Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ
English News

Press release from CHP women - CLICK

CHP Bodrum Kadın Kolları

Yalcin Cakir Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25.11.2021 / CHP'li kadınlardan basın açıklaması

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla CHP Bodrum İlçe binasında basın açıklaması yapıldı.

CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan ve partili kadınlar CHP Bodrum İlçe Başkanlığı binasında basın açıklaması düzenledi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün anlamını açıkladılar.

CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan açıklamada şunları söyledi;

"Tarihe 'Mirabel Kardeşler' olarak geçenüç kadın; ülkelerinde demokrasiyi savundukları için vatan haini ilan edildiler ve defalarca hapse atıldılar. Bir 25 Kasım günü, Mirabel kardeşlerin arabasını yolda durduran diktatörün yandaşları, kardeşlere önce tecavüz etti sonra da öldürüp uçurumdan aşağı attı. Vahşice katledilmeden önce Maria Mirabel’in şöyle demişti, 'Belki bize en yakın şey ölüm ancak bu beni korkutmuyor. Haklı olan her şey için savaşmaya devam edeceğiz.' Ülkemiz demokrasiden uzaklaştıkça, kadına yönelik şiddet hız kesmeden devam ediyor. Başak Cengiz’i samuray kılıcıyla katleden katil Can Göktuğ Boz, 'Birini öldürmeyi planladım, kadın direnemez diye onu öldürdüm' demişti. Bizler, en temel hakkımız olan yaşam hakkımıza sahip çıkmak için direniyoruz."

Açıklamanıun tamamı sdosyal medya hesabından da paylaşıldı. İşte o açıklama;

MUĞLA SICAK HABER

Muğla'daki merkez ve ilçelerden en sıcak haberler ve son dakika gelişmeleri 7/ 24 CANLI burada... TIKLA MUĞLA SICAK HABER

ENGLISH

Press release from CHP women

A press release was made at the CHP Bodrum District Building on the occasion of the 25 November International Day for the Elimination of Violence Against Women.

CHP Bodrum Women's Branch Chairman Umut Anıl Özdoğan and party women held a press statement at the CHP Bodrum District Presidency building. They explained the meaning of the International Day for the Elimination of Violence against Women, 25 November.

25 November International Day for the Elimination of Violence Against Women

25 November International Day for the Elimination of Violence Against Women

Umut Anıl Özdoğan, Chairman of the CHP Bodrum Women's Branch, said in the statement;

"The three women who went down in history as the 'Mirabel Brothers' were declared traitors and repeatedly jailed for defending democracy in their country. One November 25, the supporters of the dictator who stopped the Mirabel brothers' car on the road, raped the brothers, then killed them and threw them off a cliff. Before they were brutally murdered. Maria Mirabel said, 'Maybe the closest thing to us is death, but that doesn't scare me. We will keep fighting for everything that is right.' As our country moves away from democracy, violence against women continues unabated. The murderer Can Göktuğ Boz, who murdered Başak Cengiz with a samurai sword, said, "I planned to kill someone, I killed her because the woman could not resist." We are resisting to protect our most basic right, our right to life."

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı

CHP Gümüşlük ve Koyunbaba'dan Öğretmenler Günü kutlaması

Muğla politika haberleri