Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP 97. kuruluş yıl dönümü

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Yurt genelinde aynı anda kutlandı

CHP yönetimi Ata'nın huzuruna çıktı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 09.09.2020 / CHP 97. kuruluş yıl dönümü

CHP 97. kuruluş yıl dönümü pandemi koşullarında kutlanıyor. CHP heyeti Anıtkabir'de Ata'nın huzuruna çıktı. Muğla'da da kutlamalar yapıldı.

CHP 97. kuruluş yıl dönümü pandemi koşullarında kutlanıyor. CHP heyeti Anıtkabir'de Ata'nın huzuruna çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu genel merkezde partililere seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 97’nci kuruluş yıl dönümünde Anıtkabir’i ziyaret etti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

Kılıçdaroğlu’na CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, genel başkan yardımcıları, Parti Meclisi üyeleri ve milletvekilleri de eşlik etti.

Ziyaret sonrası parti genel merkezinde bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu, temelini attığı, ülkeye kazandırdığı yatırımları tek tek saydı.

Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi;

"Demokratik rejimin gayet basit bir tılsımı vardır. İktidarı bırakabilmek. İktidarda bulunanlar bunu yapabildiği takdirde rejim yaşar ve soysuzlaşmaz. Ama iktidardan gitmemek için her türlü dümeni döndürüyorsanız, nasıl seçim kanununda değişiklik yaparım da ben iktidarımı sürdürürüm derseniz demokrasiye en büyük darbeyi vurursunuz. Gelmesini bilmek gibi gitmesini de bilmek gerekir."

CHP Muğla, CHP 97. Kuruluş Yıldönümü etkinliği 1

CHP Muğla, CHP 97. Kuruluş Yıldönümü etkinliği

Muğla da kutlama

CHP Muğla il örgütü hem merkezde hem de ilçelerde kutlamaya katıldı. Muğla'daki etkinlik Menteşe'deki Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirildi. CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediyes Başkanı Dr. Osman Gürün, ilçe belediye başkanları ve CHP yöneticileri hazır bulundu. Pandemi nedeniyle etkinliklere geniş katılımlı çağrı yapılmadı.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu kutlama mesajında şunları söyledi;

CHP Muğla, CHP 97. Kuruluş Yıldönümü etkinliği 3

CHP Muğla, CHP 97. Kuruluş Yıldönümü etkinliği

"Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun yıl dönümünde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız, Menteşe Belediye Başkanımız, PM üyemiz, Milletvekillerimiz, il ve ilçe yöneticilerimizle Muğla’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk bırakma törenine katıldık. İlk günkü kararlılık, inanç ve heyecanla Altıok'un izinde ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıma yolunda halkımızla birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam ediyoruz."

CHP Muğla, CHP 97. Kuruluş Yıldönümü etkinliği 2

CHP Muğla, CHP 97. Kuruluş Yıldönümü etkinliği

Bodrum'da kutlamalar

CHP yurt genelinde aynı saatte aynı etkinlikle 97. kuruluş yıl dönümünü kkurlarken Bodrum'da da Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve parti yöneticileri, kadın ve gençlik kolları pandemi kuralları çerçevesinde kutlamalara eşlik etti.

CHP Bodrum, CHP 97. Kuruluş Yıldönümü etkinliği

CHP Bodrum, CHP 97. Kuruluş Yıldönümü etkinliği

G.R. Notu:

Covid-19 önlemleri nedeniyle CHP'nin bu akşam düzenlenecek yurt genelindeki il ve ilçe etkinlikleri iptal edildi. Muğla'da da Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi'nde daha önceden duyurulan etkinlik pandemi nedeniyle iptal edildi.

TAGS;

CHP 97. Kuruluş Yıldönümü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Muğla politika haberleri