Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı'ndan ağır sözler

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Adaylardan biri çekildi

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı'ndan ağır sözler

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 07.08.2020 / CHP Kadın Kolları Genel Başkanı'ndan ağır sözler

CHP'nin 14. Kadın Kolları Kurultayı yaklaştıkça rekabet de hızlanıyor. Mevcut başkan Fatma Köse, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adının kullanıldığını iddia ederken, adaylardan biri diğer aday lehine çekildi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, 9 Ağustos Pazar günü Ankara'da Bilkent Odeon'da gerçekleştirilecek CHP'nin 14. Kadın Kolları Kurultayı öncesinde açıklama yaptı.

CHP'li Fatma Köse'nin açıklaması şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi 14. Kadın Kolları Kurultayı, kadınların her gün yeni bir hayatta kalma mücadelesine uyandığı bu günlerde, kadının yaşam mücadelesinin dönüm noktası olacaktır.

Lakin Türkiye’de Parti içi demokrasinin timsali olmuş Cumhuriyet Halk Partisinde, “Ben Genel Başkanın işaret ettiği adayım” diye asılsız söylentilerle, delegelerin iradesine tahakküm koyma çabasının etik olmadığını üzülerek belirtmek isterim.

Bu davranış hem Genel Başkanımızın hem de partimizin sözde değil özde demokratik kimliğine zarar verecek hem de eleştirdiğimiz diğer partilerinki gibi, anti demokratik bir imaja bürünmemize yol açacak kadar tehlikeli bir durumdur.
Demokratik mücadele uzun süren kampanyalarla, çalışmalarla ve kalplere dokunarak olur. Seçimden iki gün önce açıklanan sürpriz adaylıklarla delegelere emrivaki yaparak değil.

Cumhuriyet Halk Partili kadın delegelerin bu tür propagandalara kanmayacağından ve bu yaşam mücadelemizde ayrışmadan değil birlikten yana tavır alacağından kuşkumuz yoktur."

CHP Kadın Kolları kurultayı

CHP'nin 14. Kadın Kolları Kurultayı

Adaylıktan çekildi

CHP Kadın Kolları Genel Başkan adayı olan Ayten Gülsever adaylıktan çekilerek Aylin Nazlıaka ile birleşme kararı aldı.

CHP'li Ayten Gülsever, Aylin Nazlıaka ile birleşme kararını sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

"Değerli yol arkadaşlarım,Bir yıldan fazla süreçte yol arkadaşlığında yanımda olan,sürece katkı koyan,sahip çıkan , imza veren,mücadelemizi büyüten tüm kadın örgütlerimize, kurultay delegelerimize ve başkanlarımıza çok teşekkür ederim.

Genel Merkezimizin takdiri ile Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığına aday olan Parti Meclisi üyemiz Sn.Aylin Nazlıaka ile Kotalar bize dar , hedef iktidar şiarıyla Sn.Aylin Nazlıaka Başkanlığında GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİREREK Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye’de iktidar olması için 14.Olağan Kurultayımızda yolumuza devam ediyoruz.

Tüm delege arkadaşlarımızın değişim için bu mücadeleye güç vermesini ve de desteğini bekliyoruz.Sevgi ve Saygılarımla."

TAGS;

CHP'nin 14. Kadın Kolları Kurultayı

CHP

Muğla politika haberleri