Muğla siyaset haberleri
HABER

Bodrum Belediyesi meclis üyelerine Soylu suçlaması

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

İçişleri Bakanı Soylu'yla çekilmiş fotoğraf

Gökmen'den basın açıklaması

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 07.03.2021 / Bodrum Belediyesi meclis üyelerine Soylu suçlaması

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediyesi'nde görevli bir başkan yardımcısına Süleyman Soylu baskısı uygulandığını iddia etti.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen sosyal medya hesabından da yazılı olarak yaptığı açıklamasında isim vermeden bir Bodrum Belediye Başkan yardımcısının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla çekilmiş fotoğrafını odasına koyduğu gerekçesiyle bazı CHP’li meclis üyelerinin sert müdahalesine maruz kaldığını iddia etti.

Gökmen, sosyal medya hesabından yaptığ ve basın mensuplarına da gönderilen açıklamasında, "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'yla fotoğrafını odasına koyan bir memur olan Bodrum Belediye Başkan yardımcısı, CHP'li bazı belediye meclis üyelerinin zorlaması ve sert müdahalesine maruz kalmıştır" ifadesini kullandı.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, İçişleri Baknı SÜleyman Soylu, Arşiv - GHA

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2020, Arşiv - GHA

Gökmen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'yla fotoğrafını odasına koyan, bir memur olan Bodrum Belediye Başkan yardımcısı, CHP'li bazı belediye meclis üyelerinin zorlaması ve sert müdahalesine maruz kalmıştır. Bu CHP'li meclis üyeleri, fotoğrafın İçişleri Bakanımızın odasında bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafının önünde çekilmesine ve Sayın Cumhurbaşkanımız'ın da gözükmesine tepki göstermiştir. CHP'li meclis üyelerine soruyorum; İttifak yaptığınız terör örgütü yardakçısı parti mi sizden bu eylemi istedi? Terörle mücadeleye adeta hayatlarını adamış Cumhurbaşkanımıza ve gelmiş geçmiş en başarılı İçişleri Bakanı'na bu tahammülsüzlüğünüz neden? Ayrıca şehitlerimizin geldiği bir günde bunu yapıyorsunuz! Bu bir tesadüf mü? Bodrum Belediyesi babanızın malı mı ki, kimin fotoğrafının olup olmamasına siz karar vereceksiniz? Siz kimsiniz? Osman Gökmen AK Parti Bodrum İlçe Başkanı"

Açıklamada adı verilmediği için bizim de yazmadığımız Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı, daha önce Doğruyol Partisi (DYP) ve Demokrat Parti (DP) çizgisinde siyaset yaptı. DYP/DP gençlik kollarında görev aldı. Ardından bir CHP'li milletvekiline TBMM'de danışmanlık görevinde bulundu. 2013 yılında TBMM de kurulan Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonunda Danışman olarak görev yaptı. Özel sektör deneyimi de bulunan başkan yardımcısı aynı zamanda çok sayıda STK ve DKÖ'de de görevler aldı.

Kaynak:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=232670275262766&id=100578225138639

TAGS;

AK Parti Bodrum

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Muğla politika haberleri