Muğla Haberleri
HABER

Kılıçdaroğlu Yerel Medya Çalıştayı için Muğla'da

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı

60 şehrinden 300'e yakın gazeteci

Muğla Yemekleri Tarifleri

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17 Ekim 2021 -Kılıçdaroğlu Yerel Medya Çalıştayı için Muğla'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Yerel Medya Çalıştayı için Muğla'ya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu, "Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı"na katılmak üzere Marmaris'e geldi. Kılıçdaroğlu, Marmaris Belediyesi'nin basın meslek örgütlerinin katkılarıyla düzenlediği "Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı"nın bugün düzenlenecek 2. oturumunda konuşma yapacak.

Kılıçdaroğlu Yerel Medya Çalıştayı için Muğla'da - GHA

Kılıçdaroğlu'nu Muğla Dalaman Havalimanı'nda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Muğla CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu karşıladı.

Yerel medya Çalıştayı

Yerel basının sorunlarının ve çözüm yollarının konuşulduğu ‘Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı' başladı. Çalıştayın sabah oturumunda açılış konuşmalarının ardından yerel medyanın sorunları ve çözüm önerileri yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirildi.

Türkiye'nin 60 şehrinden 300'e yakın gazeteciyi bir araya getiren çalıştayda basının yaşadığı sorunlar ve çözüm yolları konuşuluyor. Çalıştayın açılış konuşmasını Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay yaptı. Oktay, “Ben bu süreçte Marmaris'te bulunan gazeteci arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Marmarisimizin sesini duyurmak, yangının vahametini gözler önüne serebilmek için gece gündüz demeden bizlerle birlikte canla başla çalıştılar. Kendilerine teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

nadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı

Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı - GHA

Kendisi de gazeteci olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan yaptığı konuşmada, “Sorunlarımızı, çözüm önerilerini ele alacağımız bu çalıştayda sizlerle birlikte bulunmaktan şeref duyuyoruz. Bu bir imecedir” diye konuştu.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Sizlerle bir arada olmanın mutluluğu içindeyiz. Çalıştayın önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmalara ışık tutacak” dedi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş ise “Gazetecilik zor zamanlardan geçiyor sözünün gölgesinde bir aradayız. Toplantının adı yerel medya çalıştayı olsa da burada konuşulan her sorunun evrensel gazetecilik sorunları olduğunu biliyoruz” dedi.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Can Güleryüzlü, “Gazeteciliğe, gazetecilere yönelik bugün yaşanan sayısız baskı, aralarında da gazetecilerin de yer aldığı halkın çok geniş bir kesimi tarafından suskunlukla karşılanır hale gelmiştir” şeklinde konuştu.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ise Anadolu'daki gazetecilerin büyük sorunları olduğunu ifade ederek, medya kurumu sahibi veya çalışanlarının özellikle ekonomik olarak darboğazda olduğunu belirtti.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi de, “Bugün Türkiye'nin yerel gazeteleri yaşam savaşı veriyor denilse yeridir. Herkes yerel gazeteler bitiyor mu diyor ya ben farklı düşünüyorum. Belki de yerel medya en güçlü olacağı zamanları yaşayacak. Evet yeter ki baskı değil, destek görelim” dedi.

MUĞLA SICAK HABER, SON DAKİKA HABERLERİ

Muğla ve ilçelerinde yaşanan tüm sıcak gelişmeler, son dakika haberleri için  →  BURAYA TIKLAYIN

TAGS;

Anadolu Buluşması-Marmaris Yerel Medya Çalıştayı

Marmaris Belediyesi

Muğla haberleri