Muğla siyaset haberleri
HABER

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Gökmen'den, Aras'a yanıt

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

"Şikayet etmeye devam edeceğiz..."

Gökmen iddialarını sürdürdü


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 22.10.2020 /Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Gökmen'den, Aras'a yanıt

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen imar usulsüzlükleri açıklamalarına devam etti. Gökmen, Ahmet Aras'a seslenerek, "Sizin durumunuz suç üstü yakalanmaktan kaynaklanıyor" dedi.

Bodrum Belediyesi'nin "kaçak yapılarla mücadele" başıyla paylaştığı haber bülteni ve beraberindeki görsellerin haber olmasının ardından Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen fotoğraflar eşliğinde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a sorular yöneltmiş ve bazı iddiaları dile getirmişti.

Ankara'da bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da Bodrum'a döndü ve Belediye Meclisi toplantısına katıldı. Aras meclis toplantısında Gökmen'in iddialarıyla ilgili olarak şunları söyledi;

Bodrum Belediye Meclisi, EKim, 2020

Bodrum Belediye Meclisi, Ekim, 2020

"Bu bir muhalefet tavrı değil, itibar suikastı. 'Orası ruhsatlıdır, bir problem yoktur' diye kendisine açık ve net bir şekilde ifade ettim. Tarım görüşüne kadar kendisine iletildi. Ama buna rağmen sosyal medya ve basın üzerinden meclisimizin de itibarını zedeleyecek şekilde, meclisimizin bütünü iktidar ya da muhalefet fark etmez herkesi ilgilendirir, Bodrum’un da itibarını zedeleyecek şekilde bir açıklama yaptı. Bu çok üzücü bir şey” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın bu açıklamasına Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'den yanıt geldi. Gökmen yazılı bir açıklamayla iddialarını yineledi ve şunları söyledi;

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

"Sayın Aras biz basın açıklamamızda belirttiğimiz üzere, seçildiğiniz günden beri 'Hiç Kimseye Ayrıcalık Yapmayacağınızı' ve 'Kaçak Yapılaşmayla Mücadele Edeceğinizi' her vesile ile kamuoyuna beyan ettiniz. Takdir edersiniz ki sözleriniz samimi mi yoksa sözde mi kalıyor, eşitlik ilkesi ihlal ediliyor mu? Bizde Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak Bodrum’lu hemşerilerimiz adına iddiaları araştırıyoruz. Sorularımızın tamamı Bodrum’lu hemşerilerimizin gündemini oluşturmaktadır.

Açıklamanıza gelince, sorularımızın hiç birine cevap vermeden 'kimseyi yedirmem, itibar suikastı' diyerek geçiştirmeye çalıştığınız anlaşılmaktadır. Belirtmeliyiz ki İtibar suikastçısı olunmaz, Belediyenin itibarını yerle bir edenler olur.

Ulusal basında dahil olmak üzere Bodrum’un hiç bir döneminde görülmeyen iddialara konu olduğunuz gözetildiğinde, Başkanlığın ve ekibinizin eşitlik ilkesine aykırı uygulamalarını sorgulamanız gerekirken tarafıma saldırma yolunu seçmeniz tabiri caizse suç üstü yakalanmaktan kaynaklandığını düşünüyoruz.

Bize gönderdiğiniz ruhsatı ve tarım görüşünü elbette inceledik. Yerinde yaptığımız incelemelerde ruhsata aykırı olarak tek katlı bağ evi yerine iki katlı küçük bir malikane yapıldığını tespit ettik.

Basın açıklamamızla birlikte sunduğumuz fotoğraflarla sabit olan bu kaçak küçük malikaneyi siz görmediyseniz tekrar yerinde incelemenizi tavsiye ederiz. Bizim sorularımız partime şikayet etmekle geciktirilecek nitelikte de değildir.

Bilmelisiniz ki biz, sizi Bodrum halkına şikayet etmeye devam edeceğiz. Nitekim bir kısım Meclis üyeleriniz hakkında da Teşkilatımıza belgelere dayalı şikayetler gelmektedir. Bu konular araştırılmakta olup ileride hemşerilerimiz adına sizlere soracağımızı bildirmek isteriz.

Bu vesile ile Ak Parti Bodrum Teşkilatı adına belirtirim ki, bizler hemşerilerimize dürüstlük ve eşitlik ilkesine uyarak tüm olumsuzluklara rağmen görevini ifa eden Belediye Amir ve görevlilerinin ve Meclis üyelerimizin yanında ve destekçisi olduğumuzu belirtirim.

OSMAN GÖKMEN
AK PARTİ
BODRUM İLÇE BAŞKANI
"

TAGS;

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Muğla politika haberleri