Muğla siyaset haberleri
HABER

Ak Parti Bodrum'dan CHP'ye tepki

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Gökmen; "Bizim hizmetlerimiz sizin ancak gündeminiz olabilir"

"Ya Kent Ya Ortakent" tartışması


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 07.10.2020 / Ak Parti Bodrum'dan CHP'ye tepki

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, CHP Genel Başkan yardımcısı Ali Öztunç'un bugün Bodrum'da yaptığı açıklamalara tepki gösterdi Gökmen, "Bizim hizmetlerimiz sizin ancak gündeminiz olabilir" dedi.

Ortakent Mahallesinde Özelleştirme İdaresi tarafından 1 milyon metrekareden fazla bir alanın satışa çıkartılmasına tepki gösteren CHP'liler "Ya Kent Ya Ortakent" kampanyası başlattı. CHP Muğla il ve Bodrum ilçe örgütleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un katılımıyla bugün basın açıklaması yaptı.

Öztunç burada yaptığı konuşmada, “Hazinede para kalmadı, 3-5 müteahhit zengin yaptılar, açığı kapatmak için Tayyip Bey Muğla’yı satmaya çalışıyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç basın açıklaması

Gökmen'den tepki

Bu açıklamalara Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'den yanıt geldi. CHP'nin açıklamasından kısa süre sonra uydudan çekilmiş görsellerle birlikte basın açıklaması yapan Gökmen, 7 yılda 78 milyon metre kare alanın CHP'li belediyelerce yandaşlarına peşkeş çekildiğini öne sürdü.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in açıklamalarını aynen aktarıyoruz;

"CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un Bodrumda boş meydana yapmış olduğu konuşmayı büyük bir üzüntü ile dinledim. Bodrum’un sorunlarından bu kadar kopuk ve bu kadar habersiz olmasını Bodrum ile Kahramanmaraş arasındaki 1.150 kmlik mesafeden kaynaklandığını zannediyorum.

Öztunç’un; Bodrumun girişindeki çöp dağlarından, CHP Muğla Büyükşehir Belediyesinin, Turizm Bakanlığımız tarafından desteksiz yapamadığı kanalizasyon hattı ve arıtma tesislerinden, Her kış sel basan ve çözüm bulunamayıp çok eleştirdiğiniz DSİ tarafından yapılan sel kapanından, 7 Yılda yandaşçılarına imara açılan 78 milyon metre kareden, Restoran köşelerinde ittifak ortakları HDP eş genel başkanlarının arsalarına özel imar uygulaması yapıldığından, Belediye yollarının delik, deşik olduğundan, Kendi partilisi CHP Bodrum Belediye Başkanı tarafından bile daha 5 gün önce, 'Cumhurbaşkanımızdan Allah Razı Olsun onun sayesinde kaçak inşaatlarla mücadele edebiliyoruz' Dediğinden, Yılmaz Özdil gibi yandaşlarının imara aykırı yapılarına göz yumup yıkıyormuş gibi gösterip, esnafın ve gariban vatandaşın sorgusuz sualsiz evlerine dozer ile girildiğinden, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesinin kendi sorumluluğunda olmasına rağmen içme suyunu 2020 yılı itibari ile Bodrumluya tankerlerle su taşıttırma mecburiyetinde bırakıldığından, Büyükşehire bağlı arıtma tesislerinin çalışmayıp ve sürekli denize pis su akıttığından, Sahillerde onlarca yerin belediyeler tarafından işgal edildiğini ve yandaşları tarafından peşkeş çekildiğinden, Kendi tabiri ile 'dalga mı geçiyorsunuz adam mı seçiyorsunuz' sorusunu hakkıyla bizim size sormamız gerektiğinden, Bodrum’daki Jeotermal mineralli suların CHP zihniyetiyle yıllarca Bodrumluyu alternatif geçim kaynaksız bırakarak sadece Turizme yönelttiğinden, Jeotermal sularında Turizm sezonu ve kış turizmi ile ilgili hayati bir konu olduğundan, 2007 Yılında CHP’li Belediye Başkanı Mazlum Ağan tarafından jeotermal projelerinin hazırlandığını bilmediğinden, Yanınızda duran partili zatların size doğru bilgi vermediğinden, Haberiniz var mı?

Diğer taraftan Ortakent’deki söz konusu alanın ve yapılacak olan yatırımların sizi bu kadar rahatsız etmelerinin sebebi nedir? 7 yılda 78 milyon metre karelik alanın CHP’li Belediyelerce yandaşlarının imara açıldığını ekteki resimlerden inceleyiniz.

Asıl hayırsız evladın şuan ki yeni CHP olduğunu, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partinin bu hale geldiğini utanarak izlemekteyiz.

Bodrum’a bir dahaki sefere geldiğinizde Bodrum’la ilgili tüm bilgileri tarafımızdan almanızı ve Bodrum’da tüm meydanların sizin konuşma yaptığınız gibi boş olmadığını ve artık Bodrumluların sizin yalan ve komplo hikayelerinize inanmadığını biliniz.

Bizim hizmetlerimiz sizin ancak gündeminiz olabilir. Son olarak da; Yüzlerce kahramanın çıktığı adında bile büyük vatanseverliğinin bulunduğu bir şehrin bireyi olarak Bodrum’un da efelerinin yaman olduğunu hatırlatmak isterim...

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı
Osman GÖKMEN"

İşte o görseller

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in basına da dağıttığı görseller Google Earth'ın uydu görüntülerinden oluşuyor. Görsellerde Bodrum'un çeşitli bölgelerinin önceki ve bugünkü halleri yer alıyor.

Bodrum Merkez

Gökçebel havadan

Gündoğan havadan

Konacık havadan

Küçükbük havadan

Torba havadan

Turgutreis havadan

Yalıkavak havadan

TAGS;

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

AKP Bodrum

Muğla politika haberleri