Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'un yeni hastanesi bitiyor

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi

Hedef yılbaşında hastaneyi bakanlığa devretmek

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 11.09.2021 - Bodrum'un yeni hastanesi bitiyor

Bodrum'da Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan Yeni Devlet Hastanesi yılbaşına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Bodrum'da yapımı iki yaıla yakın süre duran ancak açılan yeni haleyle inşaatına tekrar başlanan Yeni Bodrum Devlet Hastanesi'nde çalışmalarda sona yaklaşıldı. Hastane inşaatında bugün bir basın turu ve toplantısı düzenleyen AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen açıkalamalarda bulundu.

150 yataklı, 65 yoğun bakım yataklı, 60 poliklinik kapasitesinde projelendirilen yeni hastane inşaatında 2 yıl duran çalışmalar geçen yıl yapılan ihalenin ardından yeniden başlamıştı. 300 araçlık otoparka ilave olarak 30 araçlık kapalı otopark kapasitesi olan hastanede kaba inşaat tamamen bitirilip iç mekan ince işçiliklere geçildi. İnşaatın yılbaşında tamamlanıp hastanenin hizmete alınması hedefleniyor.

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı, Eylül 2021 - GHA

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı, Eylül 2021 - GHA

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada üst yapının çok hızlı ilerlediğini ancak kanalizasyon hattı ile yerel yönetimlerin ilgili bir girişimlerinin olmadığını iddia ederek şunları söyledi:

MUĞLA HASTANELERİ

Muğla'daki merkezx ve ilçelerde yer alan tüm kamu ve özel hastanelere buradan ulaşabilirsiniz...

TIKLA MUĞLA HASTANELER LİSTESİ

Hastane inşaatımız son aşamalara girmek üzere. Toplam 200 emekçi arkadaşımız hastanenin tamamlanması için çalışıyor. Ama maalesef hükümetimizin yaptığı hizmet binalarından sonra yaşanan kanalizasyon hattı aksaklığını yaşamak istemiyoruz. Bodrum Belediye Başkanının söz verdiği ya da MUSKİ’nin yazılı olarak bildirdiği kanalizasyon bağlantı hattı ile alakalı herhangi bir ilerleme veya iletişime geçme yok.

"12’nci ay artık inşaat faaliyetlerini bitirip bakanlığa teslimi ile alakalı sürece girmeye başladığımızda bizim önümüze inşallah kanalizasyon bağlantısı sorunu çıkmaz. Biz o zaman böyle bir açılışı yapamayız. Biz Bodrum gibi bir yerde 300 tonluk bir foseptik kuyusu kazıp bakanlığın onayına sunmak durumunda kalmayız diye şimdiden umut ediyorum.

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı, Eylül 2021 - GHA 2

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı, Eylül 2021 - GHA

İnşaatın proje müdürü, inşaat mühendisi Selahattin Kaboğlu hastanenin teknik özellikleri hakkında şu bilgileri paylaştı;

"150 yataklı hastanemizde 7 ameliyathane var. Bir tanesi kadın doğum ameliyathanesi, bir tanesi lokal ameliyathane. Yoğun bakım yatak sayısı 65. Poliklinik yatak sayısı 60. Hastanemiz bünyesinde bilgisayarlı tomografi, 5 adet röntgen, MR, tomografi var. Ayrıca 300 araç kapasiteli otopark, ilave olarak da 30 araçlık kapalı otoparkımız mevcut. Hastane şu anda yüzde 70 civarında tamamlandı. Yılsonuna doğru test ve devreye alma işlemlerini başlatmayı planlıyoruz."

MUĞLA AİLE HEKİMLERİ

Muğla'daki merkez ve ilçelerde görev yapan tüm aile hekimleri ile sağlık ocaklarına ve iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz...

TIKLA MUĞLA AİLE HEKİMLERİ LİSTESİ

 

TAGS;

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi

Bodrum Haberleri