Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Bodrum'dan Gökmen'in iddialarına yanıt

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Karahan açıkladı; "Alt yapı Aralık 2021'de bitecek"

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 14.09.2021 / CHP Bodrum'dan Gökmen'in iddialarına yanıt

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan yapımı devam eden Bodrum Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması düzenledi.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in inşaatı devam eden Yeni Bodrum Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirdiği basın açıklamasında alt yapı çalışmaları için Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi'ni suçlamasına yanıt geldi. CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'ın basın açıklamasına İlçe Başkan Yardımcısı Eray Karabağlı ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

CHP Bodrum'dan Gökmen'in iddialarına yanıt

CHP Bodrum'dan Gökmen'in iddialarına yanıt

Gökmen o açıklamasında hastane inşaatının yılbaşına kadar biteceğini ancak MUSKİ ve Bodrum Belediyesi'nin kanalizasyon ve alt yapıyı tamamlamadığını ve verdikleri sözleri tutmadıklarını iddia etmişti. Gökmen'e yanıt mevkidaşı Karahan'dan geldi.

"Tabii ki isteyecek"

MUSKi ekiplerinin kanalizasyon çalışmasını sürdürdükleri noktada açıklamalarda bulunan CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in hastanenin sahibi gibi davrandığını öne sürerek şunları söyledi;

"AKP İlçe Başkanı Sayın Osman Gökmen her zaman olduğu gibi eksik, yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltıp klasik AKP mantığı ile CHP’li belediyeler çalışmıyor algısını yaratmaya çalışıyor. Son yaptığı açıklamada MUSKİ’nin görevini yapmadığı ile ilgili kaygılarını dile getirmiş. Sizlere hastane inşaatı altyapı sürecini paylaşıyorum. Takdiri sizin vasıtanızla Bodrum Kamuoyuna bırakıyorum."

MUĞLA HASTANELERİ

Muğla'daki merkez ve ilçelerde yer alan tüm kamu ve özel hastanelere buradan ulaşabilirsiniz...

TIKLA MUĞLA HASTANELER LİSTESİ

Aralık 2021'den önce bitecek

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, yapılan tüm çalışmaların hukuk ve kurallar çerçevesinde sürdürüldüğüne dikakt çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü;

"2020 yılında revize edilen karayoluna paralel altyapı bağlantısı projesi hazırlandı. Devlet Hastanesi inşaatına tekrardan başlanılması üzerine MUSKİ, 24.03.2021 tarih ve 9173 sayılı yazı ile TCK 26. Muğla Şube Şefliğine geçişler için başvuruda bulunmuştur. 24.06.2021 tarih ve 476062 sayılı karayolları yazısı sonrası protokol hazırlanıp, imzalanmıştır.
06.07.2021 tarih ve 20103 sayılı MUSKİ yazısı ile Dünya Bankası projesi kapsamında müşavir ve yüklenici talimatlandırılmıştır. Burada görmüş olduğunuz bütün çalışmalar bir hukuk ve kurallar çerçevesinde yürütülmektedir. Olağan üstü bir durum yaşanmadığı takdirde Aralık 2021 tarihinden öncede bitirilicektir.
"

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

CHP Bodrum'dan Gökmen'in iddialarına yanıt, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan - GHA

Karahan'ın açıklaması

Karahan açıklamasında şunları söyledi;

Hepinizin bildiği üzere iktidar partisi 19 yıldır Bodrum’a hiçbir kalıcı eser bırakmamıştır. Bunun ezikliği ve bilgi kirliliği ile kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır. Ne yaparsanız yapın beceriksizliğini saklayamazsınız. 6 senedir bitiremediğiniz 10 milyon maliyetli Yalıkavak yolu yarım dururken, 11 senedir bitiremediğiniz, 4 bakan, 4 ilçe başkanı eskiten Bitez gençlik merkezinin durumu meçhulken gündem değiştirme çabalarınız nafile. Biz Bodrum halkına güveniyoruz. Bodrum halkı bilinçli ve uyanıktır. Buradan tekrar AKP yöneticilerine söylüyorum. Sandıklarda görüşürüz. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Bodrum’da da halkımız sizleri sandığı gömecektir.

Alt yapı çalışması başladı

Basın açıklamasının olduğu noktada MUSKİ tarafından kanalizasyon hattı için çalışmaların sürdürüldüğü görüldü. CHP Bodrum lçe Başkanı Halil Karahan, hastaneden çıkacak hattın karayolunun altından geçirilerek Bitez arıtma tesisine bağlanacağını söyledi.

Gökmen ne demişti?

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in açıklamaları için TIKLAYIN;

https://www.gumuslukrehberi.com/bodrum-haber-675.html

MUĞLA AİLE HEKİMLERİ

Muğla'daki merkez ve ilçelerde görev yapan tüm aile hekimleri ile sağlık ocaklarına ve iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz...

TIKLA MUĞLA AİLE HEKİMLERİ LİSTESİ

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Muğla politika haberleri