkemizi eşi benzeri görülmemiş eser ve hizmetlere kavuşturmakla kalmadık. Aynı zamanda, terör örgütlerinden darbecilere, küresel vesayetçilerden ekonomik tetikçilere kadar, istiklalimize ve istikbalimize göz dikenlerin tamamının da hakkından geldik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da toplu açılış törenine katıldı 3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da toplu açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi milletinden umudunu kesenlerin, Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü engellemek için sergiledikleri kepazeliklere rağmen, Cumhuriyetin 100. yılına coşku, gurur ve heyecanla girdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da toplu açılış törenine katıldı 4

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla’da toplu açılış törenine katıldı

MSKÜ ve Fethiye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Menteşe ilçesindeki programın ardından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Sarayı’nda düzenlenen Sivil Toplum ve Muhtarlar Buluşması’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradan Fethiye'ye geçeceklerini ve orada kendilerini bekleyen vatandaşlarla gençlerle hasret gideceklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Allah, ömür ve milletimiz de yetki verdikçe Muğla ile birlikte tüm şehirlerimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Rabb'im yol arkadaşlığımız ve beraberliğimizi daim eylesin" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhtar bile olamaz" manşetlerinin atıldığı karanlık günlerden milletin iradesiyle Cumhurbaşkanlığı makamına geldiğini hatırlatarak, şu değerlendirmede bulundu;

"Aslında bu başlığı atanlar, benim muhtar kardeşlerime hakaret ediyorlardı. 'Muhtar bile olamaz.' Yani muhtarlık öyle yüce bir makam değil ve olamazsın. Ama Rabb'im öyle bir makam nasip etti ki milletimin lütfuyla işte Cumhurbaşkanlığı makamına geldik. Allah'ın yardımı ve insanımızın desteğiyle belediye başkanı, başbakan ve cumhurbaşkanı olarak ülkemize hizmet etme şerefine nail olduk. Ülkemize tarihinin en büyük yatırımlarını, en kapsamlı demokrasi reformlarını kazandırma imkânı bulduk."

Altılı masa mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Siyasi istikrarın alternatifi çok seslilik değil kargaşadır, kavgadır. Herkesin ayrı telden çaldığı bir cümbüş masasıdır. Ülkemizde güven ve istikrarın teminatı olan kazanımların kaybedilmesi demek, Türkiye'nin tekrar eski kötü günlerine geri dönmesi tekrar batağa saplanması demektir. Giderek daha belirgin şekilde kavganın, entrikanın eksik olmadığı bir kriz masasına dönüşen altılı masanın ülkemize vadettiği sistem işte böyle bir yönetim modelidir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tamamen siyaset mühendisliği ürünü olan bu derme çatma yapı, her hafta patlak veren kavgalarıyla tasavvur ve taahhüt ettiği yönetim modelini uygulamalı olarak milletimize göstermektedir" dedi.

Cumhurbaşkanı Ergoğan MSKÜ'de muhtarlar toplantısı, Ocak 2023

Cumhurbaşkanı Ergoğan MSKÜ'de muhtarlar toplantısı, Ocak 2023

48 Haber

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA HABERleri48haber.com.tr

ENGLISH

President Erdogan in Muğla

President Erdoğan attended the mass opening ceremony in Muğla.

In his speech at the mass opening ceremony in Muğla, President Recep Tayyip Erdoğan said, “Thanks to our nation, which has given us the strongest support in every election, we have not only provided our country with unprecedented works and services. At the same time, we have dealt with all those who covet our independence and future, from terrorist organizations to putschists, from global tutelageists to economic hit men," he said.

President Recep Tayyip Erdoğan attended the mass opening ceremony held in Muğla and made a speech. In his speech; Emphasizing that the best examples of work and service policies can be seen in Muğla, President Erdoğan said, “We have traces and labor on every inch of Muğla's land. Praise be to Muğla, with its agriculture, tourism and trade, it is very successful in transforming these efforts into production, employment and profit. We are in your presence as we have overcome all the shortcomings of our country from infrastructure to superstructure in the past 20 years and have completed the preparations for the Turkish Century to a large extent.

President Erdoğan attended the mass opening ceremony in Muğla.

President Erdoğan attended the mass opening ceremony in Muğla.

Expressing that they see the democracy and development moves as the first step to raise Turkey to the level it deserves in the new administrative and economic order that the world is preparing to pass, President Erdoğan said: "Now, we have turned to the future with bigger goals, with greater self-confidence and strength." spoke.

Reminding that when they first announced their 2023 targets 12 years ago, people who had their minds locked in the trap of backwardness and fascism insulted and ridiculed themselves in their minds, President Erdoğan continued: -what they were saying 'you can't' - they tried to prevent it like that and it was a delusion for them… But we remember it like it was yesterday. Of course, we did not face them with the white youth and white cadres, we did not listen to them. The only place we look at is our nation, our nation's aspirations, our nation's demands, our nation's needs. Thankfully, thanks to our nation, which has given us the strongest support in every election, we have not only provided our country with unprecedented works and services. At the same time, we have defeated all those who covet our independence and future, from terrorist organizations to putschists, from global tutelageists to economic hit men.

President Erdoğan attended the mass opening ceremony in Muğla.

President Erdoğan attended the mass opening ceremony in Muğla.

President Erdoğan said that despite the blasphemy displayed by those who despaired of their own nation to prevent Turkey's blessed march, they entered the 100th anniversary of the Republic with enthusiasm, pride and excitement.

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

AK Parti Muğla

Muğla politika haberleri