Muğla siyaset haberleri
HABER

Fatma Köse, Kılıçdaroğlu'na başdanışman oldu

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

CHP Kadın Kolları eski Genel Başkanı Fatma Köse

Kılıçdaroğlu'na başdanışman oldu

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25.09.2020 / Fatma Köse, Kılıçdaroğlu'na başdanışman oldu

CHP'de 9 Ağustos 2020 tarihinde yapılan CHP'nin 14. Kadın Kolları Kurultayı'nda Aylin Nazlıaka'ya karşı kaybeden CHP Kadın Kolları eski Genel Başkanı Fatma Köse, Kılıçdaroğlu'na başdanışman oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları eski Genel Başkanı Fatma Köse'yi Başdanışman olarak atadı. Asıl işi sağlık görevlisi olan Köse uzun yıllar sendika ve STK'larda görev aldı. 2015 yılında CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'na seçilen Fatma Köse son kurultayda rakibi Aylin Nazlıaka'yı kast ederek şunları söylemişti;

Fatma Köse

CHP'nin 14. Kadın Kolları Kurultayı

"Türkiye’de Parti içi demokrasinin timsali olmuş Cumhuriyet Halk Partisinde, 'Ben Genel Başkanın işaret ettiği adayım' diye asılsız söylentilerle, delegelerin iradesine tahakküm koyma çabasının etik olmadığını üzülerek belirtmek isterim.

Bu davranış hem Genel Başkanımızın hem de partimizin sözde değil özde demokratik kimliğine zarar verecek hem de eleştirdiğimiz diğer partilerinki gibi, anti demokratik bir imaja bürünmemize yol açacak kadar tehlikeli bir durumdur. Demokratik mücadele uzun süren kampanyalarla, çalışmalarla ve kalplere dokunarak olur. Seçimden iki gün önce açıklanan sürpriz adaylıklarla delegelere emrivaki yaparak değil.

Cumhuriyet Halk Partili kadın delegelerin bu tür propagandalara kanmayacağından ve bu yaşam mücadelemizde ayrışmadan değil birlikten yana tavır alacağından kuşkumuz yoktur."

CHP'nin 14. Kadın Kolları Kurultayı'nda CHP Kadın Kolları'nın yeni Genel Başkanı 309 oy alan Aylin Nazlıaka oldu. Rakibi Fatma Köse ise 204 oy aldı.

Fatma Köse kimdir?

İlk ve Orta Öğrenimimi Arguvan’da tamamladıktan sonra Malatya Sağlık Lisesi İnönü üniversitesi sağlık bilimleri fakültesinden mezun oldu.

Birçok Sivil Toplum Kuruluşunun kurucu üyeliğini üstlendi ve yönetim kurulunda yer aldı.

2012 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği’ne seçildi ve Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine talip oldu. Üç buçuk yılı aşkın süre alan ve saha çalışmalarında aktif rol aldı.

14 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirilen 11. Olağan Kadın Kolları Kurultayı’nda Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na seçildi.

18 Şubat 2018 tarihinde yeniden Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na seçilen Fatma Köse, Aylin Nazlıaka'nın seçildiği son kurultaya kadar bu görevi sürdürdü.

TAGS;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Kadın Kolları eski Genel Başkanı Fatma Köse

Muğla politika haberleri