Muğla siyaset haberleri
HABER

En beğenilen AKP ve CHP'li belediye başkanları

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ
English News

The most admired AKP and CHP mayors - CLICK

Büyükşehir konumundaki belediyeler için yapılan anket

Yalcin Cakir Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 23.09.2022 / En beğenilen AKP ve CHP'li belediye başkanları

Büyükşehir konumundaki belediyeler için yapılan anketten ilginç sonuçlar çıktı. AK Parti ve CHP'li belediye başkanları sıralaması haberde...

SONAR Araştırma Şirketi, 1 Haziran 2022 ve 15 Eylül 2022 tarihleri arasında, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak büyükşehir ve ilçelerinde bir anket gerçekleştirdi.

Çalışma, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep, Kocaeli, Mersin, Hatay, Manisa, Kayseri, Samsun, Balıkesir, Aydın, Tekirdağ, Denizli, Muğla, Eskişehir, Trabzon ve Erzurum’da gerçekleştirilirken bazı ilçelerde yüz yüze anket yapıldı.

CHP'li BBB'ler

Seçmenlere 'Genel olarak düşündüğünüzde Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı mı, başarısız mı buluyorsunuz?' diye soruldu. İlk sırada yüzde 60,3 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer alırken en beğenilen 2 hizmeti ise altyapı çalışmaları ve sosyal yardımlar oldu.

Öte yandan ikinci en beğenilen başkan sıralamasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı. Yüzde 52,4 oy oranına sahip olan İmamoğlu'nun en beğenilen iki hizmeti ise ulaşım hizmetleriyle Halk Ekmek.

Üçüncü sırada yer alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise yüzde 51,6 oy aldı. En beğenilen hizmetleri ise sosyal yardımlar ve ulaşım hizmetleri oldu.

CHP'li BBB'ler, SONAR Araştırma, Eylül 2022

CHP'li BBB'ler, SONAR Araştırma, Eylül 2022

AK Partili BBB

Seçmenlere 'Genel olarak düşündüğünüzde Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı mı, başarısız mı buluyorsunuz?' diye soruldu. En beğenilen belediye başkanı ise Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oldu. Yüzde 55,7 oy oranına sahip Sekmen'in en beğenilen iki hizmeti ise hayvan borsası ve kentsel dönüşüm alanları.

İkinci en beğenilen belediye başkanı ise yüzde 54,2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın oldu. Büyükakın'ın en beğenilen hizmetleri sosyal yardımlar, hizmet binaları ve ulaşım hizmetleri oldu.

Üçüncü sırada ise yüzde 50,4 ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yer aldı. Aktaş'ın en beğenilen hizmetleri de ulaşım hizmetleri, çevre temizliği ve düzenlemesi olarak yer aldı ankette.

AK Parti'li BBB'ler, SONAR Araştırma, Eylül 2022

AK Parti'li BBB'ler, SONAR Araştırma, Eylül 2022

Kaynak: https://sonararastirma.com.tr/eylul-2022/

MUGLA NEWS

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA HABERleriMugla News

ENGLISH

The most admired AKP and CHP mayors

Interesting results were obtained from the survey conducted for municipalities in metropolitan areas. AK Party and CHP mayors ranking is in the news...

Between 1 June 2022 and 15 September 2022, SONAR Research Company conducted a survey in metropolitan cities and its districts based on the data of the Turkish Statistical Institute.

While the study was carried out in Istanbul, Ankara, Izmir, Bursa, Antalya, Konya, Adana, Şanlıurfa, Gaziantep, Kocaeli, Mersin, Hatay, Manisa, Kayseri, Samsun, Balıkesir, Aydın, Tekirdağ, Denizli, Muğla, Eskişehir, Trabzon and Erzurum. Face-to-face surveys were conducted in some districts.

BBB's with CHP

To the voters, 'When you think in general, do you find your Metropolitan Mayor successful or unsuccessful?' he was asked. Aydın Metropolitan Municipality Mayor Özlem Çerçioğlu took the first place with 60.3 percent, while the 2 most admired services were infrastructure works and social aids.

On the other hand, Ekrem İmamoğlu, the Mayor of Istanbul Metropolitan Municipality, took place in the ranking of the second most admired president. The two most admired services of İmamoğlu, which has 52.4 percent of the votes, are Halk Ekmek with its transportation services.

Ankara Metropolitan Mayor Mansur Yavaş, who is in third place, received 51.6 percent of the vote. The most admired services were social assistance and transportation services.

AK Party BBB

To the voters, 'When you think in general, do you find your Metropolitan Mayor successful or unsuccessful?' he was asked. The most admired mayor was Erzurum Metropolitan Municipality Mayor Mehmet Sekmen. The two most admired services of Sekmen, which has 55.7 percent of the votes, are the animal exchange and urban transformation areas.

The second most admired mayor was Kocaeli Metropolitan Mayor Tahir Büyükakın with 54.2 percent.

Bursa Metropolitan Municipality Mayor Alinur Aktaş took the third place with 50.4 percent.

Source: https://sonararastirma.com.tr/eylul-2022/

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

SONAR Araştırma Şşirketi

SONAR Research Company

Muğla politika haberleri