Muğla siyaset haberleri
HABER

Kılıçdaroğlu İzmir'de halka seslendi

Muğla | Haber | News

Kılıçdaroğlu, "zamları geri al..." diye seslendi

Yalcin Cakir Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14.02.2022 / CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de Buca metrosu temel atma törenine katıldı. Burada halka seslenen Kılıçdaroğlu, "zamları geri al" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İzmir il binası açılışlı ve İzmir'in en büyük yatırımlarından olan İzmir Buca Metro İstasyonu temel atma törenine katıldı. Halka hitap eden Kılıçdaroğlu, "Ankara'ya bir mesaj da ben gönderiyorum. Elektrik zamlarını geri al. Yüzde 127 zam Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmıyor. Sarayında oturacaksın, her şey bedava olacak, hiçbir şey ödemeyeceksin. Vatandaşlara gelince yüzde 127 zam" dedi.

Kılıçdaroğlu, ilk olarak partisinin Konak ilçesinde yeni yapılan il binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılışa, Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, CHP'li milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe başkanları ve çok sayıda partili yer aldı.

Kılıçdaroğlu daha sonra Buca metro istasyonu temel atma törenine katıldı. Burada da halka hitap eden Kılıçaroğlu'nun açıklamalarından önce çıkanlar şöyle:

Kılıçdaroğlu İzmir'de halka seslendi 1

Kılıçdaroğlu İzmir'de halka seslendi

. Ankara'ya bir mesaj da ben gönderiyorum. Elektrik zamlarını geri al. Yüzde 127 zam Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmıyor. Sarayında oturacaksın, her şey bedava olacak, hiçbir şey ödemeyeceksin. Vatandaşlara gelince yüzde 127 zam.

. Barışı getireceğiz, özgürlüğü getireceğiz. Kimseyi yaşam tarzı dolayısıyla eleştirmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz.

. Hiç endişe etmeyin gençler gerçekten güzel günler göreceğiz. Bu ülkenin gençleri sakın umutsuzluğa kapılmayın. Geleceğinizi sakın yurt dışında aramayın. Yaşanabilir bir Türkiye'yi Millet İttifakı ile yapacağız.

. Halkına hesap vermeyen bir siyasi anlayışı reddediyoruz, reddeceğiz.

. İzmir milletvekili olmaktan da gurur duyduğumu ifade edeyim. İzmirliler için çalışmak benim için ayrı bir gurur meselesi.

. Türkiye'nin bütün sorunlarını biliyoruz. Buna karşın umutluyuz. Bir kez daha vurguluyorum: Karamsarlığa asla kapılmayın. İnançla kararlılıkla adımımızı atacağız ve hedefe ulaşacağız. Hedef halkın iktidarı; bir avuç tefecinin, beşli çetenin değil. Halkla yöneteceği her kuruşun hesabını vererek.

. Belediye başkanlarımız bütün aksaklıklara, engellemelere rağmen hizmet yapıyorlar.

. Bu yatırımı gerçekleştiren işçisinden belediye başkanına mühendisine kadar hepsine teşekkür etmek istiyorum. Temelini attığımız metronun açılışını da yapacağız inşallah.

. Hiç endişe etmeyin. Sabırla bekleyin. Sandığı getirecekler, derslerini vereceğiz. Demokratik yollarla bir daha gelmemek için göndereceğiz bunları.

MUĞLA SICAK HABER

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA SICAK HABER

ENGLISH

Kılıçdaroğlu addressed the public in İzmir

CHP Chairman Kemal Kılıçdaroğlu attended the groundbreaking ceremony of the Buca metro in İzmir. Addressing the public here, Kılıçdaroğlu said "take back the price hikes".

CHP leader Kemal Kılıçdaroğlu addressed the public at a rally in İzmir. Kılıçdaroğlu said, "I am sending a message to Ankara. Take back the electricity hikes. A 127 percent hike does not suit the Republic of Turkey. You will sit in your palace, everything will be free, you will not pay anything. When it comes to citizens, a 127 percent increase."

CHP leader Kemal Kılıçdaroğlu came to the city to inaugurate the provincial building of his party and to attend the groundbreaking ceremony of the Buca metro. Kılıçdaroğlu first inaugurated the newly built provincial building of his party in Konak district. In addition to Kılıçdaroğlu, CHP Secretary General and İzmir Deputy Selin Sayek Böke, CHP deputies, İzmir Metropolitan Municipality Mayor Tunç Soyer, CHP İzmir Provincial President Deniz Yücel, district presidents and many party members attended the opening. Cutting the opening ribbon, Kemal Kılıçdaroğlu toured the provincial building.

Kılıçdaroğlu addressed the public in İzmir

Kılıçdaroğlu addressed the public in İzmir

Kılıçdaroğlu, repeating the call for the electricity hikes to be taken back, said, "The target is power."

The ones that came out before Kılıçdaroğlu's statements are as follows:

I am also sending a message to Ankara. Take back electricity rates. A 127 percent raise does not suit the Republic of Turkey. You will sit in your palace, everything will be free, you will not pay anything. When it comes to citizens, a 127 percent increase.

We will bring peace, we will bring freedom. We will not criticize or marginalize anyone because of their lifestyle.

Don't worry guys, we will see really good days. Young people of this country, do not despair. Do not look for your future abroad. We will build a livable Turkey with the Nation Alliance.

We reject a political understanding that is not accountable to its people, we will reject it.

I would like to express that I am also proud to be an İzmir deputy. Working for the people of Izmir is a matter of pride for me.

We know all the problems of Turkey. However, we are hopeful. I emphasize once again: Never fall into pessimism. We will take our steps with faith and determination and we will reach our goal. The power of the target people; a bunch of usurers, not a gang of five. By giving an account of every penny he will manage with the people.

Kılıçdaroğlu addressed the public in İzmir 3

CHP leader Kemal Kılıçdaroğlu

Our mayors are serving despite all the disruptions and obstacles.

I would like to thank all of them, from the worker to the mayor to the engineer, who made this investment. I hope we will also inaugurate the metro that we laid the foundation of.

Don't worry. Wait patiently. They will bring the chest, we will give their lessons. We will send them through democratic means so that they never come again.

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

İzmir Buca metro istasyonu temel atma töreni

Muğla politika haberleri