Muğla Haberleri
HABER

Muğlalı duayen gazeteci yaşamını yitirdi

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Süleyman Şah Gökcan hayatını kaybetti

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın eşi


PaylaşGümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 05 Aralık 2020 - Muğlalı duayen gazeteci yaşamını yitirdi

Muğlalı duayen gazeteci, medya işvereni, yatırımcı ve Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın eşi Süleyman Şah Gökcan koronavirüs nedeniyle 73 yaşında hayatını kaybetti.

Kovid-19 testi pozitif çıkan ve 15 gündür Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi gören 73 yaşındaki Süleyman Şah Gökcan, akciğer ve kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybetti.

Ak Parti Muğla milletveki Yelda Erol Gökcan eşinin vefatıyla ilgili paylaştığı mesajda şunları yazdı;

"Can yoldaşım, hayat arkadaşım , kaderim, Oğlum Süleyman Şah’ın babası, güzel insan Muğla’nın Şah babasını kaybettik. Rabbim mekanını cennet eylesin. Güzel insanlar güzel atlara binip gittiler. Seni en güzel hatıraların, daima gülen yüzünle hatırlayacağız ruhun şad olsun."

Gökcan'ın cenazesinin 7 Aralık'ta Şehir Yeni Mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

Süleyman Şah Gökcan koronavirüs nedeniyle 73 yaşında hayatını kaybetti

Süleyman Şah Gökcan koronavirüs nedeniyle 73 yaşında hayatını kaybetti

Taziye

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Cem Kaytan vefat haberi üzerine bir mesaj yayınladı. mesaj şöyle;

"Muğla bugün hep ilkleri başaran, koskoca yürekli bir Süleyman Şah Gökcan’ı kaybetti. Üzüntümüz büyük. Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun. Başta sevgili eşi Yelda Gökcan olmak üzere tüm Gökcan ailesinin başı sağ olsun. Muğla seni unutmayacak Şah baba..."

Kimdir?

İş yaşamına motosiklet tamirciliği ile başlayan, bölgede ilk araba plakasını basan, askeri araçlar için segman üreten, ilk özel sürücü kursunun ardından, Şah Radyo ile medya dünyasına giren Gökcan, Muğla Gazetesi, Efe Gazetesi, Şah TV ve Gazete Şah’la Şah Medya’nın kurucu yönetim kurulu başkanlığını yürüttü.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nde uzun yıllar sekreterlik ve ikinci başkanlık yapan Süleyman Şah Gökcan, siyasi yaşamında Cumhuriyet Halk Partisinden İl Genel Meclisi Üyesi adayı, Anavatan Partisi (ANAP)’tan Belediye Başkanı Adayı olmakla birlikte ANAP’ın Muğla İl Başkanlığı’nı da yaptı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Süleyman Şah Gökcan

Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan

Muğla haberleri