Muğla Haberleri
HABER

Muğla'da toplu taşıma, servis ve taksi ücretlerine zam

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Dolmuş, otobüs, taksi, servis ücretlerine zam yapıldı

İndirimli öğrenci taşımasına zam yapılmadı

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 15 Mart 2021 - Muğla'da toplu taşıma, servis ve taksi ücretlerine zam

Muğla Büyükşehir Belediyesi 15 Mart 2021 tarihinden geçerli olmak üzere toplu taşıma, havalimanı taşıma, öğrenci servisi ve taksi ücretlerinde değişikliğe gitti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre indirimli öğrenci toplu taşıma ücretine zam yapılmazken diğer otobüs ve dolmuş ücretleri zamlandı. Ayrıca havalimanı taşımacılığı, öğrenci servisi ile taksi ücretleri de zamlandı.

Muğla Kent Kart

Muğla Kent Kart - Arşiv - GHA

Yeni ücretler

. Elektronik kartlı sivil ücret tarifesi 3.25 TL'den 3,75 TL'ye yükseldi

. Taksimetre açılış ücreti 5,00 TL'den 5,22 TL'ye yükseldi

. MSKÜ öğrenici “Kampüs Hattı” öğrenci ücret tarifesinde değişiklik yapılmadı 1,20 TL

. İndirimli (öğrenci) ücret tarifelerinde değişiklik yapılmadı 2,35 TL

. Havalimanı servis ücret tarifeleri değişti

. Okul servis ücretleri değişti

Muğla Kent Kart 2

Muğla Kent Kart - Arşiv - GHA

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin açıklaması aşağıda;

"2021 YILINDA TOPLU TAŞIMA VE HAVALİMANI ARAÇLARINDA UYGULANACAK YENİ ÜCRET TARİFELERİ BELİRLENDİ

Ülke genelinde etkisini sürdüren Covid-19 salgın hastalığı sebebiyle yolcu biniş sayılarındaki azalma, pandemi nedeniyle gelen yolcu kısıtlamaları, araçların bakım – onarımlarım ve amortisman gider maliyetlerinde yaşanan artışlar ve akaryakıt fiyatlarının dalgalanması, yıllık enflasyon artışı vb. hususlar toplu taşıma ücretlerinde zorunlu olarak düzenleme yapılmasını gerekli kılmıştır.

Toplu taşıma esnafının ayakta kalabilmesi, sürdürülebilir ve maliyeti karşılanabilir toplu taşıma sisteminin tesis edilmesi maksadıyla, il genelinde ulaşım hizmeti sunan Belediye denetimindeki özel toplu taşıma araçları(ÖTTA), havalimanı hatları ile taksimetre tarifesi ve okul servis araçlarında uygulanacak ücret tarifeleri yeniden düzenlenmiştir.

25.02.2021 tarihinde düzenlenen UKOME Kurulu toplantısında; mevcut toplu taşıma ücret tarifelerinde düzenleme yapılarak yeniden belirlenmiştir. Bu kapsamda; Muğla İl genelinde uygulanan şehiriçi en kısa mesafe olan A Grubu Ücret Tarifelerinden, 3,25 TL olan elektronik kartlı sivil ücret tarifesi 3,75 TL olarak belirlenirken, indirimli (öğrenci) ücret tarifelerinde ise herhangi değişiklik yapılmayarak, 2,35 TL olan ücret tarifesi mevcut hali ile uygulanmaya devam edilmiş, taksimetre ücretleri ile okul servis ücretleri de mevcut ekonomik veriler göz önünde bulundurularak yeni belirlenen tarife yürürlüğe girmiştir. Bu doğrultuda, 5,00 TL olan taksimetre açılış ücreti 5,22 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıca, Menteşe İlçesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrenicilerinin yoğun olarak kullanmış oldukları, “Kampüs Hattı” öğrenci ücret tarifesinde de değişiklik yapılmayarak, 1,20 TL olarak uygulanmaya devam edilecektir. Belirlenen yeni toplu taşıma ücretleri ile havalimanı ücret tarifeleri 15 Mart 2021 tarihi itibariyle geçerli olacaktır."

Kaynak:

https://www.mugla.bel.tr/duyuru/2021-yilinda-toplu-tasima-ve-havalimani-araclarinda-uygulanacak-yeni-ucret-tarifeleri-belirlendi1

KORONAVİRÜS TABLOLARI

Dünyada ve Türkiye'de koronavirüs anlık canlı tabloları ve verilerine 7/24 buradan ulaşabilirsiniz.  →  BURAYA TIKLAYIN.

TAGS;

Muğla toplu taşımaya zam

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Muğla haberleri